آموزش نحوه اتصال گوشی اندروید به مک بوک

اگر گوشی شما آیفون باشد و بخواهید آن را به مک بوک وصل کنید، بدون هیچ دردسری می توانید این دو دستگاه را به هم متصل کنید. اما اگر گوشی شما اندرویدی است و باید آن را به مک بوک متصل کنید چطور؟ اتصال اندروید به مک بوک برای انتقال داده ها از گوشی به لپ تاپ یا به عکس را می توان با روش های مختلفی انجام داد. 

البته به دلیل این که سیستم عامل دو دستگاه با هم متفاوت است شاید کمی وصل کردن اندروید به کامپیوتر مک برای کاربران چالش برانگیز باشد، چرا که این کار به آسانی اتصال آیفون به مک نیست. با این حال اگر می خواهید اطلاعات خود را از اندروید به مک منتقل کنید، در این مقاله روش ها و راه حل هایی که برای اتصال اندروید به مک بوک دارید را بررسی می کنیم.

اتصال اندروید به مک بوک

روش های مختلف اتصال اندروید به مک بوک

برای این که بتوانید مک بوک و اندروید را به هم وصل کرده و فایل ها و اطلاعات را بین دو دستگاه رد و بدل کنید، می توانید این کار را از طریق روش های زیر را انجام دهید، در صورت نیاز به مشاوره بیشتر با کارشناسان تعمیر لپ تاپ اپل تماس بگیرید.  

  • وصل کردن اندروید به کامپیوتر مک از طریق USB
  • اتصال بی سیم مک بوک و گوشی اندروید
  • اتصال اندروید به مک بوک از طریق وای فای
  • اتصال مک بوک و اندروید از طریق سرویس Cloud

با این روش ها می توان دو دستگاه را به هم وصل کرد. اما یک نکته بسیار مهم در خصوص استفاده از هر کدام از این روش ها وجود دارد و آن این است که در تمامی آنها شما به یک برنامه شخص ثالث نیاز دارید تا بتوانید اتصال را انجام دهید. در نتیجه شما امکان اتصال مستقیم گوشی اندرویدی به مک بوک را ندارید. در نتیجه با دانلود و نصب یک برنامه شخص ثالث می توانید از این چهار ترفند برای اتصال دو دستگاه به هم استفاده کنید.

این مقاله را از دست ندهید : دلایل وصل نشدن مک بوک به اینترنت

وصل کردن اندروید به کامپیوتر مک از طریق USB

اولین گزینه برای اتصال اندروید به مک بوک اتصال فیزیکی است که در آن از یک USB استفاده می کنید. شما به یک USB سازگار با گوشی اندرویدی و سیستم مک نیاز دارید. علاوه بر این همانطور که پیش از این هم گفته شد باید از یک برنامه شخص ثالث برای اتصال اندروید به مک مانند برنامه macDroid یا Android File Transfer استفاده کنید. 

هر یک از این برنامه ها مزیت ها و معایبی دارند که باید آنها را در نظر گرفت. چند مورد که باید در هنگام انتخاب و استفاده از این برنامه ها در نظر داشت سازگاری آن با گوشی، رایگان بودن آن و سازگاری با مدل های بالاتر سیستم مک است. بعد از انتخاب برنامه و نصب آن روی سیستم مک باید گوشی اندرویدی خود را از طریق یک کابل USB به مک وصل کنید. زمانی که اتصال را انجام دادید یک پنجره برای شما نمایش داده خواهد شد که باید گزینه File Transfer را انتخاب کنید. حالا در بین دستگاه ها روی نام گوشی بزنید و با انتخاب حالت MTP، انتقال فایل ها از اندروید به مک را انجام دهید.

وصل کردن اندروید به کامپیوتر مک از طریق USB

اتصال بی سیم مک بوک و گوشی اندروید

اتصال بی سیم همیشه گزینه محبوب تری است و در خصوص اتصال اندروید به مک بوک نیز کاربران می توانند این اتصال را به صورت بی سیم انجام دهند. اتصال بی سیم را می توان از طریق بلوتوث انجام داد. در اتصال به طریق بلوتوث به برنامه به خصوصی نیز احتیاج ندارید و به راحتی می توانید این اتصال را انجام دهید. 

البته ایراد این روش کند بودن آن در انتقال فایل هاست و این که شما نمی توانید فایل های سنگین را از طریق بلوتوث به مک انتقال دهید. برای استفاده از این روش باید دو دستگاه را در نزدیک هم قرار داده و بلوتوث شان را روشن کنید. با انتخاب گزینه PAIR می توانید دو دستگاه را به هم وصل کرده و انتقال فایل ها را انجام دهید.

این مقاله برای شما مفید است : آموزش فلش کردن آیفون

اتصال اندروید به مک بوک از طریق وای فای

یکی دیگر از گزینه های موجود برای اتصال اندروید به مک بوک، اتصال از طریق وای فای است که آن هم یک روش اتصال بی سیم محسوب می شود. برای استفاده از این روش به یک برنامه اختصاصی مانند برنامه اندروید نیاز است. این برنامه هم دارای یک نسخه پولی و هم نسخه رایگان است. 

همچنین می توان از نسخه تحت وب این برنامه اندرویدی نیز استفاده کرد. مشخصه دیگر این برنامه این است که می توان با استفاده از بیش از یک گوشی اندرویدی را به مک بوک وصل کرد. با این حال اگر از نسخه رایگان این برنامه استفاده کنید برای انتقال فایل ها محدودیت حجمی وجود دارد. 

با دانلود این برنامه و از طریق اتصال به وای فای می توانید فرایند وصل کردن اندروید به کامپیوتر مک را انجام دهید. استفاده از این روش ممکن است در مواقعی که مک بوک برای اتصال به شبکه وای فای مشکل دارد و به تعمیر مک بوک نیاز است، قابل استفاده نباشد و برای اتصال کاربران با مشکل مواجه شوند.

اتصال مک بوک و اندروید از طریق سرویس Cloud

سیستم ابری یا سرویس Cloud گزینه دیگری است که شما برای اتصال اندروید به مک بوک دارید. این روش نیز بسیار راحت است و می توان به آسانی از آن برای اتصال دستگاه ها به هم کمک گرفت. با این حال استفاده از این سیستم برای اتصال مک بوک و گوشی اندرویدی به هم به اینترنت پر سرعت نیاز دارد و کم شدن سرعت اینترنت می تواند سرعت انتقال را کاهش دهد. با این حال در این روش نیازی به نصب برنامه های اضافی نیست و می توان با داشتن یک حساب کاربری در سرویس Cloud، انتقال فایل ها را انجام داد.

با آپلود فایل ها در برنامه گوگل درایو در گوشی و نگهداری این اطلاعات و فایل ها در این فضا می توانید در هر زمان و مکانی که خواستید با ورود به حساب گوگل خود در سیستم مک نیز به همان داده ها دسترسی یابید و فایل های ذخیره شده در آن را به مک انتقال دهید. 

در این روش نیز شما برای انتقال فایل ها محدودیت حجم دارید و تنها حجم مشخصی از داده ها را می توانید در این فضا ذخیره کنید. اگر به فضای ذخیره سازی بیشتری نیاز داشته باشید باید حق اشتراک اضافی سرویس Cloud را دریافت کنید. از طرفی نیز برخی بر این باورند که سرویس ابری ممکن است برای انتقال برخی از داده های بسیار مهم و فایل های شخصی چندان ایمن نباشد.

اتصال مک بوک و اندروید از طریق سرویس Cloud
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *