آموزش نحوه رجیستر کردن تبلت

یکی از اقدامات اصلی برای استفاده از دستگاه های الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند و تبلت، رجیستر کردن این دستگاه هاست. بر اساس قوانین اعلام شده برای استفاده از دستگاه های هوشمند، رجیستر کردن تبلت یا گوشی برای استفاده از آن ها الزامی است و این مورد جز قوانین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

برای بسیاری از افراد تعریف رجیستری تبلت و دلیل انجام این کار مشخص نیست. در ادامه این مطلب می خواهیم رجیستری کردن تبلت و دلیل الزام آن را توضیح داده و سپس در ادامه در خصوص نحوه رجیستر کردن تبلت آموزش های کاملی را ارائه دهیم. این آموزش خصوصا با توجه به اهمیت این موضوع و محدود بودن مهلت رجیستری کردن تبلت ها بسیار می تواند مفید باشد.

رجیستر کردن تبلت

اینو بخون حتما به کارت میاد : ریست فکتوری تبلت

رجیستر کردن تبلت به چه معناست؟

رجیستر کردن مخصوص دستگاه های هوشمندی است که از سیم کارت در آن ها استفاده می شود و می توان با آن ها تماس برقرار کرد. در این پروسه، دستگاه به اسم فرد استفاده کننده و کسی که سیم کارت نصب شده روی گوشی به نام اوست، ثبت شده و آن فرد به عنوان مالک دستگاه شناسایی می شود. این پروسه ای است که هم برای موبایل و هم برای تبلت ها انجام می شود. با رجیستر کردن تبلت، دستگاه در سامانه همتا ثبت مالکیت می شود.

رجیستری تبلت برای دستگاه هایی ضرورت دارد که سیم کارت خور بوده و می توان از یک سیم کارت روی آن ها استفاده کرد. به این ترتیب با ثبت شدن دستگاه در سامانه همتا، خدمات شبکه به تبلت مورد نظر تعلق می گیرد و کاربران می توانند بدون مشکل از تبلت سیم کارت خور خود استفاده کنند.

چرا رجیستری تبلت اهمیت دارد؟

اهمیت این مورد همان طور که پیش از این هم گفته شد به دلیل قوانین اعلام شده از سوی سازمان ارتباطات رادیویی است. در صورتی که یک تبلت رجیستر نشده باشد و در سامانه همتا ثبت مالکیت آن صورت نگرفته باشد، این دستگاه به عنوان جنس قاچاق در نظر گرفته می شود و در صورتی که در بازه زمانی مشخص شده رجیستر کردن تبلت انجام نشود، دیگر امکان استفاده از تبلت و برقراری تماس یا استفاده از خدمات شبکه برای تبلت مورد نظر امکان پذیر نخواهد بود.

مراحل رجیستری تبلت

حال که به معنی و اهمیت رجیستری تبلت پرداختیم، نوبت به آموزش مراحل انجام این کار رسیده است. برای انجام این کار نیز باید مشابه رجیستری کردن موبایل، از سامانه همتا استفاده کرد. در تبلت ها یک شماره به نام شماره IMEI وجود دارد که معمولا به همراه بارکد کالا، در پشت جعبه آن نوشته شده است. در صورتی که این کد را روی جعبه نیافتید نیز می توان با استفاده از کد دستوری #06#* شماره IMEI تبلت مورد نظر را دریافت کرد.

سپس باید این شماره را یا از طریق پیامک به شماره 7777 یا با استفاده از کد دستوری #7777* برای سامانه همتا ارسال کرد. راه دیگر برای ثبت این کد در سامانه همتا، استفاده از آدرس اینترنتی hamtainfo.ntsw.ir است که می توان از این طریق شماره IMEI تبلت را ثبت کرد. با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی سامانه همتا نیز می توان به راحتی کار رجیستر کردن تبلت را از طریق ثبت این کد انجام داد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *