چگونه از دستگاه کپی خود مراقبت کنیم؟

دستگاه های کپی کاربرد زیادی در صنعت چاپ و کسب و کارهای مختلف دارند. این دستگاه‌ها به گونه ای طراحی و ساخته شده‌اند که به راحتی حجم کاری بالا را تحمل می‌کنند. اگر چه دستگاه‌های کپی معمولا در اداره ها و دفاتر فنی مورد استفاده قرار می گیرند اما مدل هایی از آنها نیز وجود دارد که مناسب برای کاربری‌های خانگی هستند. عملکرد درست و بی نقص دستگاه فتوکپی و معیوب نشدن آن در طول عمر کاری اش، مستلزم نگهداری از این دستگاه و رعایت کردن یک سری نکات و ترفندهاست بسیاری از کاربران اصلا از این نکات اطلاع ندارند و با سهل‌ انگاری در نگهداری از فتوکپی، زمینه خرابی و فرسودگی زودهنگام آن را فراهم می کنند.

این در حالی است که فقط با انجام دادن چند ترفند و رعایت کردن چند نکته ساده، می توان از بروز ایرادات عملکردی در دستگاه کپی پیشگیری به عمل آورد. از طرفی با رعایت نکات و ترفندهای نگهداری از دستگاه کپی ، می توان عمر آن را نیز به میزان قابل توجهی افزایش داد. در ادامه این مطلب، کاربردی ترین ترفندهای نگهداری از دستگاه فتوکپی را به شما همراهان عزیز آموزش می دهیم. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر نیز می توانید با تیم تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

ترفندهای نگهداری از دستگاه کپی

1. سعی کنید دمای محیطی که دستگاه کپی در آن نصب می شود را استاندارد نگه دارید. توصیه کارشناسان این است که دمای نصب و نگهداری فتوکپی کمتر از 0 بیشتر از 35 درجه سانتیگراد نباشد.

2. در صورت نیاز به جابجایی کارتریج دستگاه کپی، حتما آن را به صورت افقی حمل کنید. همچنین بهتر است زمانی که کارتریج بیرون از دستگاه است، در حالت عمودی قرار نگیرد.

3. برای نگهداری از دستگاه کپی خود تا جایی که می توانید مانع از نفوذ گرد و خاک به بخش های داخلی آن شوید. بهتر است دستگاه را در محیط های پر گرد و غبار نصب نکرده و آن را مرتبا گردگیری کنید.

4. دیگر توصیه کارشناسان تعمیرات دستگاه کپی به کاربران این است که دستگاه و کارتریج آن را از تابش مستقیم نور آفتاب دور نگاه دارند.

5. به هیچ عنوان در زمان کار فتوکپی، درب آن را باز نکنید. خاموش کردن دستگاه یا باز کردن درب آن در حین کار مشکلات بسیاری را ایجاد خواهد کرد.

6. عدم اشتراک پریز برق دستگاه کپی با پرینتر لیزری یا کامپیوتر و مانیتور لامپی هم نکته مهم دیگری برای نگهداری از دستگاه کپی به شمار می رود. باید بدانید که این وضعیت به دستگاه فشار آورده و تاثیرات منفی نوسانات برق را در آن چند برابر می کند. توصیه می شود محل اتصال كابل برق به پریز و دستگاه شل نبوده و یا اتصالی نداشته باشد. در غیر این صورت، پریز جرقه می زند و دستگاه به شدت آسیب میخواهد دید.

7. برای نگهداری بهتر از دستگاه فتوکپی تان حتما نوع کاغذ مورد استفاده را در آن تعریف کنید. به خصوص اگر می خواهید از برگه های سنگین تر استفاده کنید، حتما این فرایند را انجام دهید. این کار سرعت حرکت برگه را تنظیم می کند و موجب ارتقا عملکرد کاغذکش دستگاه کپی خواهد شد.

8. برای نگهداری از دستگاه کپی بهتر است از كاغذهای منگنه ‌‏دار یا چسبنده برای چاپ استفاده نکنید. این کاغذها بخش های داخلی دستگاه فتوکپی از جمله شیشه را دچار خط و خش هایی می کنند و به دنبال آن شاهد بروز مشکلاتی در روند چاپ خواهید بود.

9. تمیز کردن دستگاه کپی و روش انجام این کار هم در نگهداری از این محصول تاثیرگذار است. تا حد امکان برای این کار از دستگاه‌ های دمنده هوا استفاده نکنید. استفاده از این دستگاه‌ها باعث می شود که مقابل شیشه لیزر، لایه نازكی از گرد پودر ایجاد شده و تصویر چاپ شده، فاقد شفافیت لازم باشد. استفاده از جاروبرقی هم بر خلاف توصیه های رایج، اصلا گزینه ی مناسبی نیست؛ چون تونرهای پخش شده در دستگاه توسط جارو جذب نمی شوند و از جارو به هوا پراكنده می شوند. برای تمیز کردن دستگاه کپی خود از یک دستمال نرم بدون پرز استفاده کرده و این کار را با احتیاط و ظرافت انجام دهید.

10. آخرین و مهم ترین نکته در نگهداری از دستگاه کپی ، توجه به ظرفیت دستگاه است. تولید کنندگان دستگاه های فتوکپی را با ظرفیت های مشخصی عرضه می کنند. تخطی از این محدوده، فشار مضاعفی را به قطعاتی مثل پاور وارد خواهد ساخت. این مساله زمینه ساز بروز آسیب های جبران ناپذیر در دستگاه بوده و شما را متحمل هرینه های سنگین تعمیرات خواهد کرد. در صورت شنیدن صدای فن دستگاه کپی تان بلافاصله آن را خاموش کنید.

تعمیرات دستگاه کپی در تهران و کرج

تعمیرات دستگاه کپی در تهران و کرج، یکی از خدماتی است که نمایندگی تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران به کاربران ارائه می دهد. کاربران ساکن پایتخت می توانند با مراجعه به شعب نمایندگی کپی در ستارخان، سعادت آباد، میرداماد، ولیعصر و پیروزی، از سرویس ها و خدمات تخصصی در زمینه رفع مشکلات این دستگاه بهره مند شوند.

جمعی از مجرب ترین تکنسین های تعمیرات فتوکپی در این شعب حضور دارند و ضمن بررسی دقیق و همه جانبه دستگاه، آن را به شکل تخصصی ترمیم می نمایند. چنانچه ساکن هریک از مناطق استان البرز هستید، می توانید برای ترمیم دستگاه فتوکپی تان به نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی در کرج مراجعه کنید. تعمیر دستگاه کپی در تهران و کرج توسط تکنسین های حرفه ای و دوره دیده انجام می شود و کاربران می توانند از صحت خدمات دریافتی اطمینان کامل داشته باشند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر