سوئیچینگ شبکه

سوئیچینگ شبکه، مسیر یابی، راه گزینی یا Routing اساس و پایه کاری یک ارتباط شبکه ای است. سوئیچینگ در واقع روند حرکت به جلو بسته از یک پورت ارسالی به پورت مقصد است. یک سیستم ارتباطی ممکن است شامل تعدادی سوئیچ و گره باشد. در سطح گسترده، سوئیچینگ به دو دسته عمده تقسیم می شود؛ سوئیچینگ ارتباط غیر اتصال گرا و سوئیچینگ ارتباط اتصال گرا. هر کدام ویژگی های منحصر خود را دارند.

انواع سوئیچینگ شبکه

سوئيچينگ مداری یا Circuit Switching

در سوئيچينگ مداری برقراری اتصال فيزيکي بین مبدأ و مقصد جهت انتقال اطلاعات لازم و ضروری است؛ این نوع از سوئیچینگ شبکه به زمان قابل توجهی براي برقراري ارتباط بين فرستنده و گيرنده نیاز دارد و در آن امکان برقراري ارتباط توسط ماشين هاي ديگر با دو ماشين فرستنده و گيرنده هنگام اشغال بودن کانال توسط دو ماشين وجود ندارد.

سوئيچينگ پیام یا Message Switching

این مدل از سوئیچینگ شبکه مخصوص انتقال داده هاي ديجيتال است و هر ايستگاه می تواند با مرکز سوئيچ خود اتصال دائمي داشته باشد. سوئيچينگ پیام امکان اضافه کردن اطلاعات لازم به داده ها قبل از ارسال آن به مرکز سوئيچ توسط ايستگاه فرستنده را دارد. بسيار سريع و کارآمد است و کانال را اشغال نمی کند، اما عدم محدوديت طول پيام در این نوع از سوئیچینگ شبکه مشکلاتی نظیر تأخير زياد در رسيدن پيام و ارسال مجدد داده‌ها در صورت خرابي يک بيت در پيام را به دنبال دارد.

سوئيچينگ بسته و سلول یا Packet Switching / Cell Switching

در این نوع از سوئیچینگ شبکه هر پیام توسط ایستگاه فرستنده شکسته شده است و به قطعات کوچکتری به نام بسته تبدیل می شود و به همراه اطلاعات لازم ارسال می شود.

روش های اجرای سوئیچینگ شبکه

Store and forward

این روش ساده ترین روش سوئیچینگ است. در روش Store and forward ابتدا سوییچ کل بسته اطلاعاتی را ذخیره می کند؛ بعد خطا های بسته را بررسی می کند و اگر خطایی در بسته پیدا کند؛  سریعا بسته را حذف می کند. مناسب شبکه های محلی است.

Cut Through

سوئیچینگ Cut Through سه یا چهار بایت اول یک بسته را می خواند تا در نهایت آدرس مقصد را پیدا کند. در این نوع Switching فقط قسمت های اولیه فریم که شامل Preamble و آدرس MAC گیرنده می شود، توسط دستگاه چک می شود و فریم سریعا به مقصد خود هدایت می شود. این مدل از سوئیچینگ شبکه سرعت بالاتری دارد و نقطه ضعف آن احتمال فرستاده شدن فریم های بد به مقصد های مورد نظر است.

Fragment Free

Fragment Free همانند Cut through عمل می کند. با این تفاوت که قبل از ارسال بسته64 بایت اول را نگه می دارد. ، استفاده از Fragment Free روش بهتری برای عمل سوئیچینگ شبکه است. این روش با نام Runtless نیز شهرت دارد.

در نهایت باید بدانید که سوئیچینگ شبکه در افزایش عملکرد دستگاه به تنهایی موثر نیست و فاکتور هایی نظیر امکانات و performance دستگاه نیز باید مورد توجه قرار بگیرید.

مرکز طراحی شبکه

مرکزی طراحی شبکه یک مرکز جامع و وسیع است که تنها در حوزه شبکه خدمات دهی دارد. استفاده از شبکه های کامپیوتری در بسیاری از ادارات و سازمان ها واجب و ضروری است. راه اندازی شبکه پیچیدگی ها و حساسیت های بسیار بالایی دارد که نمی توان آن را به هرکسی واگذار کرد. مرکز طراحی شبکه به کمک مرکز سخت افزار ایران، با کیفیت ترین و بهترین خدمات را در حوزه طراحی شبکه در اختیار کاربران قرار می دهد.

این مرکز امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته ای در اختیار دارد. هر کاربر این فرصت را دارد که قبل از شروع کار از مشاروه های تخصصی و اختصاصی در این زمینه استفاده کند و بر اساس نظرات کارشناسان و مهندسان این حوزه بهترین شبکه را متناسب با فضای کاری خود و دیگر فاکتور های اختصاصی انتخاب و اجرا کند. لازم به ذکر است که تمامی پروسه اجرای شبکه به بهترین و مفیدترین حالت ممکن انجام می شود.

کارشناسان پس از اجرای شبکه نیز دست از حمایت کاربر بر نمی دارند و با ارائه خدمات و سرویس ها دوره ای، همواره کارایی و عملکرد شبکه را بررسی و چک می کنند. بهترین کار این است که با این مرکز تماس بگیرید و با تعیین یک وقت مشاوره رایگان و تخصصی، اطلاعات بیشتری در زمینه راه اندازی شبکه مورد نظر خودتان به دست آورید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر