آبریزی اسپلیت

از جمله مشکلاتی که تقریبا بیشتر کاربران کولر گازی و اسپلیت با آن مواجه می شوند، چکه کردن آب از این دستگاه است. آبریزی اسپلیت مانع از کار کردن دستگاه می شود و مشکلاتی را نیز برای کاربران ایجاد می کند. وسایلی که نزدیک اسپلیت هستند (میز، مبل، فرش، دیوار و …) ممکن است بر اثر رطوبت معیوب شوند. از طرفی طولانی شدن این مساله قطعات و بخش های مختلف اسپلیت را نیز در معرض خطر قرار خواهد داد.

این در حالی است که اگر شما بدانید اسپلیت تان چرا آب می دهد، می توانید مشکل را زودتر برطرف کرده و پیامدها و تبعات آن را به حداقل برسانید. ما در ادامه دلایل چکه کردن آب از اسپلیت را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین روش های رفع مشکل آبریزی اسپلیت را نیز معرفی می کنیم تا مسیر راحت تری برای رفع این مشکل پیش رو داشته باشید. چنانچه نیاز به خدمات تخصصی تر داشتید، کارشناسان تعمیرات اسپلیت مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

دلایل آبریزی اسپلیت

بسته شدن خروجی تخلیه آب

فرایند کاری کولر گازی و اسپلیت به این صورت است که از طریق جذب رطوب، محیط را خنک می کند. برای تخلیه آب حاصل از رطوبت، سینی مخصوصی در این دستگاه تعبیه شده است. این سینی که تحت عنوان ناودانی کولر هم شناخته می شود، آب حاصل از رطوبت اسپلیت را در خود جای می دهد. در نهایت آب از طریق لوله هایی به سمت بیرون دستگاه هدایت شده و تخلیه می گردد. حالا اگر خروجی این سینی به هر دلیلی بسته باشد، مسیر خروج آب مسدود می شود. در نتیجه شاهد چکه کردن اسپلیت خود خواهید بود.

شکستن سینی یا قاب ناودانی

دومین علت آبریزی اسپلیت ، شکستن سینی یا قاب ناودانی است. اگر آب به صورت قطره قطره از جلو اسپلیت چه کرد احتمالا سینی شکسته است. عدم نصب صحیح پنل یا بالانس نبودن فن بلور داخلی از جمله مواردی هستند که منجر به شکستگی سینی یا قاب ناودانی کولرگازی اسپلیت می شوند. برای تشخیص این مساله باید قسمت بالایی قابی که فن بلور در آن قرار دارد را چک کنید. اگر در این بخش یک ترک کوچک سیاه رنگ وجود داشت، یعنی سینی شکسته و نیاز به تعویض دارد.

نصب نادرست لوله درین

یکی از دلایلی که باعث سرریز شدن آب از اسپلیت می شود، نصب نادرست لوله درین است. اگر لوله درین درست نصب نشده باشد، آب از دستگاه چکه می کند و مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. عواملی همچون تا خوردن لوله درین و انسداد آن بر اثر لجن یا گرد و خاک نیز منجر به نشت آب از اسپلیت می شوند.

جمع شدن آب در سطح

این مورد از دلایل آبریزی اسپلیت مربوط به کاربرانی است که آب دستگاه را در ظرف یا بطری جمع می کنند. اگر این روش را برای تخلیه آب دستگاه انتخاب کرده اید، باید توجه داشته باشید که اگر آب داخل ظرف به لبه شیلنگ برسد آب داخل شیلنگ دیگر قادر به‌ اضافه شدن به ظرف نبوده و به داخل اسپلیت باز می گردد.

کاهش گاز اسپلیت

عملیات خنک سازی در کولرگازی و اسپلیت توسط گاز مخصوصی به نام فرئون انجام می شود. بنابراین می توان گفت که یکی از دلایل نشت آب از اسپلیت، کاهش مقدار گاز دستگاه است. بنابراین بهتر است در این شرایط حتما حجم گاز دستگاه را نیز چک کنید.

شیب نامناسب شلنگ تخلیه

در نهایت به عنوان آخرین علت آبریزی اسپلیت باید به شیب نامناسب شلنگ تخلیه اشاره کرد. شلنگ تخلیه باید دارای شیب ملایمی باشد تا آب به راحتی از دستگاه خارج شود. این مساله هنگام نصب اسپلیت مورد توجه قرار می گیرد و باید به بهترین شکل رعایت گردد.

رفع مشکل چکه کردن آب از اسپلیت

خوشبختانه مشکل آبریزی اسپلیت به راحتی برطرف می شود. بسته به این که مساله ناشی از آسیب دیدگی یا نصب نادرست کدام بخش دستگاه باشد، می توان این مشکل را برطرف کرده و عملکرد دستگاه را به حالت عادی باز گرداند. باز کردن پنل و رفع انسداد و گرفتگی لوله ها یا سینی تخلیه یکی از اقداماتی است که کارشناسان تعمیر اسپلیت در محل برای رفع این اختلال انجام می دهند. استفاده از پمپ درین روش دیگری است که به رفع مشکل نشتی آب اسپلیت کمک می کند. پمپ درین زیر دستگاه نصب شده و عملیات خروج و دفع آب را به شکل صحیح و بی نقص به انجام می رساند. شارژ گاز اسپلیت، تعمیر و تعویض سینی، عایق کردن لوله ها و اصلاح شیب لوله ها هم روش های دیگری هستند که برای رفع مشکل آبریزی اسپلیت اجرا می شوند.

نمایندگی فروش و نصب اسپلیت

برای دریافت خدمات مربوط به فروش و نصب انواع اسپلیت، می توانید با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. نمایندگی فروش و نصب اسپلیت در این مجموعه به صورت تخصصی و متمرکز در زمینه عرضه و نصب و راه اندازی این دستگاه فعالیت می کند. عرضه جدیدترین مدل های اسپلیت از کلیه برندها به صورت اورجینال و راه اندازی درست و اصولی دستگاه، مهم ترین خدمات این مجموعه به شمار می روند. گفتنی است کلیه محصولات نمایندگی فروش و نصب اسپلیت به صورت اورجینال به کاربران عرضه شده و ضمانت نامه همراه آنها، گواهی بر اصل بودن کالا می باشد. کارشناسان زبده فروش نیز در این مرکز حضور داشته و به صورت تلفنی یا حضوری، مشاوره های لازم را به خریداران محترم ارائه می دهند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر