حل مشکل بلوتوث موبایل

حل مشکل بلوتوث موبایل یکی از موضوعاتی است که بسیاری از کاربران در مورد آن از کارشناسان واحد تعمیرات نرم افزاری موبایل سوال هایی پرسیده اند. قابلیت بلوتوث شاید در نگاه اول با توجه به پیشرفت هایی که در نحوه ارتباط گیری ابزار های هوشمند، صورت گرفته است، خیلی مورد توجه نباشد، اما باید بدانید که این قابلیت نیز هر روز و هر ساله پیشرفت کرده است و می کند.

بلوتوث روش ارتباطی بسیار مناسب و سودمندی است؛ کارایی این نوع ارتباط زمانی موثر است که ارتباط بدون هیچ مشکلی برقرار شود. بلوتوث قابلیت مهمی است که همچنان برای اتصال گجت ها به کار می رود. خرابی بلوتوث، جفت نشدن یا Pair نشدن آن می تواند آغازگر مشکلاتی در بخش اتصالات موبایل شما باشد. در ادامه نکات مهم و موثر برای حل مشکل بلوتوث موبایل را به شما ارائه می دهیم.

4.5/5 (159 امتیاز)

ریشه یابی مشکل بلوتوث موبایل

 • مشکلات سخت افزاری گوشی

حل مشکل بلوتوث موبایل زمانی با موفقیت انجام می شود کار ریشه یابی و عیب یابی دقیقی از ایراد و اختلال موجود انجام داده باشید. باید بدانید که هر دو عامل نرم‌افزاری و سخت‌افزاری در پیدایش اختلال در بلوتوث موبایل دخیل است.

در حالت کلی اگر شما تلفن همراهی مربوط به دو سال پیش را در اختیار دارید که حتما به بلوتوث هم مجهز است، هرگز نباید از آن انتظار داشته باشید که توانایی برقراری ارتباط با دستگاه‌هایی را که به نسل‌های جدید بلوتوث همچون بلوتوث 4 مجهز هستند، داشته باشد. با این حال باید بدانید که باتوجه به اهمیت این مشکل، امروزه شاهد دستگاه‌هایی هستیم که با بهره‌گیری از دو ارتباط رادیویی بلوتوثی، به کاربر این امکان را می دهد که هم با دستگاه‌های نسل جدید ارتباط برقرار کند و هم با دستگاه‌های نسل قدیم.

 • مشکلات نرم افزاری موبایل

لازم است برای حل مشکل بلوتوث موبایل بخش سخت افزاری را نیز بررسی کنیم؛ مثلا ممکن است تلفن همراه شما به بلوتوث نسل چهارم مجهز باشد، اما سیستم‌عامل نصب شده روی آن اندروید 4.2.2 باشد. این دو با هم سازگاری ندارند و هیچ کدام به دیگری اجازه نمی دهد که ارتباط را ایجاد کند. در این شرایط باید سیستم‌عامل دستگاه را نیز به اندروید 4.3 ارتقا دهید تا مشکل جفت نشدن دستگاه‌ها با یکدیگر حل شود.

 • ناسازگاری دیوایس های بلوتوثی با یکدیگر

یکی دیگر از دلایل رایج جفت نشدن بلوتوث‌ موبایل پروفایل‌های ارتباطی است. منظور از پروفایل‌های ارتباطی محیطی است که در آن دو دستگاه با یکدیگر ارتباط می گیرند. برای توضیح ملموس تر باید بگوییم که مثلا شما نمی‌توانید یک ماوس بلوتوثی را به دوربین دیجیتال مجهز به بلوتوث وصل کنید، زیرا این دو هیچ تناسب محیطی با یکدیگر ندارند و نمی‌توانند در یک محیط ارتباطی به تبادل اطلاعات بپردازند. برای حل مشکل بلوتوث موبایل باید حتما به این موضوع توجه کنید.

رفع مشکل روشن نشدن بلوتوث گوشی

 1. بلوتوث گوشی را در حالت visible قرار دهید.
 2. دستگاهی را که می خواهید با گوشی به کمک بلوتوث جفت کنید، در فاصله نزدیک به هم قرار دهید. بیشترین فاصله ای که دو دستگاه می توانند یکدیگر را بیابند تنها ۹ متر است.
 3. برای حل مشکل بلوتوث موبایل یک بار دستگاه را خاموش و روشن کنید.
 4. در لیست بلوتوث های یافت شده در دستگاه، عنوان بلوتوث مورد نظر را یک بار حذف کنید و دوباره آن را جست و جو کنید و تلاش کنید که متصل شوید.
 5. سعی کنی بلوتوث های اضافی موجود در آن فضا را خاموش کنید.
 6. مطمئن شوید که هر دو دستگاه از لحاظ ساختاری با یکدیگر همخوانی دارند.
 7. سعی کنید از مودم های روشن فاصله بگیرید یا آنها را خاموش کنید.
 8.  برای حل مشکل بلوتوث موبایل شارژ گوشی را بررسی کنید. کمبود شارژ در اتصال بلوتوث گوشی اختلال ایجاد می کند.
 9.  سیستم‌عامل سخت‌افزارها را به‌روزرسانی کنید.

مشکل بلوتوث گوشی هواوی

گاهی اوقات تداخلات نرم افزاری جزئی سد راه عملکرد بلوتوث خواهند شد. استفاده از قابلیت بازگشت به تنظیمات کارخانه، آپدیت سیستم عامل گوشی و یا خالی کردن حافظه ی موبایل می تواند در بازیابی کارایی بلوتوث موثر واقع شود. در برخی مواقع ویروس ها و بد افزارهای مختلف نیز جلودار برقراری اتصالات بلوتوث خواهند شد. کارشناسان نمایندگی تعمیرات موبایل پس از بررسی کلی وضعیت گوشی تمامی اختلالات ریز و درشت آن را در بالاترین سطح کیفی ممکن تعمیر می کنند.

تعمیرات موبایل

مرکز تعمیرات موبایل بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در این حوزه ارائه دهد. این مرکز  که به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است، مجهز به تجهیزات مدرن و پیشرفته ای ست که مسیر عیب یابی و تعمیر و ترمیم را امن و ایمن ساخته است. تعمیرکاران فعال در این واحد تخصصی، هر کدام با دانش ویژه و اختصاصی خود، بخشی از این دستگاه را بررسی و عیب یابی می کند. نمایندگی موبایل به آرشیوی مجهز از قطعات جانبی نیز دسترسی دارد که عملیات تعویض قطعه را با امنیت بالا انجام می دهد. تمام سرویس ها و خدمات تضمین شده هستند. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

دیدگاه خود را وارد کنید :