ریست فکتوری تبلت

ریست فکتوری تبلت معمولاً حلال بسیاری از مشکلات نرم افزاری و گاه سخت افزاری این دستگاه است. با ریست فکتوری دستگاه، تمامی تنظیمات، برنامه های نصب شده و هر چیزی به جز کارت حافظه، به وضعیت نخستین دستگاه، یعنی تنظیمات کارخانه‌ای باز می‌گردد. ریست فکتوری دستگاه تمامی برنامه های نصب شده، پاک شده و تمام تنظیمات را به حالت پیش فرض بازمی‌گرداند.

برای ریست فکتوری تبلت دو راه وجود دارد که عبارتند از Soft reset و Hard reset. روش نخست یعنی Soft reset زمانی کاربرد دارد که امکان دسترسی به تنظیمات تبلت فراهم است و روش دوم یعنی Hard reset برای زمانی است که امکان دسترسی به تنظیمات تبلت وجود ندارد یا پسورد آن را فراموش کرده‌ایم. در هر دو روش ریست فکتوری تبلت، تمام اطلاعات شما در دستگاه پاک می شود. 

ریست فکتوری تبلت

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش نحوه رجیستر کردن تبلت

آموزش ریست فکتوری تبلت

برای ریست کردن تبلت از طریق بازگشت به حالت کارخانه ، باید یکی از دو راه زیر را  انتخاب کنید. در صورتی که نسخه اندروید تبلت شما پایین تر از 2.3 می باشد از طریق آموزش زیر اقدام به ریست کردن کنید:

ریست فکتوری تبلت اندروید 2.3 و پایین تر

 • به تنظیمات تبلت رفته و در قسمت Privacy گزینه ی Factory reset را انتخاب کنید.
 • در صورتی که بخواهید اطلاعات موجود در کارت حافظه هم پاک شوند در این مرحله تیک گزینه Erase SD Card را بزنید. در پایان Reset Tablet را انتخاب کنید.

ریست فکتوری تبلت اندروید بالاتر از 2.3

 • به تنظیمات Setting دستگاه رفته و در قسمت Backup & restore گزینه Factory reset را انتخاب نمایید. پس از و بعد هم Reset Tablet را انتخاب کنید.

آموزش ریست فکتوری تبلت با روش Hard reset

همانگونه که گفته شد این روش از ریست فکتوری تبلت زمانی استفاده می‌شود که امکان دسترسی به تنطیمات دستگاه وجود ندارد. بنابراین اگر امکان رفتن به تنظیمات تبلت را ندارید و نمی‌توانید از روش Soft reset استفاده کنید، می‌توانید از روش Hard reset استفاده کنید.

 • تبلت خود را خاموش کنید.
 • در این مرحله از فرآنید ریست فکتوری تبلت، به Recovery mode بروید. برای اینکار بسته به نوع و مدل تبلت می‌بایست چند کلید را به طور همزمان فشار دهید. این کلیدها در تبلت های مختلف متفاوت است از این رو جهت اطلاع از آنها می‌توانید با سایت شرکت سازنده دستگاه خود مراجعه کنید.
 • کلیدها را تا زمان نمایش تصویر زیر نگه داشته و فشار دهید. البته این تصویر ممکن است کمی متفاوت باشد که اهمیتی ندارد.
 • در این مرحله از ریست کردن تبلت، احتمالا در بالای صفحه گزینه ای با عنوان Start مشاهده کنید. پس از مشاهده استارت، با استفاده از کلیدهای زیاد کردن صدا و کم کردن صدا بین این گزینه ها جا به جا شوید تا بهRecovery mode برسید.
 • در ادامه ی روند ریست فکتوری تبلت، کلید Power را فشاردهید تا یک مثلث قرمز روی اندروید نشان داده شود.
 • کلید Power را نگه داشته و کلید زیاد کردن صدا را بزنید. خواهید دید که منوی Android System recovery tool در بالای صفحه نمایش داده می شود.
 • در این مرحله از ریست کردن تبلت، با استفاده از کلیدهای صدا، گزینه Wipe data/Factory reset را انتخاب کرده و کلید Power را بزنید تا آن را فعال کنید.
 • در این مرحله با استفاده از کلیدهای صدا گزینه Yes – Delete all user data را انتخاب کرده و کلید Power را بزنید.
آموزش ریست فکتوری تبلت با روش Hard reset

کد شماره گیری برای ریست فکتوری تبلت


روش اول :

مرحله 1. در تلفن خود به Menu > Settings > Restore factory set بروید.
مرحله 2. اکنون باید کد امنیتی #7370*# را وارد کنید.

روش دوم :

کد #3855*2767* در شماره‌گیر تبلت خود تایپ کنید و آن را اجرا کنید تا به‌طور مؤثر همه داده‌ها را از تبلت شما پاک کرده و پاک کنید.

روش سوم :


اگر موارد بالا جواب ندادند، با کد *#*#7780#*#* امتحان کنید زیرا این کد با بسیاری از گوشی‌ها و تبلت های مبتنی بر اندروید کار می‌کند. در شماره گیر تبلت وارد شده و دستورالعمل های روی صفحه نمایش باید برای تکمیل فرآیند دنبال شوند.

چه موقع اقدام به ریست فکتوری تبلت کنیم؟

آیا می دانید چه موقع باید تبلت را ریست فکتوری کنید؟ معمولا وقتی تبلت دائما هنگ می کند یا عملکرد آن کند شده است، بازنشانی به تنظیمات کارخانه راهگشاست. همچنین گاهی با ریست فکتوری کردن، می توان مشکلاتی همچون خاموش شدن ناگهانی این دستگاه را برطرف کرد. اگر تبلت بعد از روشن شدن روی لوگو گیر می کند، راه حل پیشنهادی برای رفع این مشکل ریست فکتوری کردن است. در صورت فراموشی رمز عبور یا پترن ورود به تبلت، اشتباه وارد کردن رمز به دفعات زیاد و غیره نیز باید از ریست فکتوری کمک گرفت.

تعمیرات تبلت سامسونگ

 مرجع تخصصی تبلت سامسونگ دارنده‌ی آرشیو جامعی از تمامی مدل‌های تبلت سامسونگ می‌باشد و قادر است طیف وسیعی از سلایق مخاطبان خود را تأمین کند. جهت بهره‌مندی از خدمات ارائه شده در مرکز فروش تبلت سامسونگ می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی ذکر شده در وب‌سایت نمایندگی سامسونگ اقدام نمایید. کارشناسان این مرکز با صبر و حوصله پاسخگوی پرسش‌های شما عزیزان خواهند بود و راهنمایی‌های مورد نیاز را در اختیار شما قرار خواهند داد. 

کارشناسان مرکز تعمیر تبلت سامسونگ به دلیل در اختیار داشتن یکی از به‌روزترین و مجهزترین تعمیرگاه‌های تبلت کشور و نیز حضور کادر مجرب و متخصص، قادر به رفع و حل تمامی مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تبلت سامسونگ می‌باشند.

 منبع: نمایندگی لنوو

 
4.6/5 (40 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر