تعمیر پکیج

تعمیر پکیج فوری در محل و منزل ، درخواست خود را برای تعمیرات پکیج با گارانتی ثبت کنید. زمانی به تعمیر پکیج نیاز است که با افت فشار دستگاه، صدای غیر عادی آن، خاموش شدن ناگهانی پکیج، روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب، چکه کردن آب، معیوب بودن قطعات دستگاه و موارد دیگر روبرو شوید. پکیج نوعی سیستم گرمایشی است که در تابستان‌ ها عملکردی شبیه آبگرمکن داشته و در زمستان ها برای سیستم‌ های گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که با خرابی پکیج روبرو شدید، لازم است اقداماتی را انجام دهید که در این مبحث به طور کامل به آن ها اشاره می کنیم.

تعمیر پکیج

نمایندگی تعمیر پکیج

با توجه به اینکه پکیج دستگاهی پر کاربرد است و در تمام فصول سال مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است بیشتر در معرض خرابی بوده و نیاز به تعمیر پکیج باشد. در ماه‌ های گرم سال به منظور تولید آب گرم و در فصول سرد سال برای گرم کردن محیط کاربرد دارد.

استفاده مداوم از پکیج باعث می شود عمر دستگاه کوتاه تر شده و نیاز به تعمیرات پکیج بیشتر شود. علاوه بر این، وجود رسوبات و املاح معدنی در آب شهری موجب ایجاد رسوب در پکیج شده و به مرور قطعات آن را با مشکلات گوناگونی روبرو می کند.

به منظور نگهداری صحیح از پکیج و افزایش عمر آن، لازم است به صورت دوره‌ ای دستگاه را نگهداری و سرویس کنید. به همین منظور باید از تعمیرکاران متخصص در زمینه پکیج درخواست کمک کنید تا در اسرع وقت برای رفع مشکل دستگاه مراجعه نمایند.

تعمیر پکیج در تهران

افرادی که در تهران سکونت دارند، می توانند تعداد زیادی مراکز تعمیر پکیج مشاهده کنند. اما مشتریان باید بدانند که تعمیرات پکیج کاری تخصصی بوده و به مهارت نیاز دارد. از این رو نمی توان به هر مرکزی اعتماد کرد و دستگاه خود را به آن سپرد. امداد کار با شعب متعدد تعمیر پکیج در تهران خدمات تخصصی در تمامی نقاط تهران ارائه می نماید. 

کافی ست با شعب ما  که در تهران فعالیت می کنند تماس بگیرید، کارشناسان در اسرع وقت به محل موردنظر مشتری مراجعه کرده و پکیج را عیب یابی و تعمیر کنند.

تعمیرات پکیج در کرج

در کرج نیز به دلیل مجاورت با تهران، مراکز زیادی می توان یافت که به تعمیر پکیج مشغول هستند. در نمایندگی تعمیر پکیج امداد کار که در کرج فعالیت می کنند، متخصصان آموزش دیده حضور دارند. تکنسین ها با تمام قطعات پکیج، عیب یابی و تعمیر آن ها نیز آشنایی دارند و می توانند دستگاه را در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت تعمیر کنند.

علاوه بر این، با توجه به اینکه در این مراکز از قطعات اورجینال و اصل برای تعویض استفاده می شود، کیفیت کار آن ها بالا است. همچنین هنگام اتمام پروسه تعمیرات پکیج و تحویل آن به مشتریان، گارانتی تعمیر نیز به آن ها ارائه می شود.

تعمیر پکیج در محل

پکیج یک سیستم گرمایشی بوده که امروزه در اغلب خانه ها وجود دارد و جایگزین موتورخانه شده است. با توجه به اینکه پکیج در محل نصب می شود و نیاز به بررسی د ر محل دارد. تعمیر پکیج در محل به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد.

از این رو در صورتی که پکیج با هر گونه مشکل مواجه شده و عملکرد آن با اختلال روبرو شده است، باید آن را به دست متخصصان و تعمیرکاران مجرب بسپارید تا آن را عیب یابی و تعمیر کنند. نمایندگی تعمیر پکیج امداد کار با حضور در محل مورد نظر شما می توانند دستگاه را به دقت عیب یابی کرده و در صورت وجود مشکل، آن را تعمیر کنند.

مشکلات رایج پکیج + راه کار رفع مشکل

در این بخش به ایرادات رایجی اشاره می کنیم که در پکیج اتفاق می افتد و لازم است تعمیرات پکیج توسط تکنسین ها انجام شود.

1- پکیج به صورت ناگهانی خاموش می شود

پکیج از سیستم ایمنی اتوماتیک برخوردار است. در صورتی که در این سیستم گرمایشی مشکلی اتفاق بیفتد، به منظور جلوگیری از بروز حادثه، دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می شود. مشکلات اصلی که باعث خاموش شدن ناگهانی دستگاه و نیاز به تعمیر پکیج می شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • جریان گاز دچار قطعی شده و یا فشار آن کم شده است.
 • فشار آب کم شده است.
 • پکیج با نشتی مواجه شده است.
 • ترموستات دستگاه به درستی عمل نمی کند.
 • برد فرمان پکیج یا برد الکتریکی آن با اختلال در ارسال دستورات مواجه شده است.

2- پکیج صدا می دهد

صدای غیر طبیعی دستگاه از دیگر دلایلی است که باعث نیاز به تعمیر پکیج می شود. پکیج به طور معمول در هنگام کار دارای صدای آرامی است. اما چنانچه صدای آن بلند شد و یا تق تق کرد، باید به دنبال منشا ایجاد مشکل باشید. دلایلی که باعث ایجاد صدای غیر طبیعی در پکیج می شود، از قرار زیر هستند:

 • وجود حباب یا هوا در مخزن پکیج باعث صدای بلند پکیج می شود.
 • چنانچه در لوله ها و پکیج رسوب وجود داشته باشد، این مشکل رخ می دهد.

3- آب پکیج شدیدا داغ است

زمانی که آب خروجی پکیج به شدت داغ می شود، لازم است برای تعمیرات پکیج اقدام نمایید. در این دستگاه سنسوری به نام ترموستات وجود دارد که می تواند دمای آب را تنظیم کند. ترموستات قادر است درجه دستگاه را با دمای آب مطابقت دهد و میزان دمای دستگاه را به برد الکتریکی انتقال می دهد تا آب به همان میزان گرم شود. در صورتی که ترموستات پکیج دچار ایراد شده باشد، دمای آب بیش از حد سرد یا داغ می شود.

4- آب پکیج گرم و سرد می شود

چنانچه آب پکیج سرد و گرم می شود، لازم است از متخصصان مراکز معتبر جهت تعمیر پکیج کمک بگیرید. این مشکل می تواند ناشی از وجود رسوب در لوله های پکیج و مخازن حرارتی آن باشد. زمانی که لوله ها با رسوب مسدود شوند، فشار آب در لوله ها کم می شود و در نتیجه آب خروجی سرد خواهد شد.

رسوب آب به دیواره های مخازن حرارتی پکیج چسبیده و آن را ضخیم تر می کند. به این ترتیب دستگاه انرژی بیشتری برای گرم کردن آب مصرف می کند. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، لازم است برای تعمیرات پکیج اقدام نمایید.

5- تعمیر مشکل روشن شدن چراغ قرمز در پکیج

روشن شدن چراغ قرمز در پکیج می تواند دلایل متعددی داشته و روش های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. ممکن است پس از راه اندازی پکیج با چراغ قرمز در آن روبرو شده که کد خطای بالای آن بیانگر نوع مشکل دستگاه است. علت روشن شدن چراغ قرمز در پکیج می تواند ناشی از ضعیف بودن سیم ارت، ضعیفی ترانس جرقه زن، خرابی نوک الکترود یا مشکل در دیگر کابل های برق باشد.

رفع مشکل ارورهای انواع پکیج

در گذشته با خرابی دستگاه ها، باید تعمیرکار دستگاه را باز می کرد و تک تک قطعات آن را مورد بررسی قرار می داد تا بتواند در نهایت قطعه معیوب را یافته و تعمیر کند. این کار باعث اتلاف زمان و تحمیل هزینه زیاد بر دوش مشتریان می شد.

اما امروزه سنسورهایی داخل دستگاه ها طراحی کرده اند که با بروز مشکل در هر یک از اجزای دستگاه، کد خطا یا ارور مشخصی روی صفحه نمایشگر آن نشان داده می شود. تکنسین های می توانند با مشاهده ارورها، مشکل را در کوتاه ترین زمان تشخیص داده و نسبت به فع آن اقدام نمایند.

نحوه رسوب زدایی پکیج؛ مهم‌ترین اقدام برای تعمیر پکیج

اغلب مواقع با مراجعه تکنسین ها برای تعمیر پکیج، لازم است رسوب زدایی و جرم گیری انجام شود. این اقدام به صورت مکانیکی و با کمک پمپ اسید شویی صورت می گیرد. به این صورت که پمپ اسید شویی داخل ظرف اسید قرار گرفته و با پمپاژ اسید روی دستگاه، رسوب های آن زدوده شده و از خروجی مبدل خارج می گردد.

خدمات تعمیر پکیج

تعمیر رسوبگیر پکیج

یکی از دلایل اصلی خرابی پکیج و نیاز به تعمیر پکیج، از رسوبات ناشی از حرارت دادن آب می باشد. از این رو توصیه می شود علاوه بر سرویس دوره ای پکیج، از رسوبگیر نیز استفاده کنید. با این کار، از ورود املاح و رسوبات آب مصرفی به پکیج جلوگیری شده و طول عمر دستگاه افزایش می یابد.

اما با بروز مشکل در رسوبگیر پکیج، صدای زیاد در حین روشن بودن پکیج به گوش می رسد، قطعات دستگاه خراب شده، مبدل سوراخ می شود، دمای آب کافی نبوده، پمپ پکیج خراب شده، گرمای کافی در زمستان ندارد، از نقاط مختلف پکیج آب می ریزد و شیر اطمینان دستگاه عمل می کند. با مشاهده هر یک از علائم بالا، باید سریعا اقدام به تعمیرات پکیج کنید.

تعمیر برد پکیج

به جرات می توان برد پکیج را به عنوان مهم ترین بخش دستگاه به شمار آورده و آن را هسته مرکزی پکیج معرفی کرد. برد پکیج کلیه عملکرد قطعات دستگاه را تحت کنترل گرفته و با بروز هر گونه ایراد در آن، پکیج ممکن است از کار افتاده و خراب شود.

منقضی شدن کارکرد برد، قدیمی بودن پکیج، تجمع گرد و غبار روی برد، نوسانات برق و سوختگی برد بر اثر نفوذ رطوبت به پکیج، باعث خرابی برد دستگاه می شود. با توجه به حساسیت و اهمیت بالای برد در پکیج، در صورتی که با اختلال در عملکرد آن مواجه شدید، باید سریعا برای تعمیر پکیج اقدام کرده و مشکل را رفع کنید.

تعمیر شیر تخلیه پکیج

شیر تخلیه پکیج که به شیر اطمینان نیز شناخته می شود، از قطعات ضروری و محافظتی بوده که می تواند به کنترل فشار بیش از حد تولید شده در دستگاه بپردازد. با حرارت دیدن آب در سیستم داخلی پکیج، افزایش فشار آب رخ می دهد. با بالا رفتن فشار آب، شیر تخلیه یا شیر اطمینان باز شده و به تخلیه فشار مضاعف داخل مدار دستگاه می پردازد.

با توجه به اینکه عملکرد صحیح شیر تخلیه برای حفظ امنیت پکیج لازم و ضروری است، در صورت بروز هر گونه ایراد باید سریعا برای تعمیر پکیج اقدام نمایید. چرا که در صورت نادیده گرفتن مشکل، ممکن است خسارات جبران ناپذیری به بار آید.

اقدامات پیش از مراجعه تعمیرکار پکیج و پس از آن

زمانی که تکنسین برای تعمیرات پکیج با شما تماس می گیرد، لازم است برای سریع تر انجام شدن کار اقدامات زیر را انجام دهید:

 • در صورتی که پکیج روشن است، ابتدا آن را خاموش کرده و اجازه دهید قطعات آن سرد شود.
 • سپس اتصالات برق و گاز پکیج را قطع کنید.
 • چنانچه ظرف یا لباسی نیاز به شستشوی سریع دارد، پیش از حضور تعمیرکار آن را انجام دهید. چرا که ممکن است مدتی آب گرم نداشته باشید.
 • پیش از ورود تعمیرکار به منزل، مشخصات او را با آنچه شرکت اعلام کرده، چک کنید.
 • محیط اطراف پکیج را خلوت کرده و اجازه دهید تکنسین آزادی عمل زیادی داشته باشد.
 • پس از اینکه کار تعمیرکار تمام شد، اقدام به بررسی مشکلات دستگاه کرده و حل شدن آن را پیگیری کنید.

هزینه تعمیر پکیج

با بروز مشکل در پکیج و تماس شما با نمایندگی تعمیر پکیج، تکنسین ها برای بازدید از دستگاه مراجعه می کنند. پس از بررسی کامل، ایراد دستگاه را اعلام می کنند و شما را در جریان روند تعمیرات پکیج قرار می دهند. تعمیرکاران موظف هستند پیش از آنکه کار را آغاز کنند، راجع به ایراد دستگاه و نحوه تعمیر آن با مشتری صحبت کنند.

چنانچه مشتری هزینه اعلام شده توسط تعمیرکار را تایید کرد، می تواند تعمیرات دستگاه را شروع کند. مراکز معتبر تعمیر پکیج بر اساس لیست تعرفه اعلام شده، قیمت‌های خود را تعیین می کنند. اما ممکن است عواملی از قبیل برند پکیج، نوع دستگاه، محل قرار گرفتن آن، نوع ایراد آن و موارد دیگر هزینه تعمیر را اعلام کنند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *