آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

آیا می دانید بسیاری از مشکلاتی که در کیفیت چاپ دستگاه های کپی و پرینترها ایجاد می شوند، ناشی از آلودگی قطعه ای به نام درام هستند؟ به همین دلیل این مقاله را به آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی اختصاص داده ایم. درام بین کارشناسان تعمیرات کپی با عنوان درام کارتریج نیز شناخته می شود. این قطعه در کارتریج تعبیه شده و با هدف کمک به کیفیت کاری کارتریج در دستگاه گنجانده شده است. چند بار که کارتریج دستگاه کپی را شارژ می کنید، باید درام را نیز تعویض کنید تا عملکرد آن مختل نشود. اما پیش از تعویض درام کپی ، می توانید با تمیز کردن درام، مشکلات آن را تا حدی برطرف کنید.

در کلیپ آموزش تمیز کردن درام فتوکپی که در ادامه به شما ارائه خواهیم داد، مراحل و روش انجام این فرایند را مشاهده کرده و با جزئیات و نکات مهم آن آشنا خواهید شد. این فیلم که به همت تیم تعمیرات کپی مرکز سخت افزار ایران تهیه شده است، امکان تمیز کردن درام را برای شما فراهم خواهد ساخت. با این کار، از افت کیفیت کپی جلوگیری کرده و همواره شاهد بهترین خروجی از دستگاه فتوکپی خود خواهید بود. چنانچه نیاز به کمک بیشتر در این زمینه داشتید، همکاران ما در نمایندگی تعمیرات کپی، به شما کمک خواهند کرد. برای آشنایی با مراحل آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی ، همراه ما باشید.

5/5 (2 امتیاز)

مراحل آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

برای تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ، باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1- اول دستگاه کپی خود را خاموش کنید.

2- اجازه دهید دستگاه به مدت چند دقیقه در حالت خاموش باقی بماند.

3- دوشاخه دستگاه را از پریز جدا کرده و مطمئن شوید برق در دستگاه وجود ندارد.

4- حالا درب دستگاه کپی را باز کنید.

5- کارتریج را از دستگاه بیرون آورده و جای درام فتوکپی را پیدا کنید.

6- در این مرحله آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی ، باید کارتریج را کاملا تخلیه کنید.

7- نوار میلار را پیدا کنید؛ این نوار شبیه به یک تیغه پلاستیکی است.

8- سطح درام را با نوار میلار تمیز کنید.

9- کارتریج را داخل دستگاه کپی گذاشته و مطمئن شوید که به درستی جا افتاده است. (باید صدای تقه مانندی از کارتریج شنیده شود)

10- درب دستگاه فتوکپی خود را ببندید.

11- در مرحله آخر، دستگاه کپی را روشن کرده و با کپی گرفتن از یک برگه، نحوه کار درام و کارتریج را تست کنید.

فیلم آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

همانطور که اشاره کردیم، ما علاوه بر ارائه نکات کاربردی، فیلم آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی را نیز به شما عزیزان ارائه داده ایم. در این فیلم شما جزئیات تمیز کردن درام و بخش های مختلف آن را به خوبی خواهید دید. این مساله به شما کمک می کند که فرایند تمیز کردن درام را راحت تر انجام دهید.

تمامی مراحل از باز کردن دستگاه، بیرون آوردن کارتریج، تمیز کردن درام و روش های درست آن تا بستن مجدد دستگاه کپی، در این فیلم به تصویر کشیده شده است. اگر احساس کردید که مشکلی در این زمینه دارید، کافی است با تیم تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران تماس برقرار کنید. همکاران ما راهنمایی های لازم را در خصوص آموزش تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی به شما عزیزان ارائه خواهند داد.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی با ضمانت نامه خدمات

نمایندگی تعمیرات کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارا می باشند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، زیراکس و … در نمایندگی تعمیرات کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه مشکلات این محصول را برطرف کرده و نیاز کاربران را در این زمینه برطرف نمایند. نکته ی ویژه در مورد نمایندگی دستگاه کپی ، ارائه ی خدمات تعمیر در محل است که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩