تعمیر سنگ فرز

تعمیر سنگ فرز نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد. آسیب های رسیده به این دستگاه ها طیف گسترده ای از جرقه زدن های معمولی تا سوختن موتور را در بر می گیرد. با استفاده از راه کارهای مانند قرار ندادن سنگ فرز در معرض حرارت و رطوبت، سرویس کاری به موقع و به کار بردن زغال استاندارد و با کیفیت می توانید تا حد زیادی از خراب شدن دستگاه پیشگیری نمایید.

با توجه به این که برطرف کردن نواقص سنگ فرز یکی از مهمترین دغدغه ذهنی کاربران است؛ در این مقاله به بررسی خدمات تعمیر سنگ فرز در نمایندگی می پردازیم.

تعمیر سنگ فرز

خدمات تعمیر سنگ فرز

هنگامی که مشکلی برای سنگ فرز پیش می آید، می توانید تعمیر سنگ فرز را به کارشناسان امدادکار بسپارید:

تعمیر جرقه زدن سنگ فرز

 در مواردی که سنگ فرز جرقه می زند، باید فنرها و آرمیچر را چک کنید؛ چون هرگونه ایراد در سیم پیچ های آرمیچر باعث جرقه زدن دستگاه می شود. گاهی نیز ایراد از جانب فنر کششی بوده و بهتر است که این قطعه تعویض گردد. کارشناسان برای تعویض فنر پوشش ها و دکمه قفل را برداشته و بعد آن را با یک قطعه جدید جایگزین می کنند.

در صورتی که مشکل از جانب این قسمت ها نبود، تکنسین ها به سراغ برس کربن و نگهدارنده آن ها می روند. اگر برس کربن فرسوده شده و آلودگی زیادی در آن تجمع پیدا کرده باشد، سنگ فرز جرقه می زند.

تعمیرات صداهای غیر طبیعی سنگ فرز

به گوش رسیدن صداهای نامتعارف از دستگاه به علت خرابی یکی از قطعات زغال، دنده ها یا اسپیندل است. همچنین ممکن است که بلبرینگ یا آرمیچر معیوب شده باشند. در این حالت تکنسین های مجرب امداد کار به عیب یابی وسیله پرداخته و پس از پیدا کردن ریشه مشکل، اقدامات لازم را برای تعمیر سنگ فرز انجام می دهند.

تعمیر عدم چرخش صفحه برش

چنانچه علی رغم چرخش موتور، صفحه برش ثابت بایستد؛ ممکن است که دنده ها صدمه دیده باشند. همچنین خرابی اسپیندل و فلانژ نیز باعث بروز این مشکل می شود. در چنین شرایطی کارشناسان امداد کار قطعه معیوب را تعویض می کنند.

تعمیرات داغ شدن سنگ فرز

 داغ شدن سنگ فرز به ایرادات بلبرینگ، چرخ دنده و فن مربوط می شود. به عنوان مثال اگر بلبرینگ مسدود گردد، حرارت موتور افزایش می یابد و داغی دستگاه را به دنبال دارد. به غیر از این قطعات ممکن است که نقص در چرخ دنده و آرمیچر نیز موجب داغ شدن بیش از حد سنگ فرز شوند.

معمولاً حرارت آرمیچر به دلیل آسیب دیدن فن و یا تجمع جرم و آلودگی بالا می رود. چنانچه موتور برای مدت زمان طولانی روشن بماند یا دریچه های خنک کننده مسدود گردند، امکان دارد که حرارت آرمیچر از حد نرمال بیشتر شود.

مستهلک شدن برس های کربن و تجمع انواع آلودگی ها در آن نیز سبب می گردند که این قطعات جرقه زده و دستگاه را داغ نمایند. در این مواقع حتما باید تعمیر سنگ فرز به یک تکنسین ماهر سپرده شود. وظیفه فن این است که دمای موتور و سایر قطعات سنگ فرز را پایین نگه دارد، حال اگر این بخش صدمه ببیند نمی‌تواند هوا را به گردش درآورد. در مواردی که ایراد از ناحیه فن باشد، متخصصان این قطعه را تعمیر یا تعویض می کنند.

خدمات تعویض قطعات مختلف سنگ فرز

قطعات مختلفی در سنگ فرز به کار رفته که هر کدام وظایف مختص به خود را دارا هستند. از جمله آن ها می توان به آرمیچر، صفحه، فنرها، فن و غیره اشاره کرد. هر یک از این بخش ها به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به تعویض دارند. از جمله خدماتی که در مجموعه امداد کار انجام می شود؛ تعویض قطعات فرسوده و خراب سنگ فرز است.

تعویض صفحه سنگ فرز

صفحات سنگ فرز به مرور زمان یا در اثر استفاده نادرست خراب شده و نیاز به تعویض دارند. اگر صفحه دستگاه شما فرسوده شده، بهتر است که با آن کار نکنید؛ زیرا ممکن است که سایر قطعات نیز آسیب ببینند.

در چنین شرایطی باید برای تعمیر سنگ فرز به مراکز معتبری همچون امداد کار مراجعه نمایید تا کارشناسان صفحات با کیفیت را جایگزین قطعه قبلی کنند. زیرا اگر صفحه مرغوب نباشد با گذشت زمان به سنگ فرز صدمه می رسد.

تعویض زغال سنگ فرز

زغال سنگ وظیفه دارد که جریان برق را بین قطعات مختلف موتور منتقل کند. پس از مدتی زغال به اتمام می‌رسد و باید تعویض گردد. یکی از علائمی که نشان می دهد زغال سنگ تمام شده، داغ شدن بیش از حد دستگاه و کاهش سرعت آن است. در این حالت باید سنگ فرز را مورد بررسی قرار دهید و در صورتی که ضخامت زغال کمتر از 0.3 سانتی ‌متر باشد، از یک فرد متخصص بخواهید که این قطعه را تعویض کند.

تعویض چرخ دنده

ممکن است که بعضی از دندانه های چرخ دنده شکسته شوند که در این حالت صدای سایش در سنگ فرز به وجود می آید. تعویض چرخ دنده کاری تخصصی است که نیاز به تجربه فراوان دارد. بنابراین در این موارد باید از  دستکاری نمودن سنگ فرز بپرهیزید و تعویض چرخ دنده ها را بر عهده تکنسین های با تجربه قرار دهید.

تعویض آرمیچر سنگ فرز

هنگامی که طول عمر آرمیچر به اتمام می رسد؛ باید برای تعمیر سنگ فرز از افراد متخصص کمک بگیرید.  تکنسین های امدادکار ابتدا آرمیچر را از دنده فرز جدا کرده و به دقت تمیز می کنند. حال اگر این قطعه دچار سوختگی شده باشد، تعویض آن ضروری است.

3.8/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر