نصب اسپلیت توشیبا

افرادی که اسپلیت یا کولرگازی می خرند معمولا دغدغه نصب این دستگاه را نیز دارند. آنها می خواهند که اسپلیت شان به صورت درست نصب شود تا بهترین کیفیت کاری را از آن دریافت کنند. ما در ادامه این مطلب راجع به نصب اسپلیت توشیبا و مراحل و نکات مهم نصب آن صحبت خواهیم کرد. نصب اسپلیت اقدام مهمی است که باید توسط کارشناسان مجرب انجام شود. اگر اجرای هریک از مراحل با خطا همراه شود، ممکن است مشکلاتی در عملکرد دستگاه ایجاد شده و نتوانید به درستی از آن استفاده کنید. حتی برخی از مشکلات اسپلیت ناشی از نصب اشتباه و غیر اصولی آن است.

راهنمای جامع نصب اسپلیت برای راه اندازی تمامی مدل های این دستگاه از برندهای مختلف کاربرد دارد و محدود به برند توشیبا نیست. برای آشنایی با مراحل نصب اسپلیت توشیبا و اطلاع از نحوه دریافت این سرویس از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

آموزش نصب اسپلیت توشیبا

برای نصب اسپلیت یا کولر گازی های دو تکه باید مراحلی را به ترتیب اجرا کنید. البته این کار تخصصی است و علاوه بر مهارت، نیاز به استفاده از ابزار ویژه ای دارد. پیش از هر چیز باید محل مناسبی را برای نصب پنل داخلی در نظر گرفته و آن را ایمن سازی کنید. پس از آن پنل روی پایه ها نصب شده و کابل ها، اتصالات و لوله ها نصب می گردند. در نهایت پنل بیرونی هم در محیطی مثل بالکن یا پشت بام نصب می شود. پس از طی این مراحل، باید اسپلیت را شارژ کنید تا گاز کافی برای خنک کردن محیط داشته باشد.

هریک از این مراحل، شامل اقدامات مهم و حساسی می شوند که اگر اشتباه انجام شوند، کارکرد کلی دستگاه به خطر خواهد افتاد. به عنوان مثال اگر محل نصب پنل داخلی استحکام لازم را نداشته باشد، احتمال افتادن پنل و شکستن آن بسیار بالا خواهد بود. شما به عنوان یک کاربر از این جزئیات اطلاع کامل ندارید. به همین دلیل هم باید نصب اسپلیت توشیبا خود را به کارشناسان مجرب این حوزه محول کنید تا این فرایند را بدون خطا و به شکل درست انجام دهند.

مراحل نصب اسپلیت Toshiba

1- نصب و ایمن سازی پایه ها

همانطور که اشاره کردیم اولین مرحله نصب کولر گازی و اسپلیت مربوط به ایمن سازی پایه هاست. پنل داخلی اسپلیت وزن بالایی دارد و محل قرار گیری آن باید کاملا محکم باشد. در غیر این صورت ممکن است پایه ها بشکنند و پنل زمین بیفتد. تیم تعمیرات اسپلیت توشیبا برای اطمینان از محکم و ایمن بودن پایه ها از دستگاهی به نام تراز استفاده می کنند.

2- نصب پنل داخلی

بعد از این که نصاب مطمئن شد پایه ها به خوبی نصب شده اند، پنل داخلی را روی آن سوار می کند. مرحله بعدی نصب اسپلیت توشیبا به این ترتیب است که لوله ها نیز به پنل متصل می شوند تا عملیات تخلیه آب راحت تر انجام شود. اگر فاصله لوله ها با دیوار و نیز شیب آنها به درستی رعایت شود، عملیات گردش آب راحت تر انجام خواهد شد. نکته ای که در این مرحله مهم است، دور بودن پنل داخلی از منابع حرارتی همچون پکیج، بخاری و … است.

3- چک کردن اتصالات

پس از طی مراحل قبلی و در ادامه فرایند نصب اسپلیت Toshiba نوبت به بررسی اتصالات و کابل ها می رسد. نصاب ضمن چک کردن این بخش ها مطمئن می شود که کابل های برق به پایانه های پیچ وصل هستند و هیچ ایراد یا نقصی در آنها وجود ندارد. همخوانی و تطابق کابل های مورد استفاده با نمودار برق دستگاه هم مساله دیگری است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

4- وصل کردن لوله ها

پس از بررسی اتصالات، لوله های اسپلیت شما نصب می شوند. بهتر است لوله ‌کشی از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار انجام گردد. اگر این بخش نصب اسپلیت توشیبا درست انجام شود می توانید مطمئن باشید که دستگاه به بهترین کیفیت کار خواهد کرد.

5- نصب پنل بیرونی

برای نصب پنل بیرونی اسپلیت باید محلی را انتخاب کنید که دور از تابش مستقیم نور آفتاب باشد. همچنین برای عملکرد بهتر کندانسور باید هوای کافی در اطراف آن جریان داشته باشد. بهتر است پنل بیرونی در محیطی کم گرد و خاک انجام شود تا فرایند نصب اسپلیت توشیبا به بهترین شکل انجام شود.

6- شارژ اسپلیت توشیبا

پس از طی مراحل ذکر شده و اطمینان از نصب درست پنل ها و سایر بخش ها، موقع شارژ گاز اسپلیت توشیبا است. کولرهای نو که برای اولین بار مورد استفاده قرار می گیرند فاقد گاز هستند. تکنسین گاز مورد نیاز را به داخل دستگاه تزریق می کند تا فرایند تبرید انجام شود. توجه داشته باشید که گاز مورد استفاده باید کیفیت بالایی داشته باشد؛ در غیر این صورت احتمال آسیب دیدگی قطعات دستگاه و نیز مختل شدن روند کاری آن وجود خواهد داشت.

مرکز تعمیرات اسپلیت

نمایندگی تعمیرات اسپلیت ، بررسی، سرویس اسپلیت و ترمیم انواع مدل های اسپلیت و کولر گازی را به صورت تخصصی در دستور کار خود قرار داده است. این مرکز با بهره مندی از کادری مجرب و تکنسین هایی دوره دیده، خدمات بسیار مطلوبی را به کاربران ارائه نموده است. برخی کاربران، در پیدا کردن تعمیرکار ماهر برای رفع مشکلات این محصول دچار مشکل شده و در نتیجه خودشان اقدام به تعمیر اسپلیت مورد نظرشان می کنند. نمایندگی تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران، با ارائه سرویس های تعمیراتی در سطحی گسترده، نیاز کاربران این محصول را مرتفع می سازد.

این مرکز به پیشرفته ترین دستگاه ها و ابزار تعمیراتی روز دنیا مجهز شده و برترین تکنسین های تعمیرات اسپیلت در آن فعالیت می کنند. این مساله موجب شده که نمایندگی تخصصی تعمیر اسپلیت به عنوان یکی از تخصصی ترین مراکز ارائه دهنده خدمات ترمیمی این محصول در بین کاربران شناخته شود.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر