آموزش نصب پمپ کولر آبی

با گرم شدن تدریجی هوا، آرام آرام به زمان سرویس دهی کولرهای آبی نزدیک می شویم. یکی از مشکلاتی که ممکن است حین سرویس دهی کولر با آن رو به رو شوید، سوختگی پمپ می باشد. در چنین شرایطی نصب پمپ کولر آبی و بازیابی کارایی آن با پروسه ی تعویض حائز اهمیت است. اگر در مسائل فنی و تعمیر کولر آبی تبحر چندانی نداشته باشید، راه اندازی پمپ کولر آبی به نظر دشوار خواهد آمد. در مقاله ی پیشرو قصد داریم به تشریح نکات اصلی فرآیند نصب پمپ کولر آبی بپردازیم.

آموزش نصب پمپ کولر آبی

فرا رسیدن زمان تعویض پمپ کولر آبی

عدم توجه به روند نصب پمپ کولر آبی و تعویض ساختار کلی آن موضوع دردسرسازی است. در چنین شرایطی ممکن است با سوختگی موتور کولر و افزایش شدید هزینه های تعمیراتی رو به رو شوید. پمپ آب یکی از اصلی ترین اجزای کولر آبی می باشد.  پمپ کولر آبی به کمک واتر پمپ، آب را از مخزن به سه راه آب منتقل و از آنجا به ناودان‌ها هدایت می‌ کند. 

برای اینکه از فرا رسیدن زمان راه اندازی دوباره ی پمپ کولر آبی مطلع شوید، با استفاده از یک فاز متر برق جعبه تقسیم کولر را چک کنید. کافی است پمپ را روشن کنید و فاز متر را بر روی  سوکت خروجی پمپ قرار دهید. اگر فاز متر روشن شد، پمپ کولر خراب است. اما اگر فاز متر چراغش روشن نشد، باید به جای تعویض کلی پمپ روند برق رسانی سیستم را بررسی کنید. البته باد گرم کولر، بوی سوختگی از کولر و عدم فعالیت کلید اصلی پمپ از دیگر مسائلی هستند که هنگام خرابی پمپ کولر آبی نمایان می شوند.

تعمیر یا تعویض پمپ کولر آبی؟

پمپ کولر آبی در اثر استفاده از کولر خراب می شود. در واقع این قطعه همواره در معرض خطر استفاده ی طولانی مدت از کولر، استهلاک و اثر زنگ زدگی قرار می گیرد. گیر کردن توربین اصلی پمپ نیز عامل دیگری برای سوختگی پمپ می باشد. در این بین نصب پمپ کولر آبی و در واقع انجام پروسه ی تعویض قطعه بر تعمیر آن اولویت دارد. خوشبختانه پمپ قیمت بسیار بالایی ندارد. می توانید با تعویض بر حفظ کارایی کولر بیافزایید. به عبارتی بهتر است ریسک تعمیر را از یاد ببرید و به دنبال جایگزینی پمپ معیوب باشید.

مراحل نصب پمپ کولر آبی

  • کلیدهای کولر را حتما روی حالت خاموش قرار دهید.
  • درب های کولرآبی را از جای اصلی خود خارج کنید و سیم پمپ سوخته را از ترمینال کولر توسط پیچ گوشتی مناسب باز کنید.
  • شلنگ متصل به پمپ آب را باز کنید.
  • ضامن پمپ آب را که در قسمت پشتی کولر قرار گرفته است به سمت بالا بکشید و از جایگاه اصلی خود جدا کنید.
  • برای نصب پمپ کولر آبی، نمونه ی جدید خریداری شده را درون توری کولر جاسازی کرده و از محکم شدن آن در محل اصلی خود اطمینان حاصل فرمایید.
  • شلنگ پمپ جدید را وصل کنید.
  • سیم ها برق را متصل کنید.
  • کلید پمپ را روشن کرده و پس از مطمئن شدن از روند صحیح فعالیت پمپ درب های کولر را در جای خود قرار دهید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با نمایندگی تعمیرات کولر آبی تماس حاصل فرمایید.
4.6/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر