مرکز تعمیر اسپلیت

مرکز تعمیر اسپلیت ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه نظیر شارژ گاز اسپیلت، نصب و جابه‌جایی اسپیلت، تعمیر و تعویض برد اسپیلت، تعمیر و تعویض کمپرسور، نشت‌یابی و شارژ گاز اسپیلت، لوله‌کشی توکار، تعویض قطعات معیوب اسپیلت و مواردی از این دست است. متقاضیان سرویس های مذکور می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات اسپیلت تماس گرفته و درخواست خود، مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیر و سرویس اسپیلت را ثبت نمایند.

بلافاصله پس از تماس متقاضی، یکی از کارشناسان مرکز تعمیرات اسپلیت در آدرش ثبت شده حضور یافته و سرویس های بهسازی و تعمیر را بر روی دستگاه اِعمال می نماید. شایان ذکر است کارشناسان تعمیرات اسپیلت این مرکز، در زمان حضور در محل، مجموعه ای از قطعات، لوله ها و لوازم جانبی را با خود به همراه دارند تا در صورت نیاز نسبت به تعویض و جایگزینی قطعه معیوب اقدام نمایند. این امر سبب گشته تا روند تعمیرات اسپیلت با سرعت بیشتری انجام پذیرد و تعمیرکار با یکبار حضور در محل امکان تعمیر و بهسازی دستگاه را داشته باشد.

هم اکنون با نمایندگی تعمیرات اسپلیت تماس بگیرید

برای این که از تعمیر اسپلیت خود به درست ترین شکل ممکن اطمینان کامل داشته باشید، با نمایندگی تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. استفاده از تجهیزات پیشرفته و نوین تعمیرات و نظارت کادر فنی حرفه ای در این مجموعه موجب شده که سطح کیفی سرویس های این مجموعه به بالاترین حد رسیده و دارای تمایزی فاحش با سایر مراکز مشابه باشد. با توجه به حساسیت های موجود در فرایند تعمیر اسپلیت، مراحل کار توسط متخصصین زبده و با کمترین درصد خطا انجام می گردد.

مرکز تخصصی تعمیرات اسپلیت، برای اثبات صحت خدماتش در حوزه تعمیرات، گارانتی معتبری را نیز به کاربران ارائه می دهد. به این ترتیب شما کاربران ارجمند می توانید اطمینان داشته باشید که محصولتان به دقت بررسی شده و پس از طی فرایند تعمیر، مثل روز اول کار می کند. رفع مشکلاتی از جمله: خنک نکردن، کاهش سرما، عدم تطابق دما با تنظیمات انجام شده، سر و صدای پنل ها، روشن نشدن، خاموش شدن و توقف ناگهانی عملکرد و تعمیر اسپلیت در محل، از جمله خدمات نمایندگی تعمیرات اسپلیت به شمار می روند.

خدمات تعمیر اسپلیت

تست کمپرسور اسپلیت

پیش تر در خصوص تعمیر کمپرسور اسپلیت عنوان کرده ایم که اهمیت این قطعه در دستگاه تا چه اندازه ای است. اگر این قطعه دچار ایراد شده و درست کار نکند، مشکلاتی در عملکرد کلی اسپلیت ایجاد خواهد شد. یکی از مراحل تعمیر این قطعه، تست آن است. تست کمپرسور اسپلیت با این هدف انجام می شود که تعمیرکار بداند قطعه تا چه اندازه آسیب دیده و برای ترمیم آن نیاز به چه اقداماتی می باشد.

برای تست کمپرسور، تعمیرکار اول بررسی می کند که برق به اندازه کافی به کندانسور می رسد و ولتاژ ورودی از قدرت کافی برخوردار است یا خیر. در مرحله بعد، خازن ها بررسی شده و از سلامت آنها اطمینان حاصل خواهد شد. تست سیم پیچی کمپرسور، تست صدای کمپرسور و تست فشار کمپرسور، روش های اصلی هستند که برای تست کمپرسور اسپلیت اجرا می گردند.

شارژ گاز اسپیلت

شارژ گاز اسپیلت عموماً به دو روش انجام می پذیرد که در این بخش به هر دو آنها خواهیم پرداخت. بخش نخست شارژ گاز کامل کولر اسپیلت و بخش دوم شارژ گاز اسپیلت  به صورت تکمیلی است.  در شارژ گاز اسپیلت به صورت کامل ابتدا تعمیرکار اقدام به رفع نشتی کولر گازی می کند. سپس کل سیستم کولر گازی وكیوم می شود تا هوا و رطوبت داخل سیکل کولر گازی کاملا تخلیه شود. با تخیله رطوبت داخل سیکل کولر گازی، زمان شارژ گاز اسپیلت  فرا می رسد و تعمیرکار می تواند میزان گاز مورد نیاز را به دستگاه تزریق کند.

در شارژ گاز اسپیلت به صورت تکمیلی، مقداری مبرد به گاز داخل کولر گازی اضافه می شود. این مقدار معمولا برای کولرهای گازی اسپیلت لازم است. شارژ گاز اسپیلت به صورت تکمیلی حتی در مواردی لوله کشی کمتر از ۵ متر نیز اتفاق افتاده است. خدمات مرتبط با شارژ گاز کامل و تکمیلی، توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپلیت ارائه می گردد.

تعمیر برد اسپلیت

مثل اغلب محصولات الکترونیکی، قطعه ای به نام برد در اسپلیت هم وجود دارد. این قطعه فرمان هایی را به سایر بخش های دستگاه صادر کرده و از این طریق، عملکرد سایر قطعات دستگاه را نیز کنترل می کند. همین مساله موجب شده که در صورت خرابی برد، سایر بخش های اسپلیت نیز تحت تاثیر قرار گرفته و عملکرد کلی دستگاه مختل گردد. روشن نشدن اسپلیت و یا خاموش شدن ناگهانی آن، از جمله مشکلاتی هستند که در اثر سوختن برد ایجاد می گردند.

چشمی، سنسورها و ترانس، برای تعمیر برد اسپلیت مورد توجه قرار گرفته و با تعویض آنها می توان عملکرد برد را به حالت عادی باز گرداند. البته باید بدانید که در صورت سوختن این قطعه، تنها روش تعمیر برد کولر گازی ، تعویض آن خواهد بود. در این صورت، برد جدید باید اورجینال باشد و با مشخصات و ظرفیت دستگاه تطبیق کامل داشته باشد. معمولا پس از تعویض برد اسپلیت ، فرایند کاری این دستگاه به حالت عادی باز می گردد، مگر این که قطعات دیگر هم مشکل داشته باشند.

سرویس های دوره ای اسپیلت

متأسفانه گروهی از مردم به دلیل مشغله های زیاد توجه چندانی به سرویس های دوره ای اسپیلت مورد استفاده‌شان ندارند و این کار را غالباً موکول به زمانی می کنند که این دستگاه، عملاً خراب شده و یا از کار بیفتد. باید توجه داشت که کولرهای اسپیلت نیز همچون سایر دستگاه های مکانیکی، نیاز به سرویس های دوره ای دارند. اگر  كولر های  گازی  سرویس  نشوند  به  دلیل  كثیفی  عملاً مدت زمان بیشتری را جهت خنك‌سازی محیط اطراف می‌کنند.

این موضوع منجر به این می شود که اولاً مصرف برق دستگاه و هزینه پرداختی آن بیشتر شود و ثانیاً بدلیل كار زیاد كمپرسور و افزایش آمپر مصرفی، برد دستگاه، سیم‌كشی و حتی كمپرسور آسیب جدی و غیر قابل جبرانی ببیند. همه اینها در نهایت نتیجه ای جز صرف هزینه بسیار جهت تعمیرات اسپیلت نخواهد داشت. پس بهتر است سرویس های دوره ای این دستگاه جدی گرفته شود و با هزینه ای بسیار کمتر از آنچه که ممکن است صرف تعمیرات اسپیلت شود، از بروز خرابی های بسیار در این دستگاه پیشگیری شود.

هزینه اخذ شده توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپیلت جهت شستشوی واحد بیرونی و داخلی اسپیلت (پنل و كندانسور) بر اساس نرخنامه مصوب اتحادیه اخذ می گردد و گاز دستگاه نیز جهت اطمینان از درستی میزان آن، بصورت رایگان چک می گردد.

تعویض کمپرسور اسپلیت را از ما بخواهید

چنانچه کمپرسور اسپلیت شما (از هر برندی) آسیب دیده و نیاز به تعویض دارد، کافی است از تکنسین های نمایندگی تعمیرات اسپلیت کمک بگیرید. همکاران ما برای تعویض کمپرسور اسپلیت به ترتیب زیر عمل می کنند:

1- جدا کردن اسپلیت از برق

2- باز کردن پنل

3- باز کردن اتصالات کمپرسور

4- بیرون آوردن کمپرسور اسپیلت

5- باز کردن درب کمپرسور با استفاده از پیچ گوشتی

6- باز کردن اتصالات و گیره های بخش های داخلی کمپرسور

7- تعمیر و تعویض اجزای آسیب دیده کمپرسور یا موتور اسپلیت

8- بستن اتصالات مربوطه

9- بستن درب کمپرسور

10- نصب مجدد کمپرسور جدید

11- بستن پنل

12- تست دستگاه و اطمینان از عملکرد صحیح  دستگاه پس از تعویض کمپرسور اسپلیت

مشکل روشن نشدن اسپلیت

بر اساس تجربه روشن نشدن اسپیلت یکی از مهم‌ترین دلایلی است که معمولاً دارنده دستگاه را ناچار به تماس با مرکز تعمیرات اسپلیت می گرداند. در صورتی که دستگاه روشن نمی شود، می بایست مراحل عیب یابی مرتبط با برق دستگاه انجام شود. در این مواقع منبع برق، پریز برق، سیم‌های رابط برق و سایر موارد مرتبط بررسی می‌گردد. در صورت اطمینان از ورود برق به دستگاه، کارشناسان مرکز تعمیرات اسپیلت، بدنه اسپیلت را از آن جدا می‌سازند تا اشکالات احتمالی موجود در دستگاه را شناسایی کنند. در ادامه دستگاه به برق وصل می گردد و توسط ولت‌متر مقدار برق ورودی به دستگاه اندازه‌گیری می شود. در صورت عدم ورود برق به دستگاه، دوشاخه برق یا سیم رابط برق تعویض می‌گردد.

کارشناسان مرکز تعمیرات اسپیلت جهت اطمینان از سالم بودن کلید، کلید قدرت را نیز مورد بررسی قرار می دهند. برای این کار اهم‌متر بر روی r-1 رابط‌های وسیله، به پایه کلید وصل می‌شود. در صورتی که کلید سالم باشد در حالت روشن بودن کلید عدد صفر نمایش داده می شود. در این لحظه می بایست کلید، دستگاه را به حالت بی نهایت می‌برد، اگر اتفاقی جز این رخ دهد کلید دستگاه دچار خرابی شده است و می‌بایست توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپلیت، تعمیر و یا تعویض گردد.

تعمیر اسپیلت و بررسی اتصالات، ترموستات و کلید موتور

بررسی اتصالات تا محل انشعاب مابین ترموستات و کلید موتور، مورد دیگری است که در صورت روشن نشدن اسپیلت، توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپیلت بررسی می گردد. همانگونه که می دانید کمپرسور در اسپلیت قطعه ای است که معمولا بیشترین آسیب را می‌بیند. گاهی دیده شده که موتور فن روشن است اما کمپرسور کار نمی کند. در چنین شرایطی، کارشناسان مرکز تعمیرات اسپیلت این احتمال را می دهند که فاز یا نول در کمپرسور قطع شده است. برای رفع این اشکال، سیم‌های رابط تست می شود تا اگر دچار اختلاف شده باشند مشکل آنها برطرف شود.

اما در شرایطی که موتور کار می کند و کمپرسور از کار افتاده است این احتمال وجود دارد که ترموستات دچار خرابی شده است.  در مواقعی که موتور روشن است ولی کمپرسور کار نمی کند کارشناسان مرکز تعمیرات اسپلیت این احتمال را می دهند که اورلود قطع شده یا دچار خرابی شده باشد. به وسیله اهم متر می توان اتصال بین کنتاکت های اورلود را تست کرد. اگر تست اورلود جواب مثبت نداد باید این قطعه با قطعه ی هم کند خود تعویض شود. پیشنهاد می شود در صورت نیاز به تعویض این قطعه، از قطعه های همراه با کارشناس مرکز تعمیرات اسپیلت استفاده شود تا هم از اورجینال بودن آن مطمئن باشید و هم از کندی روند تعمیر پیشگیری کرده باشید.

سرویس همه جانبه کمپرسور توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپلیت

خرابی کمپرسور معمولاً با این دو نشانه همراه است: یک آنکه موتور دستگاه کار می کند و روشن است ولی کمپرسور کار نمی کند. دوم آنکه خازن کمپرسور حرکت در جهت عقربه های ساعت ندارد. در چنین شرایطی نیاز است تا این قطعه توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپلیت تعویض گردد. در برخی شرایط نیز کمپرسور کار می کند اما کلید فن با اینکه بر روی حالت های مختلف قرار می گیرد کار نمی کند. این اشکال می تواند به دلیل قطع شدن فاز یا نول این قطعه، خرابی کلید فن و یا خرابی خازن راه انداز موتور فن باشد.

در صورتی که ترموستات دستگاه تنظیم نباشد، حتی اگر کمپرسور و فن هر دو کار کنند و فعالیت معمولی داشته باشند، احتمالاً دستگاه نتواند هوای چندان خنکی تولید کند. این اشکال می تواند به دلیل نیم‌سوز بودن فن، کثیف شدن فیلتر خروجی هوا، گرفتگی ورودی هوا و مواردی از این دست نیز باشد. مشکل رایج دیگری که در دستگاههای اسپیلت وجود دارد و با اندک دستکاری توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپیلت مرتفع می گردد، نبود برق در این دستگاه است. عیب یبای این مشکل با استفاده از اهم‌متر انجام می پذیرد و در ادامه اشکالاتِ شناسایی شده و سرمنشاء این ایراد توسط کارشناسان مرکز تعمیرات اسپلیت رفع می گردد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر