رفع ارور های موبایل

کارشناسان نمایندگی تعمیرات موبایل می گویند رفع ارور های موبایل تنها زمانی ممکن است که بتوانید این ارور ها را به خوبی شناسایی کنید و به موقع برای برطرف کردن آنها اقدام کنید. حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام کار با گوشی اندرویدی خود با ارور و خطایی مواجه شوید. تعداد این ارور های کم نیست، لذا باید هر کدام را به صورت جداگانه شرح دهیم. در این مقاله و مقاله های آینده تلاش می کنیم شرح و تفصیل موضوع رفع ارور های موبایل به صورت کامل برای شما بیاوریم.

به گفته کارشناسان نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل هرچند اندروید توانایی جلوگیری از نصب و عمل کردن بدافزارها و جاسوس افزارها را دارد؛ اما با این حال باز هم امکان آلوده شدن تلفن همراه اندرویدی به بدافزارها وجود دارد. به کمک راه هایی که در ادامه شرح می دهیم می توانید موفق به رفع ارور های موبایل اندرویدی خود شوید و تا نزدیک 100 درصد از رخ دادن این خطاها و ارورها جلوگیری کنید.

 

5/5 (1 امتیاز)

رفع ارور های موبایل

چگونه ارور های موبایل اندرویدی خود را برطرف کنیم؟

برای رفع ارور های موبایل اندرویدی خود نیاز به شناسایی و ترجمه ارور دارید. در ادامه شما را برای شناسایی این ارور ها و راه های رفع آنها همراهی می کنیم.

از کار افتادن پلی استور گوگل

از کار افتادن پلی استور گوگل یکی از ارور هایی است که در دستگاه های اندرویدی اتفاق می افتد. اگر پس از باز کردن برنامه گوگل پلی روی گوشی خود، به صورت ناگهانی برنامه بسته یا اصطلاحا برنامه “کِرَش” شد، به احتمال زیاد مشکل از حافظه موقت (Cache) این برنامه است. کش یا حافظه موقت برنامه ها حافظه ای است که به صورت موقتی در اختیار برنامه قرار می گیرد تا اجرا شود. کارشناسان نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل می گویند برای رفع ارور های موبایل اندرویدی خود در این حالت، باید حافظه موقت برنامه گوگل پلی را پاک کنید. مسیر زیر را برای این کار دنبال کنید:

 1. وارد منوی تنظیمات شوید.
 2. وارد منوی برنامه ها شوید.
 3. به شاخه “تمامی برنامه ها” بروید.
 4. در لیست اپلیکیشن های موجود برنامه گوگل پلی استور ( یا هر برنامه ای که به شکل مشابه با خطا و ارور مواجه شده است) را پیدا کنید.
 5. پاک کردن حافظه موقت (Cache) را انتخاب کنید.
 6. گوشی خود را یکبار خاموش و روشن کنید.
از کار افتادن پلی استور گوگل

ارور کمبود حافظه (Disk Space)

برای رفع ارور های موبایل اندرویدی خود که با مشکل کمبود حافظه رو به رو است، باید به فکر آزادسازی فضای بیشتری از حافظه داخلی و پاک کردن برنامه های بدون استفاده، غیر ضروری یا غیرکاربردی باشید. این خطا بسیار رایج است، ولی خیلی ساده هم حل می شود. کارشناسان نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل می گویند اگر می خواهید یک نمای گرافیکی از میزان استفاده حافظه گوشی خود را در یک صفحه به صورت خلاصه شده مشاهده کنید، می توانید برنامه DiskUsage را نصب کنید. این برنامه فضای اشغال شده توسط هر بخش را به صورت دسته بندی شده و رنگی نشان می دهد.

ارور کمبود حافظه (Disk Space)

عدم دانلود و بروزرسانی برنامه ها توسط پلی استور گوگل

یکی دیگر از مشکلاتی که در موبایل های اندرویدی وجود دارد، عدم امکان دانلود و بروزرسانی برنامه ها توسط پلی استور گوگل است. برای رفع ارور های موبایل اندرویدی خود در این حالت دو راه دارید؛ یکی پاک کردن حافظه جانبی (Cache) پلی استور است که توضیح آن گذشت و دیگری پاک کردن سابقه جستجو (History) این برنامه. برای پاک کردن سابقه (History) پلی استور گوگل مراحل زیر را دنبال کنید؛

 1. وارد پلی استور گوگل شوید.
 2. به منوی تنظیمات بروید.
 3. گزینه پاک کردن سابقه (Clear History) را انتخاب کنید.
عدم دانلود و بروزرسانی برنامه ها توسط پلی استور گوگل

 از کار افتادن رابط کاربری

یکی دیگر از ارور های رایج موبایل های اندرویدی از کار افتادن رابط کاربری دستگاه است. با از کار افتادن رابط کاربری گوشی نمی تواند تصاویر یا مدیا ها را نمایش دهد و در کل صفحه ای بارگذاری نمی شود. اگر با خاموش و روشن کردن گوشی این مشکل برطرف نشود، باید کَش یا حافظه پنهان آن را از داخل تنظیمات برنامه پاک کنید. برای این کار مسیر زیر را دنبال کنید تا در رفع ارور های موبایل اندرویدی خود موفق شوید.

 1. وارد منوی تنظیمات شوید.
 2. به منوی تمامی برنامه ها بروید.
 3. گزینه UI (رابط کاربری) را انتخاب کرده و حافظه نهان آن را پاک کنید.
 4. گوشی خود را ریستارت کنید.

نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل

نمایندگی رسمی تعمیرات تخصصی موبایل یک پایگاه مجاز و قانونی است که همه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه شما را به راحتی برطرف می کند. در این نمایندگی که با همکاری مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، امکانات فراوانی فراهم است. برای نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل مهم نیست که گوشی شما دقیقا از کدام مدل و کدام برند است. با هر برند و با هر مشکلی، در نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل دستگاه شما را تعمیر می کنیم. اطلاعات مربوط به تماس را در صفحه تماس با ما مطالعه کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر