مقایسه پرینتر کانن و اچ پی؛ کدام چاپگر بهتر است؟

مقایسه پرینتر کانن و اچ پی به شما کمک می کند که بدانید کدام برند محصولات بهتری دارد و باید کدام یک را خریداری کنید. اگرچه این دو شرکت پرآوازه همیشه جزو بهترین ها در بازار چاپگر بوده اند، اما هریک طرفداران خاص خود را دارند. بسیاری معتقدند که اچ پی عملکرد بهتری به ویژه در زمینه تولید و عرضه پرینترهای جوهرافشان داشته است. کاربران و کارشناسان بسیاری نیز کانن را در این زمینه، حرفه ای تر و موفق تر می دانند.

بخشی از مسئله به سلیقه و طرفداری افراد از یک برند خاص باز می گردد. اما جدای از این موارد، چطور می توان گفت که پرینترهای کنون بهتر هستند یا اچ پی؟ امروز ما کمک تیم تعمیرات پرینتر در مرکز سخت افزار ایران، به این سوال پاسخ می دهیم. بنابراین اگر قصد خرید چاپگر دارید، مقایسه پرینتر canon و hp را از دست ندهید که حکم یک راهنمای کامل را برای شما دارد.

مقایسه پرینتر کانن و اچ پی

مقایسه پرینتر کانن و اچ پی و مزایای هر برند

برای این که بدانید پرینترهای کنون بهتر هستند یا اچ پی، بهتر است که ویژگی های هریک را به تفکیک بررسی کنیم. به عبارت بهتر، معیارهای مهم خرید پرینتر را در هریک از برندها مقایسه می کنیم تا مزیت ها و برتری ها یا ضعف های هریک نسبت به دیگری مشخص شود.

مقایسه قیمت کانن و اچ پی

برای بسیاری از کاربران، قیمت پرینتر مهم ترین معیار خرید است. یعنی پیش از توجه به قابلیت ها محدودیت ها و … به این اهمیت می دهند که دستگاه مورد نظرشان چه قیمتی دارد. در مقایسه پرینتر کانن و اچ پی، نمی توان از نظر قیمت به یکی برتری داد. هر دو برند محصولات متوی دارند که بسته به آپشن ها و مشخصات فنی شان، با قیمت های مختلف به فروش می رسند. نمی توان گفت که اچ پی ارزان تر است یا کنون چاپگرهای گران تری دارد یا بالعکس. برای اطلاع از قیمت روز دستگاه های هردو برند می توانید با نمایندگی مجاز تعمیر پرینتر تماس بگیرید.

مدل پرینترهای اچ پی و کانن

دومین مورد مهم در مقایسه پرینتر اچ پی و کانن، مدل دستگاه است. حتما نام چاپگر جوهر افشان، چاپگرهای لیزری رنگی و سیاه و سفید، چاپگرهای چند کاره و چاپگرهای قابل حمل را شنیده اید. هم اچ پی و هم کنون، در زمینه تولید و عرضه تمامی این مدل ها فعالیت دارند. یعنی این طور نیست که مثلا کانن، پرینتر جوهرافشان نداشته باشد.

در این مورد، برند اهمیت چندانی ندارد چون هردو شرکت ثابت کرده اند که تولیدات بسیار با کیفیتی برای کاربری های مختلف دارند. همچنین این شرکتها پرینترهای خانگی، صنعتی و چندکاره ای هم دارند که به سبب کیفیت کار عالی و طول عمر بالا، مورد توجه کاربران قرار گرفته اند.

مقایسه دقت چاپ اچ پی و کانن

در ادامه مقایسه پرینتر کانن و اچ پی، باید به یک عامل بسیار مهم دیگر، یعنی دقت چاپ بپردازیم. منظور از دقت چاپ، تعداد نقاطی است که در هر اینچ مربع از صفحه توسط چاپگر ایجاد می شوند. این نقاط، روی صفحه و در دو جهت عمودی و افقی چاپ می گردند. دقت چاپ استاندارد پرینترهای جدید 600* 600 است و هر دو برند، این استاندارد را به خوبی رعایت کرده اند. بنابراین در این بخش هم تمایز و برتری بین محصولات canon و HP وجود ندارد.

کیفیت چاپ کانن و اچ پی

اما برویم سراغ یکی دیگر معیارهای مهم خرید پرینتر یعنی کیفیت چاپ اچ پی یکی از برگزیده ترین پرینترهای برای هر کسب و کار و یا حتی نیازهای خانگی را تولید و عرضه کرده است. با این حال پرینترهای اچ پی برای چاپ عکس کمی ضعیف هستند و هنوز نتوانسته اند بر رقبا پیروز شوند.

این در حالی است که پرینترهای کانن به عنوان Book-Worthy شناخته می شوند و به همین دلیل، برای چاپ اسناد با کیفیت بالا بسیار مناسب هستند. بنابراین شاید بتوان گفت که مقایسه پرینتر کانن و اچ پی در این بخش یک برنده دارد و آن هم کنون است. البته رقابت در این بخش بسیار بالاست و بعضی از مدل های چاپگر اچ پی پیروز میدان هستند. با این حال می توان گفت که برتری نهایی با canon است.

مقایسه سرعت چاپ اچ پی و کانن

آخرین معیار مورد توجه در مقایسه چاپگر اچ پی و کانن، سرعت چاپ است. البته اعدادی که به عنوان سرعت چاپ روی پرینترها نوشته شده اند معمولا جنبه تبلیغاتی دارند. اصولا سرعت اصلی چاپ، کمتر از ادعای سازندگان است. با این حال این دو رقیب دیرینه همواره در این مورد نیز با یکدیگر رقابت داشته اند و نمی توان به قطعیت گفت که کدام یک عملکرد بهتری داشته اند.

3.5/5 (14 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر