تعمیرات اسپلیت بوش

تعمیرات اسپلیت بوش حساسیت ها و ظرافت های ویژه ای دارد که اگر به درستی رعایت نشوند، فرایند تعمیر به شکل ناقص انجام شده و مشکلات دستگاه بیشتر خواهند شد. با توجه به این که اسپلیت از دو بخش بیرونی و داخلی تشکیل شده است، تکنسین باید با هر دو بخش آشنایی کامل داشته باشد. در واقع برای تعمیر این مدل، باید قطعاتی مثل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، فن، کویل ها، فیلترها، بردهای الکترونیکی، لوله ها، اواپراتور و … به صورت کامل وارسی شوند و در صورت نیاز، ترمیم یا حتی تعویض گردند.

این بخش ها جزء مهم ترین قطعات اسپلیت بوده و به نوعی در تمامی مشکلات و ایرادهای عملکردی این محصول دخیل هستند. با همکاری کارشناسان نمایندگی تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران، نکات کاربردی راجع به تعمیرات اسپلیت بوش به شما عزیزان ارائه خواهیم کرد. اطلاع از این نکات به شما کمک می کند که مشکلات دستگاه را در زمان درست تشخیص داده و برطرف نمایید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلات رایج اسپلیت بوش

حجم کاری بالای اسپلیت و عواملی مثل آلودگی های محیطی، موجب شده که این محصول همواره در معرض خرابی های متعددی قرار داشته باشد. از جمله مشکلات رایج اسپلیت ، کاهش خنکای آن است؛ به صورتی که با وجود افزایش درجه، محیط به خوبی خنک نمی شود. صدا دادن اسپلیت هم یکی از مشکلاتی است که کاربران زیادی از آن شکایت کرده و به دنبال برطرف کردن آن هستند. گاهی هم ممکن است آب اسپلیت نشت پیدا کرده و کاربران را با مشکلاتی مواجه سازد.

مشکل دیگری که کارشناسان واحد تعمیرات اسپلیت بوش در مرکز سخت افزار ایران سعی در برطرف کردن آن دارند، از کار افتادن ریموت کنترل است. خاموش و روشن شدن خود به خود اسپلیت هم مساله دیگری است که کار این دستگاه را مختل می کند. اگر هریک از موارد مذکور به موقع برطرف نشوند، می توانند زمینه ساز بروز ایرادات جدی تر در دستگاه شوند. لذا بهتر است به محض مشاهده هریک از این مشکلات، به سرعت اقدام به ترمیم آنها نمایید.

شارژ اسپلیت بوش

یکی از فرایندهای بسیار مهم که در تعمیرات اسپلیت بوش هم نقش پر رنگی دارد، شارژ گاز این دستگاه است. اسپلیت بدون گاز کاری از پیش نمی برد و اگر سطح این ماده کم شود، قطعاتی همچون کمپرسور در معرض خطر قرار خواهند گرفت. به همین دلیل نیز باید فرایند شارژ هرچه زودتر انجام شود تا شاهد مشکلاتی مثل کاهش سرما یا خنک نکردن اسپلیت نباشید. شارژ گاز وزنی با استفاده از ترازو و شارژ به وسیله گیج مانوفیلد، عمده ترین روش های شارژ گاز اسپلیت هستند که تکنسین ها از آنها استفاده می کنند.

روش جدیدتر نیز شارژ گاز اسپلیت به وسیله آمپر متر است که با مدل های جدی اسپلیت بوش همخوانی داشته و بیشترین بازدهی را فراهم می سازد. اگر اسپلیت را به تازگی خریداری کرده و اید و یا قصد استفاده از آن پس از مدتی طولانی را دارید، شارژ گاز جزء اولین اقداماتی است که باید انجام دهید. همچنین برخی از اسپلیت ها نیاز به شارژ مازاد دارند تا بتوانند محیط را به خوبی روز اول خنک کنند.

آموزش نصب اسپلیت بوش

برای نصب اسپلیت بوش ، باید اول محل مناسبی را برای قرارگیری پنل داخلی انتخاب کنید. این محل باید روی دیوار باشد و استحکام کافی برای نگه داشتن پنل را داشته باشد. همچنین پنل داخلی باید به دور از هرگونه منابع حرارتی نصب شود تا آسیبی متوجه آن نباشد. پس از نصب پنل، لوله ها و اتصالات با در نظر گرفتن شیب استاندارد نصب خواهند شد. در مرحله بعدی، پنل خارجی در محلی کاملا باز مثل بالکن نصب می شود. توجه داشته باشید که جریان هوا باید در اطراف پنل خارجی به خوبی برقرار باشد؛

در غیر این صورت، مشکلاتی در روند خنک سازی دستگاه ایجاد خواهد شد. پس از پایان نصب پنل ها، شارژ گاز انجام می شود و در نهایت، دستگاه تست خواهد شد. کیفیت و چگونگی انجام مراحل نصب، تاثیر بسزایی در عملکرد دستگاه دارد؛ برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، بهتر است انجام این فرایند را به کارشناسان تعمیرات اسپلیت بوش محول کنید.

آموزش تعمیر فن کولر گازی اسپلیت

آموزش تعمیر فن کولر گازی اسپلیت بوشیکی از قطعات مهم در کولر گازی و اسپلیت که نقش پررنگی در عملکرد این دستگاه و نحوه خنک سازی آن دارد، فن است. فن دارای اجزایی به نام موتور، رله برد و سنسور است که در صورت خرابی، منجر به سوختن فن یا از کار افتادن آن خواهند شد.

تعمیر فن کولر گازی اسپلیت بوش ، یکی از مراحل مهم در روند تعمیرات اسپلیت بوش است که اگر به شکل درست و بی نقص انجام شود، می تواند بسیاری از ایرادات این دستگاه را برطرف نماید.معمولا برای تعمیر این قطعه، اجزای آسیب دیده آن را تعویض می کنند. چنانچه این کار موثر واقع نشد، اقدام به تعویض فن می گردد و به این ترتیب، مشکلات اسپلیت برطرف خواهد شد.

تعمیرات اسپلیت بوش در محل

در بخش های قبلی اشاره کردیم که اسپلیت، دارای دو پنل داخلی و خارجی است. مشکلات این دستگاه معمولا ناشی از خرابی یا از کار افتادن همین دو پنل است و باز کردن و جابجایی آنها کار راحتی نیست. در راستای تحقق اهداف مشتری مداری، نمایندگی تعمیرات اسپلیت اقدام به راه اندازی سرویس در محل برای ترمیم این محصول نموده است. به موجب این سرویس، تیم تعمیراتی به منزل یا محل کار شما اعزام می شوند و هرگونه اقدام تعمیری لازم را برای رفع مشکلات این محصول انجام می دهند. تعمیرات اسپلیت بوش در محل ، با در نظر گرفتن نیاز کاربران عزیز در این حوزه و با هدف ارتقا کیفیت خدمات رسانی راه اندازی شده و به شما این امکان را می دهد که بدون فوت وقت و با هزینه کمتر، اسپلیت خود را ترمیم نمایید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩