چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

حتما تا به حال برای شما نیز پیش آمده ، هنگامی که می خواهید برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود را تماشا کنید ؛ ریموت کنترل را برداشته و دستگاه را روشن می کنید اما ناگهان متوجه می شوید ، صدای تلویزیون در محیط پخش می شود اما تصویری برای شما نمایش داده نمی شود. قطع شدن تصویر در تلویزیون دلایل مختلفی دارد که ما در این مقاله از نمایندگی تعمیر تلویزیون می خواهیم به آنها اشاره کنیم تا شما بیشتر با دلایل داشتن صدا و نداشتن تصویر در تلویزیون آشنا شوید.

تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش پاک کردن حافظه تلویزیون

دلایل داشتن صدا و نداشتن تصویر در تلویزیون

1. خرابی برد تیکان

یکی از دلایل داشتن صدا و نداشتن تصویر در تلویزیون ، خرابی برد تیکان است. این قطعه یکی از بخش های مهم پنل تلویزیون بوده و وظیفه آن این است که سیگنال تصویر را پردازش کرده و آن را در زمان مشخصی به صفحه نمایش ، انتقال دهد. حال اگر برای این قطعه ایرادی به وجود آید ، شما با این مشکل که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد ، مواجه خواهید شد.

2. خرابی پنل تلویزیون

از موارد دیگری که می توان در پاسخ به سوال چرا تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد  می توان به آن اشاره کرد  خرابی پنل این دستگاه است. اگر اجسام مختلف مانند توپ یا یک شی ء نوک تیز با پنل صفحه تلویزیون برخورد کنند یا در هنگام جابه جایی تلویزیون به پنل آن ضربه وارد شود به احتمال زیاد هنگامی که دستگاه را روشن کنید با مشکل “داشتن صدا و نداشتن تصویر در تلویزیون” خود مواجه می شوید. و در بسیاری از مواقع احتمال اینکه بتوان پنل تلویزیون را تعمیر کرد ، وجود نخواهد داشت و کاربر باید برای تعویض این قطعه اقدام کند.

3. نفوذ آب به دستگاه

از موارد دیگری که در پاسخ به سوال “چرا تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد ” می توان بیان کرد ، نفوذ آب به آن است. که در این صورت ابتدا باید تلویزیون را از برق جدا کرده و سپس تا جایی که امکان آن وجود دارد دستگاه را خشک کرد.

4. نقص در بک لایت

یکی دیگر از دلایل داشتن صدا و نداشتن تصویر در تلویزیون ، وجود نقص در بک لایت این دستگاه است. زیرا وظیفه بک لایت تامین نور برای صفحه تلویزیون است.

خرابی بک لایت تلویزیون و نقص آن جزو مشکلات رایج آن است. و به نگهداری نامناسب از دستگاه و بی کیفیت بودن قطعه مربوط می شود. اگر در لامپ های بک لایت مشکل به وجود آید تصویر دستگاه مخدوش و تاریک شده یا به طور کلی از بین می رود که در این صورت تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد.

5. خراب شدن کابل

خرابی کابل نیز یکی دیگر از دلایل داشتن صدا و نداشتن تصویر در تلویزیون است. کابل های تلویزیون از رشته های نازک بسیاری ساخته شده اند بنابراین هرگونه آسیبی می تواند باعث ایجاد بریدگی یا پارگی در این رشته ها شود و در نهایت شما را با این مشکل که تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد مواجه کند.

گاهی نیز امکان دارد که کابل را به درستی در پورت مربوطه وصل نکرده باشید و یا اینکه پورت کابل تلویزیون شما دچار خرابی شده باشد.

تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد

6. عدم ارسال سیگنال تلویزیونی

از موارد دیگری که باعث می شود تا تلویزیون صدا داشته باشد ولی تصویر نداشته باشد این است که آنتن تلویزیون شما به درستی نصب یا تنظیم نشده باشد و یا اینکه خراب شده باشد. در این صورت سیگنال به دستگاه شما ارسال نشده و تلویزیون شما تصویر را پخش نمی کند.

پیشنهاد سایت : علت قطع صدای تلویزیون

7. به هم خوردن تنظیمات تصویر

گاهی ممکن است که به هر دلیلی تنظیمات تصویر مانند روشنایی و وضوح آن به هم خورده و همین موضوع باعث شود که تلویزیون صدا را داشته باشد ولی تصویر نداشته باشد. در این هنگام کاربر باید به تنظیمات دستگاه رفته و نور صفحه را به حالت اولیه برگرداند.

یکی دیگر از تنظیماتی که در بسیاری از تلویزیون ها وجود دارد ، تنظیمات مربوط به انرژی دستگاه است. این بخش در حالت های مختلف نور صفحه نمایش را تغییر می دهد یا صفحه نمایش را به طور کامل خاموش می کند. که باید این تنظیمات را نیز به حالت استاندارد و اولیه خود بازگردانده تا مشکل حل شود.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر