نصب اسپلیت پاناسونیک

یکی از اقداماتی که تاثیر بسزایی در نحوه عملکرد کولر گازی و اسپلیت دارد، نصب دستگاه است. اگر مراحل نصب و راه اندازی اسپلیت درست انجام شوند، می تواند از کارکرد بی نقص دستگاه اطمینان داشت. بسیاری از مشکلات اسپلیت ها ریشه در نصب غیر اصولی آنها دارند. متاسفانه برخی از کاربران این موارد را جدی نگرفته و برای راه اندازی کولر گازی یا اسپلیت شان به مراکز غیر معتبر اعتماد می کنند.

افراد کم تجربه و مبتدی ممکن است در انجام مراحل نصب اشتباه کنند و در نتیجه عملکرد و حتی سلامت دستگاه را به خطر بیندازند. ما در ادامه نکاتی را پیرامون نصب اسپلیت پاناسونیک و جزئیات انجام این کار به شما ارائه می دهیم. اگر به تازگی یکی از مدل های این دستگاه را خریداری کرده اید، می توانید برای اطمینان از نصب اصولی و بی نقص آن از تیم تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

آموزش نصب اسپلیت پاناسونیک

فرایند نصب اسپلیت Panasonic یا هر برند دیگری به ترتیب زیر انجام می شود:

1- نصب و ایمن سازی پایه ها

اسپلیت یکی از انواع کولرگازی است که دارای دو پنل داخلی و خارجی است. پنل داخلی که در فضای منزل یا محیط کار نصب می شود، معمولا وزن بالایی دارد. این پنل باید روی دیوار نصب شود و سپس با اتصال لوله ها و کابل های مربوطه، به پنل بیرونی مرتبط گردد. نحوه نصب پایه ها اهمیت بسیاری دارد و باید به بهترین شکل انجام شود. بنابراین در اولین مرحله نصب اسپلیت، باید پایه ها نصب شده و ایمن سازی شوند. این کار باید به گونه ای انجام شود که امکان افتادن پنل و شکستن آن وجود نداشته باشد.

2- نصب پنل داخلی

پس از این که پایه ها نصب شده و از محکم و امن بودن آنها اطمینان حاصل گشت، نوبت به نصب پنل داخلی است. در این مرحله نصب اسپلیت پاناسونیک ، لوله ها نیز به پنل متصل می شوند تا عملیات تخلیه آب راحت تر انجام شود. توجه داشته باشید که فاصله لوله ها با دیوار و نیز شیب آنها باید به درستی رعایت شود تا گردش آب به درستی انجام شود. بهتر است پنل داخلی را تا جای ممکن دور از منابع حرارتی همچون پکیج، بخاری و … نصب کنید.

3- چک کردن اتصالات

پس از طی مراحل ذکر شده، نصاب تمام اتصالات و کابل های دستگاه را بررسی می کند. کابل های برق بررسی شده و اطمینان حاصل می شود که این بخش ها به پایانه های پیچ وصل هستند و هیچ ایراد یا نقصی ندارند. همخوانی و تطابق کابل های مورد استفاده با نمودار برق دستگاه هم مساله دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت عدم هماهنگی این موارد، مشکلاتی در عملکرد دستگاه ایجاد خواهد شد.

4- وصل کردن لوله ها

چهارمین مرحله نصب اسپلیت پاناسونیک ، وصل کردن لوله هاست. این مرحله اهمیت بالایی دارد و باید با دقت انجام شود. بهتر است لوله ‌کشی از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار انجام گردد. همچنین نباید هیچ گونه خمیدگی در لوله ها وجود داشته باشد. اگر این موارد رعایت شوند، اسپیلت مورد نظر شما عملکرد بهتر و دقیق تری خواهد داشت.

5- نصب پنل بیرونی

حالا نوبت به نصب پنل بیرونی اسپلیت پاناسونیک می رسد. جایی که پنل بیرونی در آن نصب می شود باید به دور از تابش مستقیم نور آفتاب باشد و هوای کافی در آن جریان داشته باشد. پایه های کندانسور هم باید کاملا محکم شوند کار این قطعه به وجود نیاید. بهتر است پنل بیرونی در محیطی کم گرد و خاک انجام شود تا احتمال آلودگی کندانسور یا گیر کردن اشیاء خارجی در این بخش به حداقل برسد.

6- شارژ گاز اسپلیت پاناسونیک

پس از این که همه مراحل نصب اسپلیت پاناسونیک انجام شدند، باید گاز کافی نیز به داخل آن تزریق شود. کولرها و اسپلیت های نو که برای اولین بار مورد استفاده قرار می گیرند فاقد گاز هستند. شارژ گاز اسپلیت پاناسونیک به این ترتیب است که تکنسین گاز مورد نیاز را به داخل دستگاه تزریق می کند. سپس مخزن ها جدا شده و اسپلیت تست می شود. توجه داشته باشید که گاز مورد استفاده باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ در غیر این صورت احتمال آسیب دیدگی قطعات دستگاه و نیز مختل شدن روند کاری آن وجود خواهد داشت.

نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش اسپلیت

نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش اسپلیت، مرجعی مطمئن برای عرضه مستقیم و اورجینال مدل های مختلف این محصول از برندهای مطرح به متقاضیان محسوب می شود. این مرکز، جدیدترین مدل های اسپلیت را به فروش رسانده و جزء مطمئن ترین مرکز برای واردات این محصول شناخته می شود. برای این که کاربران انتخاب راحت تری داشته باشند و برای کسب اطلاعات در مورد محصول مورد نظرشان دچار مشکل نشوند، بخش مشاوره فروش در نمایندگی اسپیلت مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است.

در این بخش کارشناسان زبده فروش حضور داشته و اطلاعات و مشاوره های لازم را به کاربران ارائه می دهند. این کارشناسان، شناخت کاملی نسبت به قطعات و مشخصات فنی انواع اسپلیت داشته و بدین جهت، می توانند مشاوره های تخصصی را به کاربران ارائه دهند. خدمات پس از فروش اسپلیت هم در این مجموعه ارائه می شود. نصب و راه اندازی، شارژ گاز، سرویس دوره ای و تعمیرات تخصصی کولر گازی اسپلیت از جمله خدمات نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران به شمار می روند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر