چرا دستگاه کپی،کپی نمی گیرد؟

وقتی دستگاه کپی،کپی نمی گیرد، واضح است که مشکلی در میان است که اجازه نمی دهد عملیات کپی تکمیل شود. ساده ترین علت این است که انرژی لازم برای روشن شدن و کارکردن دستگاه تامین نمی شود. به این معنی که یا دستگاه به منبع برق وصل نیست یا اینکه منبع برق ایراد دارد و خراب است. گاهی استفاده از کاغذ نامناسب هم در این اختلال دخیل است. در حالت کلی علت اینکه دستگاه کپی،کپی نمی گیرد این است که کاربر اصول صحیح کاربری را رعایت نکرده است. البته در شرایط حاد خرابی و سوختگی مین برد دستگاه کپی و معیوب بودن کابل های ارتباطی هم می توانند علت این اختلال باشند. دلایل دیگری هم وجود دارد که می تواند جلوی کار دستگاه کپی را بگیرد.

چه عواملی باعث می شود که دستگاه کپی، کپی نگیرد؟

وقتی دستگاه کپی،کپی نمی گیرد عیب یابی و ریشه یابی مهمترین کاری است که در گام نخست باید انجام دهیم. تنها یک عیب یابی دقیق است که می تواند مشکل دستگاه را شناسایی و برطرف کند. توجه کنید که نوسانات جریان برق، خالی بودن شارژ کارتریج و گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی از عوامل اولیه ای هستند که باعث می شود، دستگاه کپی نتواند کپی بگیرد. در کنار این علت ها، پوسیدگی کابل های اتصال، سوختگی مین برد، قطعی در اجزای مین برد، درست جا نخوردن کارتریج و … هم از عوامل موثر دیگر است.

در غالب موارد وقتی دستگاه با چنین ایرادی روبه رو می شود، یک کد خطا به کاربر نشان می دهد. با بررسی این کد و با ترجمه آن به راحتی می توان فهمید که ایراد و اختلال در کدام قسمت است. وقتی دستگاه کپی،کپی نمی گیرد پس از عیب یابی صحیح، مسیر تعمیر انتخاب می شود. گاهی نیز نیاز به تعویض قطعه است. استفاده از قطعات اورجینال و کمک گرفتن از افراد متخصص و زبده می تواند تضمین کند که دستگاه شما سلامت اولیه خود را بازیابد.

وقتی دستگاه کپی،کپی نمی گیرد ، چه کار کنیم؟

وقتی دستگاه کپی،کپی نمی گیرد ، ابتدا کارتریج دستگاه را چک کنید. خالی بودن کارتریج یا کمترین و کوچکترین اختلال در این قطعه باعث می شود که فرمان کپی و چاپ اجرا نشود. در مرحله بعد می توانید با باز کردن دستگاه و چک کردن اجزا و قطعات آن علت این اختلال را جستجو کنید. تنها زمانی این کار را انجام دهید که از وجود کاغذ در دستگاه مطمئن هستید. در هنگام باز کردن دستگاه بسیار دقت کنید، زیرا باز کردن دستگاه کپی اگر به درستی انجام نشود، به دستگاه آسیب می رساند.

به علاوه لازم است سالم بودن کارتریج را هم چک کنید، زیرا کارتریج حساسیت بسیار بالایی دارد و اگر صدمه دیده باشد، در کارکرد دستگاه اختلال ایجاد می کند. در صورتی که همه این موارد را بررسی کردید و همچنان دستگاه کپی، کپی نمی گیرد، بهتر است اقدام دیگری نکنید و تنها از یک مرکز معتبر و مجهز کمک بخواهید.

نمایندگی مجاز دستگاه کپی در تهران

نمایندگی مجاز دستگاه کپی در تهران درگاهی امن و ایمن است که تمامی مدل های دستگاه کپی را در حوزه فروش، خدمات پس از فروش و تعمیرات دستگاه کپی حمایت و پشتیبانی می کند. هر کاربر می تواند بر اساس شرایط اختصاصی خود، از خدمات متنوع نمایندگی دستگاه کپی بهره مند شود. نمایندگی مجاز دستگاه کپی در تهران با همکاری مرکز سخت افزار ایران خدمات رسانی می کند. این نمایندگی تمام نیاز های کاربران در بخش فروش و تعمیرات را به بهترین شکل ممکن برطرف می سازد. تمام سرویس ها و خدمات نمایندگی مجاز دستگاه کپی در تهران همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با نمایندگی کپی تماس بگیرید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر