چطور نشت آب در کولر گازی را متوقف کنیم ؟

یکی از پرسش هایی که کارشناسان ما به کرات از سوی کاربران با آن مواجه میشوند، دلایل نشت آب در کولرگازی ، چگونگی مقابله با نشت آب در کولر گازی و مسائلی از این دست میباشد. از آن جا که نشت آب در این تجهیزات، یکی از مشکلات متداول و نسبتا شایع به شمار می رود و در عین حال ناراحتی های بسیاری را در پی دارد، بر آن شدیم تا این بخش از پرسش و پاسخ را به همین موضوع اختصاص دهیم.

پیش از پرداختن به این مسئله لازم است بدانید، نشت آب در کولر گازی ، صورت های مختلفی دارد و ممکن است دلایل متعددی منجر به وقوع آن شود. چنانچه شما عزیزان نیز از دارندگان هر یک مدل های کولر گازی هستید، پیشنهاد میکنیم برای آگاهی بیشتر از دلیل نشت آب در دستگاه خود، این بخش را مورد مطالعه قرار دهید. فراموش نکنید، کارشناسان و متخصصان حاضر در این مجموعه آماده اند تا هر گونه سرویس لازم در خصوص رفع این مشکل را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

چطور نشت آب در کولر گازی را متوقف کنیم ؟

دلایل نشتی کولر گازی

برای برطرف کردن مشکل نشتی آب در کولر گازی، باید اول دلایل بروز آن را بشناسید. معمولا در این شرایط مسیرهای خروجی آب مسدود هستند و به همین دلیل آب داخل کولر می ماند. در نتیجه ممکن است شاهد چکه کردن آب از این دستگاه باشید. اما علاوه بر این، عوامل دیگری هم ممکن است در ایجاد نشتی کولر گازی و اسپلیت موثر باشند. 

مثلا گاهی نشتی آب ناشی از نصب اشتباه لوله ها یا پیچ خوردگی آنهاست. کمبود گاز و یخ زدن اواپراتور هم توسط تکنسین های تعمیر کولر گازی مورد بررسی می گیرند. در ادامه دلایل نشتی آب در کولر گازی را بیشتر بررسی می کنیم.

مسدود شدن خروجی سینی تخلیه آب

یکی از دلایل اصلی نشتی آب کولر گازی و تخلیه نشدن آب، انسداد سینی تخلیه است. آب کولرگازی و اسپلیت در ناودانی جمع شده و از طریق آن تخلیه می گردد. اگر این مسیر به هر دلیلی مسدود شود، آب از ناودانی سرریز کرده و از زیر آن به بیرون می ریزد. بنابراین اگر دیدید کولرگازی شما چکه می کند، قبل از هر کاری این مساله را بررسی کنید.

علت و راهکارهای رفع مشکل برفک بستن لوله برگشت کولر گازی در این مقاله !

نصب اشتباه لوله درین

دومین موردی که برای عیب یابی نشتی آب از کولر گازی بررسی می شود، انسداد یا نصب نادرست لوله درین است. لوله تخلیه کولر، آب را از دستگاه خارج می کند و اگر مانعی سر راه آن باشد یا اشتباه نصب شده باشد، آب به داخل کولر بازگردانده می شود. هنگام نصب کولر گازی باید به این مساله دقت شود و لوله درین و دیگر اتصالات، به درستی و بدون هیچ عیب و نقصی نصب گردند.

کمبود گاز کولر گازی

همانطور که می دانید کولر گازی ها و اسپلیت ها با نوعی گاز مبرد به نام فریون کار می کنند. کاهش حجم این گاز، مشکلات مختلفی را در روند کاری دستگاه ایجاد می کند که یکی از آنها می تواند نشتی آب باشد. وقتی سطح گاز در اسپلیت کاهش پیدا می کند، سیکل سرمایش به هم ریخته و فین های اواپراتور یخ می زنند. در این حالت، با کنتاکت کردن یا خاموش شدن کولر، حجم زیادی از یخ های آب شده داخل ناودانی ریخته و منجر به آبریزی کولر گازی می شود.

عایق بندی نشدن کولر گازی

اگر کولر هنگام نصب عایق بندی نشود، ممکن است آب از آن چکه کرده و یا سرریز کند. برای جلوگیری از نشتی آب از کولر گازی و بسیاری مشکلات دیگر، ضروری است که لوله های این دستگاه و به ویژه لوله های زیرین به طور کامل عایق بندی شوند. در غیر این صورت، رطوبت هوا به صورت مایع و قطره قطره به داخل منزل می ریزد.

نشت آب در کولر گازی چه حالت هایی دارد ؟

نشت آب از بیرون کولر گازی میباشد

یکی از حالت های نشت آب در کولر گازی نشت از بیرون دستگاه است. در روزهای گرم و یا مرطوب شما ممکن است گودال آبی زیر کندانسور کولر خود مشاهده کنید که البته در صورتی که کولر گازی به درستی کار می کند عادی است. در آب و هوای خنک یک کولر گازی ممکن است یخ بزند و با ذوب شدن یخ آن آب جمع شود که این مورد هم عادی است ولی اگر به دلیل دیگری نشتی آب دارد سعی کنید فیلتر کولر گازی را تمیز و یا تعویض کنید.

اگر مشکل همچنان حل نشد جهت بررسی و برطرف کردن مشکل با کارشناسان و متخصصان ما در این مجموعه، تماس بگیرید. چرا که ممکن است به خنک کننده ی بیشتری نیاز داشته باشید و یا لوله ی تخلیه کولر گازی مسدود شده باشد.

نشت آب در داخل کولر گازی باشد

یکی دیگر از حالت های نشت آب در کولر گازی ، نشت از داخل است. برای جلوگیری از آسیب ناشی از نشتی آب در چنین حالتی، ابتدا کولر گازی خود را خاموش کنید. توجه داشته باشید که مسیر تخلیه ی آب ممکن است گرفته شده باشد.

ابتدا سعی کنید گرفتگی مسیر تخلیه ی آب را باز کنید، اگر مشکل حل نشد تشت تخلیه کولر گازی شما ممکن است زنگ زده باشد و یا پمپ کولر گازی شکسته شده باشد. تعمیرکاران متخصص ما می توانند قطعه های آسیب دیده کولر گازی شما را تعمیر و یا تعویض کنند.

نشت آب هنگامی که کولر گازی خاموش است

از دیگر حالت هایی که ممکن است برخی از کاربران با آن مواجه شوند، نشت آب در کولر گازی به هنگام خاموش بودن دستگاه است. اگر خنک کننده ی کولر گازی شما در حال تمام شدن باشد و یا فیلتر آن کثیف شده باشد کولر گازی هنگام کار کردن ممکن است یخ بزند. بعد از اینکه شما آن را خاموش کنید یخ ها آب شده و باعث خیس شدن کف یا سقف منزل شما می شود. اگر تمیز کردن فیلتر کولر گازی باعث برطرف شدن مشکل نشد می توانید متخصصان ما را در جریان امر قرار دهید و از خدمات این مجموعه بهره مند گردید.

چگونه مشکل نشتی آب کولر گازی را برطرف کنیم؟

پس از عیب یابی نشتی آب از کولر گازی و شناسایی علت و منشأ اصلی بروز این مشکل، می توان برای برطرف کردن آن اقدام کرد. اگر آبریزی کولر گازی ناشی از نصب اشتباه لوله ها یا پیچ خوردگی آنها باشد، باید وضعیت لوله ها را اصلاح کرد. در صورت انسداد سینی و مسیرهای تخلیه، باید گرفتگی آنها را برطرف کرد تا فرایند تخلیه آب به درستی انجام شده و آب به داخل کولر بازنگردد. شارژ گاز کولر گازی گاهی بهترین روش برای برطرف کردن مشکلاتی همچون نشتی آب و … است که برای انجام آن می توانید از تیم تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

این مقاله رو بخون حتما به کارت میاد : مشکلات رایج کولرگازی

سرویس کولر گازی در محل

جهت بهره مندی از سرویس کولرگازی در منزل یا محل مورد نظر خود، می توانید با شماره های موجود در صفحه ی تماس با ما ، تماس گرفته و در خواست خود را مبنی بر تعمیرات کولر گازی در محل ثبت نمایید.

تیم پذیرش پس از بررسی درخواست ، شما را در لیست نوبت دهی قرار داده و در اسرع وقت تعمیرکار کولرگازی را به محل مورد نظر شما اعزام می نمایند. نمایندگی تعمیرات کولر گازی تخصصی ترین مرکز تعمیر و سرویس انواع مدل های کولر گازی در ایران ، در تلاش است تا با ارتقای سطح خدمات رسانی به هموطنان گرامی ، تعمیراتی با کیفیت و در خور کاربران ارائه نماید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر