تعمیر ویبره موبایل

تعمیر ویبره موبایل نیز همچون سایر سرویس‌های تعمیراتی مرتبط با گوشی‌های تلفن همراه، در وهله نخست، نیاز به طی مرحله عیب‌یابی و تشخیص صحیح علت اشکال پیش آمده دارد. در مرحله عیب‌یابی، تنظیمات نرم افزاری مرتبط با ویبره موبایل و نیز بخش سخت افزاری مرتبط با این قابلیت یعنی موتور ویبره مورد بررسی قرار می‌گیرد و در ادامه، بسته به تشخیص کارشناس تعمیر، اقدامات لازم جهت تعمیر و رفع مشکل کار نکردن ویبره موبایل آغاز می‌گردد. در صورتی که اشکال پیش آمده مرتبط با بخش نرم افزاری، یعنی تنظیمات موبایل باشد، تغییرات لازم در این بخش انجام شده و مشکل کار نکردن ویبره گوشی برطرف می‌گردد.

در غیر اینصورت یعنی در صورتی که وجود اشکال در ویبره مرتبط با بخش سخت افزاری باشد اقدامات لازم جهت تعویض موتور ویبره موبایل آغاز می‌گردد. خوشبختانه تعویض موتور ویبره موبایل کار چندان دشواری نیست و با صرف مدت زمانی اندک، قابل انجام است. البته این سخن به معنای امکان انجام تعمیر ویبره موبایل به دست افراد مبتدی و نابلد نیست و اکیداً توصیه می‌شود سرویس‌های مرتبط با این بخش توسط کارشناسان نمایندگی تعمیرات موبایل انجام شود.

5/5 (2 امتیاز)

آموزش فعالسازی ویبره موبایل

همانگونه که می‌دانید کار کردن ویبره موبایل، منوط به فعال بودن گزینه مرتبط با ویبره موبایل در بخش تنظیمات دستگاه است. بنابراین در صورت بروز اشکال در این بخش، ابتدا از فعال بودن گزینه مرتبط با ویبره مطمئن گردید. در صورت عدم آشنایی با شیوه فعالسازی ویبره موبایل دستورالعمل درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید.

فعالسازی ویبره موبایل‌ با سیستم عامل اندروید

Settings  » Sounds & vibrations  » vibrate while ringing

پس از فعال کردن گزینه ی Vibration گوشی اندرویدی خود را ریست نمایید. اگر با انجام این مراحل، تعمیر ویبره موبایل به سرانجام نرسید، به نمایندگی تعمیرات موبایل مراجعه نمایید تا پس از بررسی دستگاه، تعمیرات سخت افزاری مورد نیاز برروی آن اعمال گردد.

فعالسازی ویبره آیفون

  • به بخش تنظیمات دستگاه یا همان Settings آیفون وارد شوید.
  • وارد بخشی که با عنوان Sounds آمده است شوید.
  • برای فعال بودن حالت ویبره، تیک گزینه Vibrate on Ring را بزنید. بالعکس، برای غیرفعال کردن ویبره دستگاه، این تیک را بردارید.

تعویض ویبره موبایل

آنچه که سبب لرزش گوشی موبایل شما می‌شود در واقع موتور بسیار کوچکی است که در کنار سایر قطعات این دستگاه قرار داده شده است. در صورتی که اشکال پیش آمده در ویبره موبایل نرم افزاری نباشد، احتمالاً نیاز به تعویض موتور ویبره موبایل باشد. تعویض موتور ویبره موبایل کار چندان دشوار و یا زمانبری نیست و با اندک دستکاری در سخت افزار دستگاه توسط کارشناسان تعمیر موبایل قابل انجام است.

البته به دلیل حساسیت بالای این قطعه و سایر اجزای قرار گرفته در اطراف آن توصیه می‌شود خدمات مرتبط تعمیر ویبره موبایل را صرفا از نمایندگی تعمیرات موبایل دریافت نمایید. جهت آگاهی شما کاربران گرامی از خدمات ارائه شده در بخش تعمیر و تعویض ویبره موبایل، برخی از علل خرابی ویبره و روش تعمیر این خرابی در بخش زیر آورده شده است.

  • در صورت ضعیف بودن ویبره احتمالا نیاز به تعویض موتور ویبره است. جهت اطمینان از این وضعیت قطعات مسیر ویبره و آی سی درایور بررسی خواهد شد.
  • در صورتی که ویبره به طور متوالی و خود به خود می‌زند، احتمالاً دستگاه شما به دلیل آبخوردگی، دچار این اشکال شده است. برای رفع این اشکال برد چک شده و قطعات آبخورده سرویس و یا تعویض می‌گردند.
  • در صورت بد کار کردن ویبره، احتمالا نیاز تعویض کامل موتور ویبره باشد. چرا که این ایراد به دلیل خرابی خود ویبره پدید می‌آید.

تعمیرات نرم افزاری ویبره

ری‌ استارت کردن گوشی

در صورت فعال بودن بخش مرتبط با ویبره، گوشی خود را ری‌استارت کنید. گاه فعال شدن این بخش از دستگاه نیاز به یک ری‌استارت ساده دارد.

ریست کردن تنظیمات ویبره

گاه پس از بروزرسانی های انجام شده برای سیستم عامل ios، اشکالاتی در بخش‌هایی از آیفون مشاهده می‌شود. اگر ویبره آیفون شما نیز پس از یک بروز رسانی سیستم عامل ios اتفاق افتاده است، توصیه می‌شود جهت تعمیر ویبره موبایل تنظیمات مرتبط با این قابلیت را Reset نمایید. برای این کار دستورالعمل درج شده در بخش زیر را دنبال نمایید: (این دستور با تفاوتی اندک برای گوشی های اندرویدی نیز قابل استفاده است)

Settings > General > Reset > Reset All Settings

بروز رسانی سیستم عامل اندروید

برای تعمیر ویبره موبایل از طریق بروزرسانی اندروید، Settings » About device » Software update شده و مراحل لازم را طی کنید. معمولا پس از پایان مراحل آپدیت، مشکل ویبره حل می شود.

در صورتی که اشکال پیش آمده در ویبره با راهکارهای ارائه شده در بخش فوق برطرف نشد، اشکال پیش امده در این بخش از دستگاه به احتمال زیاد سخت افزاری است و نیاز به تعویض موتور ویبره دستگاه است. جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر ویبره موبایل توصیه می‌شود به نمایندگی تعمیرات موبایل مراجعه نمایید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر