سایه انداختن پرینتر

یکی از مشکلات رایجی که فارغ از نوع و برند سازنده ی پرینتر ممکن است برای انواع و اقسام پرینترهای موجود در بازار رخ دهد، مشکل سایه انداختن پرینتر است. مشکل سایه اندازی پرینتر می تواند با شدت زیادی ایجاد شود و یا تنها به صورت یک هاله ی کمرنگ نمایان گردد. به هر حال بی توجهی به سایه اندازی پرینتر کارایی کلی چاپگر را تحت تاثیر قرار داده و منجر به سرایت خرابی از قطعه ای به قطعه ی دیگر خواهد شد. در ادامه به تشریح کلیه ی ابعاد مرتبط با رفع مشکل سایه انداختن پرینتر می پردازیم.

سایه انداختن پرینتر

راهکارهای رفع مشکل سایه انداختن پرینتر

مشکل سایه انداختن پرینتر دو حالت کلی دارد:

  • نمایش خط های کمرنگ موازی در تمامی برگه های خروجی از پرینتر
  • ظهور هاله های رنگی یا سیاه و سفید لکه ای در برگه های خروجی از پرینتر

 در هر دو حالت تعمیر سایه اندازی پرینتر با یکی از راهکارهای زیر امکان پذیر خواهد بود.

شاید برایتان مفید باشد: تعمیر تخصصی پرینتر

جا زدن دوباره ی کارتریج پرینتر

ساده ترین و در عین حال کاربردی ترین راه حل رفع مشکل سایه انداختن پرینتر، جا زدن دوباره ی کارتریج است. به آرامی کارتریج دستگاه را بیرون بکشید و آن را با دستمال بدون پرزی تمیز کنید. سپس مجددا کاتریج را درون چاپگر جاسازی کنید. زمانی که کارتریج با پرینتر هماهنگ می شود، یک صدای ضعیف کلیک مانند به گوش می رسد. برای اطمینان از جاسازی صحیح کارتریج به این صدا دقت کنید.

چرا پرینتر سایه می اندازد؟

تعویض کارتریج موجود پرینتر

یکی از علل اصلی سایه اندازی پرینتر خرابی کارتریج و پایان عمر آن در اثر شارژ پی در پی و یا اصابت ضربه و مشکلات فیزیکی است. کارتریج یکی از اجزای آسیب پذیر و حساس پرینتر به شمار می رود. یک ضربه ی جزیی به بدنه ی کارتریج می تواند به طور کامل کارایی آن را مختل سازد. علاوه بر این تعویض کارتریج پس از سه بار شارژ تونر ضروری است.

سرویس دهی پرینتر

مشکل جوهرریزی کم و بیش در هر پرینتری وجود دارد. این جوهرریزی با سرویس های به موقع و دوره ای کنترل می شود. در واقع برای اینکه ذرات خشک شده ی جوهر در قطعات پرینتر منجر به تشکیل هاله های اضافی و زائد در پرینت های خروجی نشود، باید هر چند وقت یک بار بسته به میزان استفاده ی خود از پرینتر، پرینتر مورد نظر سرویس شود. در این راستا می توانید از سرویس های تعمیر در محل مرکز سخت افزار ایران استفاده کنید.

تعمیر درام پرینتر

تعمیر درام راه حل دیگری برای رفع مشکل سایه انداختن پرینتر است. درام قطعه ی با اهمیتی در پرینتر می باشد. وضعیت چاپ اسناد رابطه ی کامل مستقیم با وضعیت سلامت درام دارد. کارایی درام در اثر استفاده ی بیش از حد از پرینتر تضعیف می شود. برای پیشگیری از خرابی درام به طرفیت ماهیانه ی پرینتر دقت کنید. لازم به ذکر است که تعمیر و تعویض درام در مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی تعمیرات پرینتر براساس پارامترهای اصولی و استاندارد انجام خواهد شد.

4/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر