تعمیر تلویزیون

یکی از معتبرترین مراکز تعمیر تلویزیون مجموعه امداد کار است. چنانچه با مشکلاتی نظیر پیکسل های مرده، کیفیت پایین تصاویر، کم نور شدن صفحه نمایش، چشمک زدن چراغ پاور، وجود خطوط روی نمایشگر دستگاه و مواردی از این قبیل دست و پنجه نرم می کنید، کافیست با ما تماس گرفته و درخواست خود را ثبت نمایید. پس از این کار فرآیند عیب یابی و تعمیرات تلویزیون شما توسط متخصصین مرکز امدادکار در اسرع وقت انجام می گیرد.

تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون در محل

یکی از خدمات امداد کار تعمیر تلویزیون در محل است. به منظور رفع مشکلات زیر می توانید از خدمات تعمیر در محل بهره مند شوید:

 • تعمیر برد، بک لایت و پنل تلویزیون
 • کم نور بودن نمایشگر
 • برطرف کردن مشکلات صدا
 • رفع ایرادات عملکردی
 • رفع مشکل به هم ریختن رنگ دستگاه
 • روشن نشدن یا تاخیر در روشن شدن برندهای مختلف تلویزیون
 • چشمک زدن چراغ پاور
 • نداشتن صدا

مشکلات متداول در تلویزیون

از جمله ایرادات متداولی که برای برندهای مختلف تلویزیون به وجود می آید، عبارتند از:

شکستگی پنل ال سی دی

گاهی در اثر بی احتیاطی کاربران پنل ال سی دی ضربه خورده و دچار شکستگی می شود. از آنجا که تعمیر چنین نواقصی نیاز به تجربه و مهارت فراوان دارد، ضروری است که این کار را بر عهده تکنسین های تعمیر پنل تلویزیون با تجربه و ماهر قرار دهید.

هماهنگ نبودن تصویر و صدا

یکی دیگر از مشکلات رایج عدم هماهنگی بین صدا و تصویر تلویزیون است. عوامل مختلفی در بروز این مسئله دخیل هستند؛ مثلاً ممکن است که تنظیمات دستگاه به هم خورده باشد. همچنین در اثر خراب شدن بلندگو و اسپیکر نیز احتمال دارد که بین تصاویر و صدا ناهماهنگی به وجود آید.

فاکتور مهم دیگری که موجب این مشکل می‌شود، خرابی مین برد است. چنانچه در این مواقع تعمیر تلویزیون را به تعویق بیندازید؛ ممکن است که سایر قسمت های آن نیز صدمه ببیند و هزینه بسیاری را به شما تحمیل نماید.

آب‌ خوردگی فلت پنل

فلت پنل یکی از قطعات حساسی است که عملکرد آن در اثر نفوذ رطوبت مختل می شود. چنانچه فلت پنل دچار آب خوردگی شود، امکان دارد که برخی از قطعات تلویزیون را سولفاته نماید. در چنین شرایطی کارشناسان این قطعات سولفاته شده را که دیگر کارایی ندارند، تعویض می کنند.

تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد

یکی از شایع ترین دلایل تلویزیون صدا دارد اما تصویر ندارد، اتصال HDMI مشکل دارد. بررسی کنید که آیا کابل HDMI به طور صحیح به تلویزیون و دستگاهی که می‌خواهید به آن وصل کنید، مانند کنسول بازی، سینما خانگی و غیره وصل شده است. همه کابل های متصل به تلویزیون را خارج کرده و  60 ثانیه صبر کنید سپس دوباره وصل کنید و مطمئن شوید که دستگاه های متصل روشن هستند. اگر همه موارد بالا موثر نبودند و همچنان تلویزیون شما صدا دارد اما تصویر ندارد ، زمان آن رسیده است که احتمال مشکل سخت افزاری را در نظر بگیرید که برای این مورد باید تلویزیون توسط تکنسین متخصص عیب یابی شود.

وجود خطوط افقی و عمودی روی نمایشگر تلویزیون

چنانچه مشاهده کردید که بر روی نمایشگر دستگاه شما یک سری خطوط افقی یا عمودی ایجاد شده است، باید بلافاصله به فکر چاره باشید. احتمال دارد که این خطوط به خاطر ایراد در برد تیکان باشد. در این حالت دستگاه نمی تواند تصویر را به خوبی پردازش نماید و خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش آن ظاهر می شوند.

عامل دیگری که باعث بروز این مشکل می شود، صدمه دیدن خازن است. در این مواقع کارشناسان مجرب نمایندگی تعمیر تلویزیون سعی می کنند که ریشه مشکل را پیدا کرده و سپس اقدامات لازم را برای تعمیر دستگاه به عمل آورند.

عدم اتصال به شبکه وای فای

یکی از ایرادات رایج که برای تلویزیون های امروزی پیش می آید عدم اتصال به شبکه وای فای است. اگر متوجه شدید که دستگاه شما وای فای را پیدا نمی کند، باید قبل از هر کاری اتصالات شبکه را مورد بررسی قرار دهید. در گام بعدی نیز کابل LAN را چک نمایید. پس از این که اطمینان حاصل کردید هیچ کدام از این موارد ایراد ندارند، باید تعمیر تلویزیون را بر عهده یک تکنسین مجرب بگذارید، چون ممکن است که دستگاه ایراد سخت افزاری پیدا کرده باشد.

نمایش تصویر پیکسلی

منظور از پیکسلی شدن تصویر شطرنجی شدن آن است. در این حالت تصویر به صورت دانه دانه نشان داده می شود. نوسانات جریان برق و وجود نقص در گیرنده باعث پیکسلی شدن تصویر می شود. برای این که بفهمید ایراد از جانب گیرنده است یا نه؟ باید اتصالات گیرنده را به دقت چک کنید. اگر هیچ مشکلی در این رابطه وجود نداشت، احتمال دارد که پنل تلویزیون آسیب دیده باشد. از آنجا که پنل گران قیمت است، تعمیر وسیله در چنین شرایطی هزینه بالایی به همراه دارد.

چرا ممکن است نیاز به تعمیر تلویزیون پیدا کنید؟

مشکلات سخت افزاری، دلیل نیاز به تعمیرات تخصصی تلویزیون است. در این مورد می توانید با مطالعه موارد زیر از اشکالات احتمالی مطلع شوید:

تعمیر پاور تلویزیون

اگر چراغ پاور تلویزیون روشن یا چشمک زن است، اما تلویزیون روشن نمی شود، احتمال زیاد مشکل از پاور آن است. رفع این مشکل نیاز به تخصص دارد، اما می توانید دستگاه را از برق جدا کرده و دوباره وصل کنید تا شاید مشکل حل شود. اگر ایراد موقتی باشد این کار نتیجه خواهد داد. در غیر این صورت کافی است با اپراتورهای امداد کار تماس بگیرید تا در مورد هزینه و نحوه رفع مشکل راهنمایی شوید.

تعمیر پاور تلویزیون

رفع مشکل سیاهی صفحه

اگر تلویزیون صدا دارد، اما تصویری نمایش داده نمی شود، به احتمال زیاد مشکل از سیستم نور پس زمینه است. البته ممکن است به دلیل مشکل در ال سی دی نیز صفحه سیاه شود. هر دوی این دلایل نیاز به بررسی دقیق تکنسین دارند. بنابراین با مجموعه امداد کار تماس بگیرید و برای اعزام تکنسین تعمیر تلویزیون به محل درخواست ثبت کنید.

اگر صفحه به طور کامل سیاه شده باشد، معمولاً نیاز به تعویض ال سی دی است. اگر در قسمت هایی سیاهی دیده شود، نور پس زمینه مشکل دارد. در این صورت تکنسین برد اینورتر (inverter) آن را تعویض خواهد کرد.

تعمیر گلس تلویزیون

گاهی خطوطی روی صفحه ظاهر می شود که از یک نقطه پخش می شوند و مدام در حال گسترش هستند. وجود این ایراد به این معنی است که برخورد فیزیکی با تلویزیون صورت گرفته و گلس بیرونی شکسته است. متأسفانه چنین مشکلی در دسته تعمیر قرار نمی گیرد و نیاز به تعویض قطعه وجود دارد.

تعمیر مشکل نداشتن صدا

وقتی تصویر نمایش داده می شود اما صدایی شنیده نمی شود، چند مورد را باید بررسی کنید:

 • ابتدا مطمئن شوید هیچ هدفون یا اسپیکری به تلویزیون متصل نباشد.
 • اگر دارای سیستم سینمای خانگی و سیستم پخش صدای فراگیر (surround sound system) هستید، مطمئن شوید که دستگاه روشن باشد. چرا که به این ترتیب خروجی صدا دیگر تلویزیون نیست.
 • مطمئن شوید که همه کابل ها به درستی متصل شده باشند.
 • کانال های دیگر را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل از سمت فرستنده نیست.

اگر هیچ کدام از این موارد ایراد را حل نکرد، احتمالاً مشکل از اسپیکر یا مدار برد تلویزیون است. چنین ایرادی نیاز به تعمیر توسط تکنسین دارد. کافی است با امداد کار تماس بگیرید تا متخصص در محل حاضر شده و برای تعمیر تلویزیون آن را از نزدیک بررسی کند.

تعمیر پردازنده به دلیل لرزش تصویر

لرزش تصویر معمولاً زمانی رخ می دهد که تلویزیون به پایان عمر مفید خود رسیده است. این مشکل بدون هیچ نشانه قبلی رخ می دهد و شاید با روشن خاموش کردن تلویزیون بتوان به طور موقت آن را رفع کرد.

مشکل لرزش یا سوسو زدن تصویر و در برخی مواقع خاموش شدن، اغلب به برد پردازنده اصلی بر می گردد. این برد باید بتواند با سیستم نور پس زمینه ارتباط برقرار کند. زمانی که سیم اتصال این دو که با نام جامپر (jumper wire) شناخته می شود دچار ایراد شود چنین مشکلی رخ می دهد.

برای اطلاع از اینکه لرزش تصویر قابل تعمیر است یا خیر، باید با اپراتور امداد کار تماس بگیرید تا تکنسین برای بررسی بیشتر به محل بیاید.

تعمیر پردازنده تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون

برد اصلی تلویزیون، شامل اتصالات و ارتباطات بین اجزای مختلف است. بدون شک بسیاری از اشکالات سخت افزاری که در نتیجه آن شاهد مشکلات تصویری و صوتی هستیم، به این قطعه بر می گردند. تعمیر مین برد تلویزیون تنها توسط تکنسین های آموزش دیده ممکن است که مجهز به ابزارهای ظریف هستند.

به این ترتیب هرگز نباید چنین تعمیراتی را به افراد متفرقه بسپارید. چنانچه هنوز در محدوده زمانی گارانتی اصلی دستگاه خود هستید، با شرکت سرویس دهنده تماس بگیرید. در غیر این صورت اپراتورهای امداد کار آماده راهنمایی شما در زمینه سپردن تعمیر تلویزیون به تکنسین های مجاز هستند.

تعمیر خاکستری شدن قسمتی از تصویر

گاهی ممکن است قسمتی از تصویر به صورت خاکستری نمایش داده شود. برای رفع این مشکل، ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و دستگاه جانبی متصل به آن را جدا کنید. حالا تلویزیون را روشن کرده و ببینید که آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

 اگر وجود داشت، می توانید ریست کردن تلویزیون را امتحان کنید که در برندهای مختلف متفاوت است و باید به کم دفترچه راهنما یا اپراتورهای امداد کار صورت بگیرد. اگر ریست کردن مشکل را رفع نکرد، متأسفانه ایراد از برد تیکان ( T-con board ) دستگاه بوده و نیاز به نظر متخصص برای پروسه تعمیر دارد.

مشکلات نرم افزاری و رفع آن ها

تعمیر تلویزیون تنها محدود به سخت افزار نیست. گاهی اشتباه در تنظیمات تلویزیون منجر به اشکال در نمایش تصاویر می شود. برخ از این اشتباهات را در ادامه بررسی خواهیم کرد:

کشیده یا فشرده بودن تصویر

نسبت تصویر (aspect ratio)، تنظیماتی است که به میزان کشیدگی یا فشردگی تصویر مربوط می شود. برای رفع این مشکل در تنظیمات به دنبال گزینه نسبت تصویر بگردید و آن را روی original ratio تنظیم کنید. می توانید برای اطلاع از گزینه های موجود دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

حاشیه غیر طبیعی دور المان های تصویر

چنانچه میزان وضوح تصویر (sharpness) آن زیاد باشد، افراد و اشیای تصویر حاشیه خواهند داشت. این مورد نیز از داخل تنظیمات انتخاب می شود. همچنین اگر تنظیمات مربوط به بهبود پردازش لبه (edge-enhancement processing) روشن باشد، در برخی تلویزیون ها موجب نمایش حاشیه می شود. به منوی تلویزیون بروید و بررسی کنید کدام یک باعث این مشکل شده است.

تعمیرات تلویزیون

آیا تعمیر تلویزیون ارزش دارد یا باید آن را تعویض کرد؟

چنانچه تلویزیون شما نو است یا مشکل کوچکی دارد، معمولاً تعمیر مشکل را رفع می کند. در واقع در چنین شرایطی تعمیر به صرفه است. متأسفانه زمانی که تلویزیون آسیب فیزیکی دیده و نیاز به تعویض قطعات بزرگ و اصلی مثل برد و ال سی دی وجود داشته باشد، هزینه تعمیر بسیار زیاد خواهد بود. 

به این ترتیب تعیین اینکه آیا باید تلویزیون را تعمیر کنید یا بهتر است آن را جایگزین کنید، منوط به نظر تکنسین در مورد نوع اشکال و هزینه لازم برای تعمیر آن است.

مزایای استفاده از خدمات امداد کار در زمینه تعمیرات تلویزیون

در صورتی که سفارش تعمیرات تلویزیون را در سایت امداد کار ثبت کنید، از این مزایا بهره مند می شوید:

 • بلافاصله پس از ثبت سفارش در سایت درخواست شما از جانب کارشناسان پردازش و بررسی می شود. پس از آن در اسرع وقت تکنسین های مجرب نسبت به تعمیر دستگاه اقدام خواهند نمود.
 • اگر قطعه ای از تلویزیون نیاز به تعویض داشته باشد، تکنسین ها از قطعات اصلی و اورجینال استفاده می کنند.
 • می توانید از خدمات تعمیر در محل نیز برخوردار شوید. بنابراین با مشکلاتی مانند شکستن یا ضربه خوردن دستگاه در حین جابجایی و حمل و نقل مواجه نخواهید شد.
 • تعمیرکاران این مرکز به دلیل مهارت بالا، در کوتاهترین زمان ممکن ریشه مشکل را پیدا کرده و آن را برطرف می کنند.

سوالات متداول کاربران تعمیر تلویزیون

تعمیر تلویزیون چقدر طول می کشد؟

این بستگی به نوع خرابی، برند و مدل تلویزیون دارد. نمایندگی تعمیر تلویزیون قادر است که تعمیر تلویزیون را در 24 الی 72 ساعت انجام دهد اما به دلایل مختلفی مانند موجود نبودن قطعات در انبار و یا گاهی اوقات، نبودن قطعه ی اورجینال به دلیل تحریم ها، ممکن است تعمیر دستگاه تا یک هفته یا بیشتر زمان ببرد. در این صورت پس از عیب یابی و بررسی دقیق دستگاه، شما را از تاریخ احتمالی تعمیر تلویزیون مطلع خواهیم کرد.

چه چیزی می تواند به صفحه ال سی دی تلویزیون آسیب برساند؟

ترک خوردن و شکستن داخلی که معمولاً به دلیل فشار بیش از حد روی صفحه تلویزیون رخ می دهد. می تواند بدلیل برخورد شی با صفحه نمایش، افتادن، تلاش برای بستن درب کارتون تلویزیون در حالی که یک شی روی صفحه است، یا حتی نگه داشتن لپ تاپ در کنار صفحه نمایش تلویزیون، نوسان برق، آیخوردگی و غیره باشد.

هزینه تعمیر ال سی دی تلویزیون چقدر است؟

از آنجایی که نمایشگر تلویزیون معمولاً گران‌ترین قسمت تلویزیون هستند، ممکن است تکنسینبه جای تعمیر آن توصیه کند که کل تلویزیون را تعویض کنید. اگرچه تعمیر ال سی دی تلویزیون‌ها امکان‌پذیر است، اما بیشتر تعمیرات هزینه ای برابر یا بیشتر از یک تلویزیون نو دارد.

4.6/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر