چرا گوشی آنتن ندارد

مشکل عدم آنتن دهی موبایل کاربران بسیاری را درگیر خود کرده است. این مشکل اساسا مهمترین وظیفه موبایل که ایجاد ارتباط است، تحت الشعاع قرار می دهد. در صورت نبود آنتن برقرای ارتباط هم به صورت ارتباط مکالمه ای و هم با استفاده از نت امکان پذیر نخواهد بود. دلایل مربوط به عدم آنتن دهی موبایل به همان اندازه که می تواند ساده و سهل باشند، به همان اندازه هم ممکن است پیچیده باشند.

در ادامه راه هایی برای رفع مشکل عدم آنتن دهی موبایل به شما پیشنهاد می دهیم. در صورتی که هیچ یک از این راه حل ها نتوانستند مشکل شما را برطرف کنند، بهتر است که از یک مرکز معتبر و تخصصی کمک بخواهید.  مشکل عدم آنتن دهی موبایل معمولا خود را با Android No Service نشان می دهد. پریدن آنتن گوشی دلایل زیادی می تواند داشته باشد. مثلا اختلال در سیگنال رادیویی با نصب برنامه های مخرب در بروز این اختلال می توانند دخیل باشند. در ادامه راه های رفع این مشکل را بخوانید.

راه حل های رفع مشکل آنتن ندادن گوشی

  • سیم کارت خود را بررسی کنید

مشکل عدم آنتن دهی موبایل با خرابی سیم کارت هم ممکن است اتفاق بیافتد. بررسی کنید که سیم کارت شما کاملا سالم باشد. تا و خمیده نشده باشد. از جهت درست در شیار سیم کارت گوشی قرار گرفته باشد و نهایتا از طرف اپراتور مربوطه فعال باشد.

  • گوشی را از قاب خارج کنید

گاهی مشکل عدم آنتن دهی موبایل مربوط به قاب گوشی است. این علت خیلی شایع نیست، اما به طور صد در صد هم غیر ممکن نیست، زیرا تعدادی از قاب ها قدرت دریافت سیگنال را کم می کنند.

  • گوشی را restart کنید

یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین روش ها برای رفع مشکل عدم آنتن دهی موبایل ری استارت کردن گوشی است. دستگاه را خاموش کنید و یک دقیقه منتظر بمانید و سپس آن را روشن کنید. به این ترتیب مشکل حل خواهد شد، اما اگر مشکل حل نشد یا دوباره تکرار شد باید برای رفع کامل این اختلال روش های دیگر را امتحان کنید یا نهایتا از یک مرکز معتبر تعمیراتی کمک بخواهید.

  • ریست کردن گوشی

اگر تا این مرحله هنوز نتوانسته اید که مشکل عدم آنتن دهی موبایل خود را رفع کنید، باید از ریست فکتوری کمک بگیرید. با ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد. پس حتما قبل از این کار از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنید.

  • از Airplane Mode کمک بگیرید

روش ساده دیگر برای حل مشکل عدم آنتن دهی موبایل استفاده از حالت پرواز است. به مدت 30 ثانیه این حالت را فعال کنید و مجددا Airplane Mode را خاموش کنید. همان طور که می دانید با روشن کردن حالت Airplane Mode  سیگنال ها و فرکانس های لازم برای ایجاد ارتباط با موبایل قطع می شود. وقتی یک بار  Airplane Mode را خاموش و روشن می کنید، در حقیقت سیگنال ها را دستکاری کرده و آنها را به سمت دستگاه خود هدایت می کنید.

  • اپراتور شبکه تلفن همراه را به طور دستی تنظیم کنید

تنظیم دستی اپراتور شبکه تلفن همراهتان هم می تواند در رفع مشکل عدم آنتن دهی موبایل موثر باشد. برای این کار وارد settings یا تنظیمات گوشی شوید؛ Mobile networks  را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. Network operators را انتخاب کنید و با ضربه زدن روی Search networks یا شاید هم Search manually منتظر باشید تا گوشی شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه را نمایش دهد و در نهایت اپراتور شبکه تلفن همراه خود را انتخاب کنید.

علت آنتن ندادن گوشی نوکیا 1200

مشکل آنتن ندادن گوشی های مختلف می تواند ریشه در اختلالات فنی متعددی داشته باشد. گوشی نوکیا 1200 نیز از این قاعده مستثنی نیست. البته گاهی اوقات خرابی خاصی در ساختار داخلی موبایل دیده نمی شود و این اپراتور سیم کارت مورد استفاده ی شماست که در آنتن دهی بسیار ضعیف عمل می کند. در هر صورت خرابی مدارهای داخلی در اثر اصابت ضربه یا آبخوردگی نیز می تواند منجر به عدم آنتن دهی گوشی نوکیا 1200 شود. با حضور در نمایندگی تعمیرات موبایل طی مدت زمان کوتاهی شاهد برطرف سازی چنین مشکلاتی خواهید بود.

نمایندگی تعمیرات موبایل

نمایندگی تعمیرات موبایل مرکزی اختصاصی و حرفه ای است که توسط مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده و خدماتی متنوع و کاربردی به کاربران انواع موبایل ها در برند ها و مدل های مختلف ارائه می دهد. نمایندگی تعمیرات موبایل همه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل را شناسایی و برطرف می کند. این نمایندگی به ابزار و تجهیزات پیشرفته و مدرن مجهز است و بهترین کیفیت را برای کاربران خود به ارمغان می آورد. همه سرویس های نمایندگی تعمیرات موبایل همراه با ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

4.9/5 (132 امتیاز)
دیدگاه خود را وارد کنید :