تعویض ال سی دی موبایل

نمایشگر موبایل های هوشمند امروزی از سه بخش ال سی دی، گلس و تاچ تشکیل شده اند. متاسفانه ممکن است برخی از تعمیرکاران مبتدی هر اختلالی را در صفحه نمایش موبایل به ال سی دی آن ارتباط دهند. بنابراین اولین مرحله در رفع اختلالات و ایرادات احتمالی صفحه نمایش گوشی های هوشمند، مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر است. در اینجا نیز قصد داریم شما را با کلیه ی جوانب تعویض ال سی دی موبایل آشنا کنیم تا بتوانید به راحتی نشانه های خرابی ال سی دی را درک کنید.

تعویض ال سی دی موبایل

تفاوت خرابی ال سی دی، گلس و تاچ موبایل

خرابی ال سی دی، گلس و تاچ گوشی های لمسی ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند. دقت کنید که اختلالات تاچ موبایل به دو دسته ی سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شود. اما خرابی ال سی دی و گلس ال سی دی موبایل به هیچ عنوان بعد نرم افزاری ندارد.

بنابراین کند شدن عکس العمل موبایل به اثر انگشت شما احتمال دارد براساس دلایلی چون ویروسی شدن موبایل و یا پر شدن حافظه ی آن رخ دهد. اما ضرورت یافتن پروسه ی تعویض ال سی دی موبایل عملا ریشه در یک اتفاق ناگوار و بی احتیاطی کاربر دارد.

از کجا بفهمیم زمان تعویض ال سی دی موبایل فرا رسیده است؟

ضرورت یافتن تعویض ال سی دی موبایل دارای دو نشانه ی مجزا دارد. فراموش نکنید که تداوم استفاده از ال سی دی معیوب می تواند به تاچ گوشی نیز آسیب بزند و هزینه های تعمیراتی موبایل را افزایش دهد.

1. سیاه شدن صفحه نمایش موبایل

تیرگی بخشی از صفحه ی نمایشگر موبایل یا سراسر صفحه نمایش با وجود بالا بودن میزان روشنایی گوشی زمانی اتفاق می افتد که آب به داخل گوشی نفوذ می کند. احتمال دارد سیاهی نمایشگر پس از ضربه به گوشی و افتادن آن از ارتفاع نیز ایجاد شود. دقت کنید که اگر این وضعیت به دلیل آبخوردگی نمایان شود، باید هر چه سریع تر گوشی را خاموش کنید و نسبت به تعویض ال سی دی موبایل و البته ترمیم سایر ایرادات احتمالی اقدام کنید. نفوذ ذرات آب به اجزای مختلف گوشی به راحتی می تواند باعث مرگ کامل قطعات سخت افزاری موبایل و بخش های نرم افزاری اصلی آن شود.

2. ترک های عنکبوتی و خطوط شکستگی در نمایشگر موبایل

اگر گوشی موبایل از ارتفاع قابل توجهی سقوط کند، ظهور ترک های عنکبوتی شکل مرتبط با شکستگی نمایشگر امری طبیعی است. این ترک ها ممکن است دلیلی برای شکستگی ال سی دی یا گلس باشند. اما متاسفانه معمولا این ال سی دی گوشی است که درگیر می شود. گاهی اوقات حالت پخش جوهر نیز با این ترک ها دیده خواهد شد. تعویض ال سی دی موبایل در این شرایط باید بدون فوت وقت انجام شود.

3. پرپر زدن ال سی دی موبایل


اگر صفحه نمایش موبایل به طور مکرر سوسو می زند و با چندین نقطه یا خطوط همراه است، تعویض ال سی دی گوشی را باید در نظر بگیرید. ال سی دی موبایل ممکن است به دلیل مشکل در اتصال داخلی، آبخوردگی و رطوبت، ضربخوردگی و غیره سوسو بزند. یک متخصص تعویض ال سی دی موبایل می تواند ایراد را تشخیص دهد تا بر اساس آن مشکل ال سی دی موبایل را رفع کند.

مشکلات رایج صفحه نمایش موبایل

موارد زیر، بخشی از رایج ترین مشکلاتی هستند که در نمایشگر گوشی های هوشمند مشاهده می شوند. برخی از این مشکلات با تعمیر صفحه نمایش برطرف می شوند و برای از بین بردن برخی از آنها هم حتما باید اقدام به تعویض ال سی دی موبایل کرد.

مشکلات رایج صفحه نمایش موبایل

1. روشن نشدن نمایشگر گوشی

روشن نشدن صفحه گوشی، مسئله مهمی است و به هیچ عنوان نباید از آن غافل شوید. این مشکل گاهی مربوط به دلایل نرم افزاری است. اما اگر گوشی تان اخیرا ضربه خورده یا در آب افتاده است و حالا نمایشگر آن کاملا سیاه است، احتمالا سوخته و باید به فکر تعویض ال سی دی موبایل خود باشید.

2. کار نکردن تاچ

اگر تاچ کار نمی کند، اول مطمئن شوید که مشکل نرم افزاری نیست؛ چون گاهی تنظیمات به هم ریخته و یا گوشی ویروسی می شود و تاچ به این دلیل کار نمی کند. اگر مسئله نرم افزاری وجود نداشته باشد، یعنی ایراد از خود تاچ است و حتی ممکن است نمایشگر آسیب دیده باشد. اما در هر صورت اگر مشکل سخت افزاری باشد، نیاز به تعویض ال سی دی موبایل است. به این دلیل که تاچ و ال سی دی در بیشتر گوشی ها به یکدیگر متصل هستند و امکان جداسازی آنها وجود ندارد.

3. سیاه شدن قسمتی از ال سی دی

وقتی بخشی از نمایشگر سیاه می شود، یعنی قطعه ای به نام دیجیتایزر آسیب دیده است. معمولا در این شرایط هم نمی توان نمایشگر را جدا کرد و باید ال سی دی موبایل را به طور کامل تعویض کرد.

4. سوسو زدن نور صفحه نمایش

سوسو زدن تصویر جزو مشکلاتی است که معمولا پس از ضربه خوردن موبایل به وجود می آید. در این شرایط امکان تعمیر نمایشگر بالاست و معمولا نیاز به تعویض ال سی دی موبایل نیست.

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعویض گلس موبایل شیائومی

شرایط اصلی تعویض ال سی دی صفحه نمایش موبایل

تعویض ال سی دی موبایل پروسه ی مهمی است که باید مطابق با معیارهای استاندارد انجام شود. استفاده از تجهیزات فنی پیشرفته برای جداسازی ال سی دی معیوب حائز اهمیت است. به طور کلی تعویض ال سی دی صفحه نمایش موبایل یک روند کاری فنی و حساس است که باید زیر نظر کارشناسان مجرب صورت پذیرد. خطای کار در این پروسه کاملا دردسرساز خواهد شد.

حتی یک فشار جزیی اضافه می تواند باعث خرابی نمایشگر، بدنه ی موبایل، تاچ و یا حتی آی سی های داخل گوشی شود. ریسک مراجعه به مراکز تعمیراتی نامعتبر را فراموش کنید. نمایندگی تعمیرات موبایل مجموعه ای معتبر است که تعویض ال سی دی انواع و اقسام گوشی های موجود در بازار را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. لازم به ذکر است که کلیه ی خدمات و سرویس های این مجموعه براساس پارامترهای اصولی و استاندارد شکل گرفته و همراه گارانتی عرضه می شوند.

شرایط اصلی تعویض ال سی دی صفحه نمایش موبایل

مراحل تعویض تاچ ال سی دی موبایل

توجه: قبل از شروع هر گونه تعمیراتی، حتماً از گوشی خود پشتیبان تهیه کنید و باتری آن را خارج کنید.

مراحل:

خاموش کردن و جداسازی سیم کارت گوشی:

 • گوشی خود را خاموش کنید و سیم کارت و کارت حافظه را خارج کنید.
 • با استفاده از ابزار باز کردن قاب، قاب پشتی گوشی را با دقت جدا کنید.
 • مراقب باشید به کابل ها و اتصالات داخلی آسیب نرسد.

جدا کردن باتری:

 • کانکتور باتری را از برد جدا کنید.
 • باتری را با احتیاط از گوشی خارج کنید.

گرم کردن صفحه نمایش:

 • با استفاده از سشوار یا هیتر، صفحه نمایش را به مدت 30 ثانیه گرم کنید.
 • این کار چسب نگهدارنده تاچ ال سی دی را نرم می کند.

جدا کردن تاچ ال سی دی شکسته:

 • با استفاده از کارت پلاستیکی، به آرامی لبه های تاچ ال سی دی شکسته را از قاب جدا کنید.
 • مراقب باشید به صفحه نمایش LCD زیر آن آسیب نرسد.
 • ممکن است لازم باشد از مقداری الکل ایزوپروپیل برای حل کردن چسب استفاده کنید.

پاکسازی باقی مانده چسب:

 • از یک دستمال تمیز و بدون پرز آغشته به الکل ایزوپروپیل، باقی مانده چسب را از روی قاب و صفحه نمایش LCD پاک کنید.

نصب تاچ ال سی دی جدید:

 • تاچ ال سی دی جدید را به دقت در جای خود قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که کابل های فلکسی به درستی به برد متصل شده اند.

نصب مجدد باتری و قاب:

 • باتری را دوباره وصل کنید و کانکتور آن را به برد متصل کنید.
 • قاب پشتی گوشی را با دقت سر جای خود قرار دهید.

روشن کردن گوشی:

 • گوشی خود را روشن کنید.
 • عملکرد صحیح تاچ ال سی دی جدید را بررسی کنید.

هزینه تعویض ال سی دی موبایل

به طور کلی تعویض ال سی دی موبایل، جزو گران ترین خدمات تعمیرات موبایل است. دلیل این مسئله آن است که انواع گوشی های هوشمند، به نمایشگرهای غیراورجینال واکنش نشان داده و پس از مدتی مجددا نیاز به تعمیر دارند. درواقع ال سی دی های فیک، مدت بسیار کوتاهی کار می کنند و علاوه بر این، ممکن است دیگر قطعات گوشی را نیز در معرض آسیب دیدگی قرار دهند. نکته دیگر این که صفحه نمایش های اورجینال، هم کمیاب هستند و هم قیمت بالایی دارند. بنابراین هزینه تعویض ال سی دی موبایل بالاست و بخش اصلی آن شامل قیمت قطعه جدید می شود.

آیا امکان تعمیر ال سی دی موبایل وجود دارد؟

اگر نمایشگر شکسته باشد، به هیچ عنوان امکان تعمیر ال سی دی موبایل وجود ندارد؛ اما در دیگر موارد، ممکن است بتوان صفحه نمایش را تعمیر کرد. البته در صورت خرابی تاچ یا دیجیتایزر هم عملا راهی به جز تعویض ال سی دی موبایل وجود ندارد. اما در برخی از موارد که شدت آسیب دیدگی نمایشگر کم بوده و یا خرابی آن به عوامل نرم افزاری مربوط است، می توان این بخش را تعمیر کرده و از تعویض آن جلوگیری کرد.

3.6/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر