چرا گوشی داغ می کند؟

یکی از مشکلات نگران کننده ای که ممکن است برای موبایل های هوشمند امروزی اتفاق بیفتد، داغ شدن بدنه است. این مشکل تا حدی طبیعی است. پردازش های مختلف درون یک بدنه ی ظریف و کوچک مسلما باعث تولید گرما می شود. اما اگر مشکل داغ شدن گوشی به نحوی باشد که لمس دستگاه برایتان سخت باشد؛ باید بدون معطلی به فکر رفع مشکل باشید. در ادامه کلیه ی ابعاد پیدایش معضل داغی بیش از حد بدنه ی گوشی های هوشمند را شرح می دهیم.

داغ شدن گوشی

دلایل اصلی داغ شدن گوشی

  • استفاده از شارژرهای تقلبی

اصلی ترین علت داغ شدن گوشی های هوشمند امروزی، استفاده از شارژرهای تقلبی است. اگر شارژر شما کارایی خود را از دست داده است؛ به هنگام خرید دقت زیادی در شناسایی شارژر اورجینال داشته باشید. به هیچ عنوان نباید گول قیمت نسبتا ارزان شارژرهای تقلبی را بخورید. یک شارژر ارزان فشار زیادی به سی پی یو، باتری و دیگر اجزای موبایل وارد می کند. تداوم استفاده از این شارژرها می تواند باعث مرگ کامل گوشی شما شود.

  • بهره گیری از ابعاد نرم افزاری موبایل هنگام شارژ

اگر از آن دسته از افراد هستید که هنگام شارژ شدن گوشی از قابلیت های نرم افزاری آن استفاده می کنید، احتمالا با مشکل داغ شدن گوشی روبه رو شده اید. زمانی که شارژر سعی در افزایش درصد شارژ دارد، شما از حجم انرژی موجود استفاده می کنید و مرتبا مقدار آن را کاهش می دهید. این کار به راحتی باعث افزایش حرارت مدارهای درونی دستگاه می شود.

  • استفاده از قاب های ضخیم و غیر استاندارد

یکی از راه حل های پیش پا افتاده اما کاربردی رفع مشکل داغ شدن گوشی، در آوردن قاب محافظ آن است. با بیرون کشیدن قاب در عرض چند ثانیه بدنه ی دستگاه خنک می شود. دقت داشته باشید که نباید ساعات زیادی گوشی خود را در کیس های ضخیم و غیر استاندارد قرار دهید. این کار می تواند در داغی بیش از حد بدنه ی گوشی نقش داشته باشد.

  • حضور گوشی در معرض نور آفتاب

نور آفتاب دشمن گوشی هوشمند شماست. گرمای خورشید تاثیرات منفی بسیاری برای باتری و اجزای داخلی موبایل های امروزی دارد. بنابراین هیچ گاه موبایل خود را در خودروی پارک شده در زیر نور آفتاب رها نکنید.

  • عدم به روزرسانی نرم افزارهای حجیم

باگ های مختلفی که به مرور زمان در نرم افزارهای قدیمی ایجاد می شوند، انرژی زیادی از باتری موبایل و پردازنده ی داخلی دستگاه دریافت می کنند. برای مبارزه با پیدایش مشکل داغ شدن گوشی، نرم افزارهای نصب شده را آپدیت نگه دارید. همچنین فراموش نکنید که همواره باید به بستن نرم افزارهای پس زمینه ی صفحه ی اصلی موبایل هم دقت کنید. نرم افزارهای باز و در حال اجرا انرژی زیادی مصرف می نمایند.

  • حضور ویروس بدافزارهای مختلف در گوشی

در حال حاضر محیط اینترنت و فضای مجازی پر از بدافزارهای مختلف و نرم افزارهای مخرب دردسرساز است. حمله ی ویروس های موجود در این نرم افزارهای مخرب نه تنها باعث هنگ کردن موبایل و به سرقت رفتن اطلاعات شخصی و مهم شما می شود، بلکه باتری دستگاه را تحت تاثیر قرار داده و منجر به داغ شدن گوشی می گردد. برای ویروس کشی دقیق و اصولی گوشی خود می توانید به یکی از شعب مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر