تعویض گلس موبایل شیائومی

تعویض گلس موبایل شیائومی ریسک بالایی دارد؛ به ویژه برای گوشی های جدیدی که ساختار پیچیده ای دارند و حساسیت آنها بالاست، زیرا اگر کاربرد این کار را به صورت اشتباه انجام دهد، خسارات جبران ناپذیری به دستگاه وارد می شود.

در امداد کار که مرکز تخصصی تعمیرات موبایل به خصوص گوشی های شیائومی می باشد، پیش از اینکه برای تعویض نمایشگر آن اقدام کنند، میزان سلامت نمایشگر و تاچ را مورد بررسی قرار می دهند. در این مجموعه مراحل جداسازی و تعویض گلس، با حساسیت کامل و توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود.

تعویض گلس موبایل شیائومی

مراحل تعویض گلس گوشی های شیائومی

اگر می خواهید با مراحل تعویض گلس ال سی دی شیائومی، آشنا شوید و یا این توانایی را در خودتان می بینید که اینکار را به درستی انجام دهید، در ادامه با ما همراه باشید.

1. جدا کردن گلس آسیب دیده

در اولین مرحله باید گلسی که شکسته شده و یا آسیب دیده را از روی صفحه نمایشگر جدا کرد. روش جداسازی به نوع نمایشگر بستگی دارد. گوشی هایی که نمایشگر مسطح دارند، جداسازی باید توسط دستگاه سپراتور و سیم فولادی نازک انجام شود. در حالی که گوشی هایی که نمایشگر منحنی دارند باید در دستگاه فریز و در دمای منفی 190 درجه سانتی گراد از نمایشگر جدا شود.

تعمیرات موبایل شیائومی خودت رو به ما بسپار !

2. پاک کرن و تجدید کردن چسب OCA

سومین مرحله در تعویض گلس موبایل شیائومی، از بین بردن چسب هایی است که بین گلس قبلی و نمایشگر و نصب چسب OCA بر روی گلس جدید می باشد. این چسب مخصوص همانند چسب دو طرفه ای است که کیفیت و شفافیت بیشتری دارد و میان گلس جدید و نمایشگر قرار می گیرد. برای پاک کردن چسب اضافی و تمیزکردن صفحه نمایشگر از حلال مخصوصی استفاده می شود که به آن حلال چسب نمایشگر نیز می گویند.

3. روش نصب گلس گوشی شیائومی

چهارمین مرحله، نصب کردن گلس جدید بر روی نمایشگر است. این کار توسط دستگاه لمینیتور انجام می شود و به منظور پرس کردن گلس بر روی نمایشگر می باشد. لمینیتور شامل : اتاقک کوچک، المنت، صفحه مسطح فلزی، پمپ وکیوم و پمپ باد می باشد.

انجام این فرآیند به این صورت است که قبل از پرس کاری با کمک پمپ، هوای اتاقک خالی می شود و تقریبا به درجه خلا می رسد. بعد از آن با استفاده از یک صفحه فلزی مسطح که دمایی برابر با 50 درجه سانتی گراد دارد و به همراه فشار بادی که با توجه به نوع نمایشگر تنظیم می شود، پرس کاری انجام می شود.

4. هواگیری گلس موبایل شیائومی

پنجمین مرحله که آخرین هم می باشد، نمایشگر در دستگاه حباب گیر قرار می گیرد. این دستگاه یک حفاظه استوانه ای شکل فلزی است که شامل یک المنت، پمپ باد و شیر برقی برای ورود و خروج باد می باشد.

زمان روشن کردن دستگاه، داخل استوانه حدود 5 تا 8 5 تا 8 کیلو پاسکال بر سانتی متر مربع از فشار باد، پر می شود و سپس 5 تا 9 دقیقه زمان نیاز دارد تا حباب بین چسب OCA و نمایشگر از بین برود.برای انجام این مرحله روی نمایشگر از چسب های مایع بخصوصی استفاده می شود تا نمایشگر روی قاب گوشی قرار بگیرد.

تعویض تاچ گوشی شیائومی

زمانی که تاچ گوشی خراب می شود، ربطی به نرم افزای ندارد و باید تاچ ال سی دی را ترمیم و یا تعویض کرد. تاچ، یکی از قسمت های صفحه نمایشگر است و درست کردن تاچ ال سی دی نیز به همراه آن انجام می شود.

دلایل مختلفی مانند فشار آمدن به گوشی، شکستن صفحه نمایش، آبخوردگی و … باعث می شود که تاچ گوشی از کار بیفتد. تعمیرکاران تعمیر موبایل در امدادکار، در ابتدا بررسی می کنند که مشکل نرم افزاری وجود نداشته باشد، سپس برای درست کردن تاچ و ال سی دی دست به کار می شوند و یا در صورت لزوم آن را عوض می کنند.

البته اگر نمایشگر اصلی گوشی شکسته شده باشد، نمی توان تاچ را ترمیم کرد و فقط باید ال سی دی گوشی را تعویض کرد.

نکته کلیدی تعویض گلس شیائومی

به عنوان آخرین نکته باید بگوییم تعویض گلس موبایل شیائومی کار ساده ای نیست، در حین انجام این کار حتی کوچکترین خطا و اشتباه به دستگاه آسیب میزند. به شما توصیه می شود که برای تعمیر گلس گوشی شیائومی از تکنیسین های سایت امدادکار کمک بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر