خاموش روشن شدن تلویزیون

یکی از مشکلاتی که گاهی بعضی از کاربران تلویزیون در همه برندها را درگیر می کند خاموش شدن ناگهانی یا پریدن صفحه آن است ، خصوصا اگر نو تلویزیون شما ال ای دی باشد. پس از خاموش شدن ناگهانی تلویزیون شما به احتمال زیاد چراغ پاور آن شروع به چشمک زدن می کند. ابتدا شما ممکن است که گمان کنید تا دستتان به اشتباه به دکمه ای بر روی کنترل تلویزیون خورده باشد اما پس از کمی تلاش و انتحال کردن دکمه های مختلف از روی کنترل متوجه خواهید شد که به احتمال زیاد دستگاه شما مشکلی پیدا کرده است.

در ابتدا بهتر است برای اینکه علت پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون خود را به درستی تشخیص دهید ببینید که چراغ پاور چند بار چشمک می زند. ما نیز در این مقاله به شما دلایل مختلف به وجود آمدن این مشکل را خواهیم گفت تا با داشتن آگاهی کامل بتوانید مشکل تلویزیون خود را به درستی پیدا کرده و برای رفع آن اقدام کنید ، پس تا انتهای این مقاله از نمایندگی تعمیرات تلویزیون با ما همراه باشید.

خاموش روشن شدن تلویزیون

اینو بخون حتما به کارت میاد : چرا تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد

دلایل خاموش روشن شدن تلویزیون

1. نوسانات برق

اولین و البته شایع ترین دلیلی که برای پریدن ناگهانی صفحه همه تلویزیون ها وجود دارد ، نوسانات برق است. معمولا مدل های جدیدتر تلویزیون ها با ولتاژ پایین تری کار می کنند و با به وجود آمدن کوچکترین نوسانی در جریان برق خاموش می شوند.

2. استفاده از کابل HDMI نامرغوب

از دلایل دیگری که می تواند منجر به خاموش روشن شدن تلویزیون شما شود ، استفاده از کابل نامرغوب یا فرسوده HDMI است. و از آنجا که استفاده از این نوع کابل ها می تواند ایراد های دیگری نیز برای دستگاه شما به وجود آورد بنابراین توصیه اکثر کارشناس ها این است که سعی کنید برای اتصال دستگاه های دیگر به تلویزیون خود حتما از کابل HDMI همراه خود تلویزیون استفاده کنید.

3. خرابی مین برد

مورد دیگری که میتواند باعث پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون شود ، خرابی مین برد آن است. این قطعه در خاموش و روشن شدن تلویزیون نقش بسیار مهمی دارد و به نحوی با تمام بخش های دیگر دستگاه در ارتباط است و اگر به هر دلیلی ایراد پیدا کند ، می تواند بر روی دیگر قطعات تلویزیون نیز اثر مخرب داشته باشد.

همچنین اگر پس از خاموش روشن شدن تلویزیون خود ، دکمه پاور آن را فشار دادید و مشاهده کردید که دستگاه شما تنها چشمک می زند ولی روشن نمی شود به احتمال زیاد مین برد آن خراب شده است.

4. خرابی آی سی پاور

خرابی آی سی پاور از موارد دیگری است که می تواند منجر به خاموش روشن شدن تلویزیون شما شود. وظیفه اصلی پاور تامین ولتاژ قطعات مختلف دستگاه است و بدیهی است که با خراب شدن آی سی ها روند خاموش و روشن شدن تلویزیون دچار اختلال خواهد می شود.

5. از کار افتادن مدار استندبای

از این مدار برای تغذیه توان MCU هنگامی که تلویزیون خاموش است بهره مند می شوند . به همین جهت نیز به آن حالت استندبای می گویند. و خرابی این مدار می تواند باعث پریدن ناگهانی صفحه تلویزیون شما شود.

6. اتصال فلش یا هارد ویروسی به تلویزیون

از دلایل دیگر خاموش روشن شدن تلویزیون شما می توان به اتصال فلش یا هارد ویروسی به آن نیز اشاره کرد. انتقال ویروس ها عملکرد برنامه ها و تنظیمات تلویزیون را بر هم زده و آنها را با اختلال رو به رو می کند همچنین این مورد می تواند بر روی برنامه های اصلی تلویزیون نیز تاثیر مخربی گذاشته و در نهایت باعث خاموش شدن آن شود.

نکته: در صورتی که خودتان نتوانستید مشکل به وجود آمده در تلویزیون را با استفاده از راه حل های ساده ای مانند ریست کردن یا تنظیم مجدد آن برطرف کنید بهتر است که از یک تکنسین ماهر که با برند و مدل دستگاه شما آشنایی کامل دارد ، کمک گرفته و خودتان اقدام به تعویض یا تعمیر قطعه خاصی از دستگاه نکنید.

خاموش روشن شدن تلویزیون
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *