کالیبره کردن باتری لپ تاپ

کالیبراسیون یک عملیات کاربردی و مفید است که با انجام آن می توان وضعیت باتری لپ تاپ را مورد بررسی قرار داد. عوامل متعددی از جمله کار کردن زیاد دستگاه و … منجر به خرابی باتری و یا کاهش عملکرد آن خواهند شد. با توجه به هزینه بالای تعمیر باتری و اهمیتی که این قطعه در کیفیت کاری لپ تاگ دارد، باید همواره وضعیت آن را بررسی کرد. تعمیر به موقع این قطعه می تواند از بروز مشکلات عدیده در سایر بخش های سیستم جلوگیری کند.

با کالیبره کردن باتری لپ تاپ متوجه می شوید که باتری شما از چند درصد ظرفیت واقعی خود استفاده می کند. همچنین با این کار احتمال بروز مشکلاتی همچون خاموش شدن ناگهانی دستگاه زمانی که هنوز شارژ آن به پایان نرسیده یا کاهش یکباره شارژ بلافاصله پس از قطع اتصال کابل شارژر نیز بسیار کمتر خواهد بود. در ادامه ضمن بررسی نکاتی راجع به کالیبره کردن باتری لپ تاپ ، انجام این فرایند را به شما آموزش خواهیم داد. در صورت بروز مشکل می توانید از تکنسین های نمایندگی لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

کالیبره کردن باتری لپ تاپ

اینو بخون حتما به کارت میاد : تست سلامت باتری لپ تاپ

آموزش کالیبره کردن باتری لپ تاپ

فرایند کالیبراسیون باتری لپ تاپ به ترتیب زیر انجام می شود:

  • باتری را تا 100 درصد شارژ کنید.
  • لپ تاپ را تا حداقل دو ساعت به برق متصل کنید تا دمای باتری به حالت عادی باز گردد. در این شرایط می توانید از لپ تاپ خود به صورت عادی استفاده کنید.
  • منوی Control Panel را باز کرده و وارد بخش Hardware and Sound شوید. 
آموزش کالیبره کردن باتری لپ تاپ
  • سپس به Power Options رفته و گزینه های Change Plan Settings وChange advanced power settings  را به ترتیب انتخاب کنید.
ترفند کالیبره کردن باتری لپ تاپ
  • در ادامه مراحل کالیبره کردن باتری لپ تاپ ، بخش Battery را پیدا کنید و با کلیک کردن بر روی آن، قسمت های Critical battery action و Critical battery level را باز کنید.
  • حالا در قسمت Critical battery action دو گزینه On battery و Plugged In مشاهده می کنید. باید هردوی این گزینه ها را رویHibernate  قرار دهید.
شیوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ
  • گزینه های موجود در بخشCritical battery level  را بر روی 5% یا 7% قرار دهید.
  • پس از طی این مراحل، لپ تاپ را از برق بکشید و با آن کار کنید تا ضمن تمام شدن باتری، خود به خود خاموش شود.
  • در این مرحله باید اجازه دهید لپ تاپ تان بین 2 تا 5 ساعت به کار خود ادامه دهد تا ظرفیت آن به طور کامل خالی شود.
  • حالا دوباره دستگاه را به برق متصل کرده و آن را تا 100 درصد شارژ کنید.

چرا باید باتری لپ تاپ را کالیبره کرد؟

به نظر شما کالیبره کردن باتری لپ تاپ چه فایده ای دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید که نگهداری از باتری لپ تاپ نکات خاص خود را دارد. به عنوان مثال بهتر است نذارید شارژ باتری به طور کامل تخلیه شود. این مساله روی عملکرد باتری سنج تاثیر گذاشته و میزان دقت آن را کاهش می دهد. اگرچه کاهش عمر باتری ها امری اجتناب ناپذیر است، اما با انجام دادن اقداماتی می توان عمر باتری لپ تاپ را افزایش داد.

کالیبره کردن باتری لپ تاپ یکی از این اقدامات است که دقت باتری سنج را افزایش داده و از این طریق به افزایش عمر آن کمک می کند. در واقع با این کار شما به درستی می دانید چه مقدار از شارژ باتری باقی مانده و چه موقع باید آن را شارژ کنید. بیشتر شرکت های تولید کننده لپ تاپ به کاربران توصیه می کنند که باتری ها را هر دو الی سه ماه یک بار کالیبره کنند.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ با ضمانت نامه معتبر

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ در تهران، افق تازه ای را در خدمات تعمیری این محصول گشوده است. این مرکز واحدهای جداگانه ای را برای تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ راه اندازی کرده است. در هریک از این واحدها کارشناسان خبره ای حضور دارند که از برترین تعمیرکاران در حوزه کاری آن واحد هستند. این افراد از جدیدترین تکنولوژی ها و ابزار تعمیری فراهم شده در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ استفاده کرده و هرگونه مشکل این دستگاه را برطرف می نمایند.

لپ تاپ هایی از برندهای ایسر، ایسوس، اچ پی، سامسونگ، اپل، دل و … در این مرکز مورد بررسی قرار گرفته و به صورت تخصصی تعمیر می شوند. ارائه ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران نیز موجب شده که خیال مشتریان از بابت اصالت خدمات کاملا راحت باشد. برای بهره مندی از مشاوره های تخصص در زمینه تعمیرات لپ تاپ، با همکاران ما در تعمیر لپ تاپ تماس بگیرید.

2.6/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر