تعویض ال سی دی موبایل

نمایشگر موبایل های هوشمند امروزی از سه بخش ال سی دی، گلس و تاچ تشکیل شده اند. متاسفانه ممکن است برخی از تعمیرکاران مبتدی هر اختلالی را در صفحه نمایش موبایل به ال سی دی آن ارتباط دهند. بنابراین اولین مرحله در رفع اختلالات و ایرادات احتمالی صفحه نمایش گوشی های هوشمند، مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر است. در اینجا نیز قصد داریم شما را با کلیه ی جوانب تعویض ال سی دی موبایل آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی نشانه های خرابی ال سی دی را درک کنید.

تفاوت خرابی ال سی دی، گلس و تاچ موبایل

خرابی ال سی دی، گلس و تاچ گوشی های لمسی ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. دقت کنید که اختلالات تاچ موبایل به دو دسته ی سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. اما خرابی ال سی دی و گلس ال سی دی به هیچ عنوان بعد نرم افزاری ندارد.

بنابراین کند شدن عکس العمل موبایل به اثر انگشت شما احتمال دارد براساس دلایلی چون ویروسی شدن موبایل و یا پر شدن حافظه ی آن رخ دهد. اما ضرورت یافتن پروسه ی تعویض ال سی دی موبایل عملا ریشه در یک اتفاق ناگوار و بی احتیاطی کاربر دارد.

تعویض ال سی دی موبایل

از کجا بفهمیم زمان تعویض ال سی دی موبایل فرا رسیده است؟

ضرورت یافتن تعویض ال سی دی موبایل دارای دو نشانه ی مجزا دارد. فراموش نکنید که تداوم استفاده از ال سی دی معیوب می تواند به تاچ گوشی نیز آسیب بزند و هزینه های تعمیراتی موبایل را افزایش دهد.

  • سیاه شدن صفحه نمایش موبایل

تیرگی بخشی از صفحه ی نمایشگر موبایل یا سراسر صفحه نمایش با وجود بالا بودن میزان روشنایی گوشی زمانی اتفاق می افتد که آب به داخل گوشی نفوذ می کند. احتمال دارد سیاهی نمایشگر پس از ضربه به گوشی و افتادن آن از ارتفاع نیز ایجاد شود. دقت کنید که اگر این وضعیت به دلیل آبخوردگی نمایان شود، باید هر چه سریع تر گوشی را خاموش کنید و نسبت به تعویض ال سی دی موبایل و البته ترمیم سایر ایرادات احتمالی اقدام کنید. نفوذ ذرات آب به اجزای مختلف گوشی به راحتی می تواند باعث مرگ کامل قطعات سخت افزاری موبایل و بخش های نرم افزاری اصلی آن شود.

  • ترک های عنکبوتی و خطوط شکستگی در نمایشگر موبایل

اگر گوشی موبایل از ارتفاع قابل توجهی سقوط کند، ظهور ترک های عنکبوتی شکل مرتبط با شکستگی نمایشگر امری طبیعی است. این ترک ها ممکن است دلیلی برای شکستگی ال سی دی یا گلس باشند. اما متاسفانه معمولا این ال سی دی گوشی است که درگیر می شود. گاهی اوقات حالت پخش جوهر نیز با این ترک ها دیده خواهد شد. تعویض ال سی دی موبایل در این شرایط باید بدون فوت وقت انجام شود.

شرایط اصلی تعویض ال سی دی صفحه نمایش موبایل

تعویض ال سی دی موبایل پروسه ی مهمی است که باید مطابق با معیارهای استاندارد انجام شود. استفاده از تجهیزات فنی پیشرفته برای جداسازی ال سی دی معیوب حائز اهمیت است. به طور کلی تعویض ال سی دی صفحه نمایش موبایل یک روند کاری فنی و حساس است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب صورت پذیرد. خطای کار در این پروسه کاملا دردسرساز خواهد شد.

حتی یک فشار جزیی اضافه می تواند باعث خرابی نمایشگر، بدنه ی موبایل، تاچ و یا حتی آی سی های داخل گوشی شود. ریسک مراجعه به مراکز تعمیراتی نامعتبر را فراموش کنید. نمایندگی تعمیرات موبایل مجموعه ای معتبر است که تعویض ال سی دی انواع و اقسام گوشی های موجود در بازار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. لازم به ذکر است که کلیه ی خدمات و سرویس های این مجموعه براساس پارامترهای اصولی و استاندارد شکل گرفته و همراه گارانتی عرضه می شوند.

4/5 (1 امتیاز)
دیدگاه خود را وارد کنید :