تعمیر گوشی آبخورده

تعمیر گوشی آبخورده شدنی است یا نشدنی؟ این سوال یکی از سوالاتی است که بسیاری از کاربرانی که دچار این مشکل شده اند از تعمیرکاران و تکنسین های نمایندگی تعمیر موبایل می پرسند و به دنبال پاسخی قطعی برای آن هستند. باید به عنوان یک قانون و قاعده کلی بگوییم که تعمیر گوشی آبخورده غیر ممکن نیست، البته اما و اگر هایی هم دارد. آنچه مهم است میزان آبخوردگی و شدت صدمات وارد شده در اثر آبخوردگی به گوشی است. واقعیت این است که آب یک رسانای الکتریکی است و تماس آن با قطعات الکترونیکی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

معمولا در تماس اجزای داخلی گوشی ها با آب و مایعات، احتمال سوختگی و از کار افتادن دستگاه بسیار بالا می رود. باید بدانید که برای تعمیر گوشی آبخورده سرعت عمل شما تعیین کننده میزان خسارت وارد بر گوشی خواهد بود. به طوری که هرچه سریع تر عمل کنید، احتمال اینکه بتوانید میزان خسارات را کم کنید، بالا می رود و متقابلا هر چه کند تر عمل کنید، باید خود را برای یک خداحافظ دردناک با گوشی آماده کنید. انتخاب با شماست. این مقاله را تدوین کردیم تا با مرور آن بدانید در هنگام مواجه با این اتفاق در همان دقایق اولیه چه اقداماتی باید انجام دهید. 

5/5 (1 امتیاز)

چگونه از خراب شدن گوشی آب خورده جلوگیری کنیم؟

دستپاچه نشوید؛ اتفاق سختی افتاده است، اما می توانید با خونسردی آن را مدیریت کنید و درصد موفقیت در تعمیر گوشی آبخورده خود را بالا ببرید. فقط سریع عمل کنید و دستگاه را سریعا با یک دستمال مناسب خشک کنید. بدنه گوشی را کاملا خشک کنید تا هیچ آبی روی آن نباشد. گوشی را زیاد تکان ندهید. آب را از بخش هایی مثل جک هدفون، شیارهای مربوط به اسپیکر، سیم کارت و غیره پاک کنید.

بعد از اینکه بدنه اصلی گوشی خشک شد، خشاب سیم کارت را از آن خارج کنید و مجرای سیم کارت گوشی را خشک کنید. به هیچ وجه در این مرحله دکمه های دستگاه را فشار ندهید. سقوط قطرات آب روی برد روشن باعث می شود با شارژ کشیدن باتری، انتقال جریان روی مدار ادامه یابد و کار بدتر و بدتر شود. اگر گوشی سیم کارت را نمی خواند این مطلب را مطالعه کنید.

روش های تعمیر گوشی آبخورده

استفاده از کیسه برنج یا ژل سیلیکا

اکنون باید رطوبت باقی مانده در دستگاه آبخورده خود را بگیرید و نم زدایی کنید. برای این کار می‌توانید از برنج خام یا ژل سیلیکا استفاده کنید. هر دوی اینها خاصیت جذب رطوبت و نم بسیار بالایی دارند و به شما کمک می‌کنند تا گوشی آبخورده را نجات دهید.

اگر از ژل سیلیکا استفاده می‌کنید، گوشی را در نزدیکی یک جای خشک (مثلا نزدیک بخاری یا شومینه) قرار دهید و ژل های سیلیکا را روی آن بگذارید تا کاملا همه قسمت های گوشی را بپوشانند و احاطه کنند. در صورتی که از برنج خام هم استفاده می کنید، گوشی را کاملا در کیسه برنج فرو کنید تا برنج تمام سطح گوشی را بپوشاند. باید دو روز تمام گوشی آبخورده را در ژل سیلیکا یا برنج خام قرار دهید و مطلقا کاری به کار آن نداشته باشید.

اکنون نوبت فریزر است

پس از خارج کردن گوشی از درون کیسه  برنج باید آن را درون فریزر قرار دهید. اول از همه مطمئن شوید که باتری گوشی را خارج کرده باشید. این مورد تنها در مورد گوشی هایی که باتری قابل جابه جایی دارند، کارگر است. گوشی را برای ۳۰ دقیقه درون فریزر قرار دهید و سپس آن را خارج کنید. به طور کلی مولفه های الکترونیکی زمانی که سرد شوند، بهتر کار می کنند؛

اما صفحه نمایش در این مورد استثنا است و برای اینکه ال سی دی گوشی شما آسیب نبیند گوشی را داخل نایلون گذاشته و سپس آن را داخل فریزر بگذارید.  منطقی که پشت این کار نهفته است  این است که آب نفوذ کرده در بورد، یخ می زند و همین هم باعث می شود که گوشی درست کار کند و تعمیر گوشی آبخورده با موفقیت انجام شود.

تست گوشی آبخورده

اکنون زمان تست گوش است. گوشی را روشن کنید. اگر روشن شد خوش شانس هستید و خطر را رفع کرده اید و اکنون باید برای تعمیر گوشی آبخورده از یک مرکز معتبر و مجاز کمک بگیرید. گُم شدن مسیرها روی مادربورد و خرابی باتری در گوشی های آب خورده یکی از شایع ترین پیامدهای آب خوردگی گوشی ها است.

دیگر ماژول های گوشی هم از تماس با آب دچار مشکل می شوند که از آن جمله می توان به پورت های شارژ، کابل های فلکس و دکمه های مکانیکی گوشی همانند دکمه پاور، دکمه ولوم، دکمه هوم و … اشاره کرد.

آیا امکان تعمیر گوشی آبخورده وجود دارد ؟

پس از اینکه دستگاه را به طور کامل خشک کردید، به آرامی دکمه پاور را بفشارید تا متوجه خاموش یا روشن بودن دستگاه خود شوید؛ اگر گوشی شما خاموش شده است، متاسفانه شانس تعمیر گوشی آبخورده شما کم می شود، زیرا نفوذ آب به داخل بدنه گوشی سبب شده که برد یا قطعات دیگر گوشی از کار بیفتند.

در صورتی که گوشی روشن بود؛ خیلی سریع گوشی را خاموش کنید تا جریان الکتریکی در آن وجود نداشته باشد؛ در این شرایط احتمال بهبودی بیشتر است. نبود جریان به معنای عدم امکان بروز اتصال کوتاه است.

نمایندگی تعمیر موبایل

نمایندگی تعمیر موبایل به صورت اختصاصی و فوق تخصصی در حوزه تعمیرات موبایل و تلفن همراه خدمات رسانی می کند. این نمایندگی به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. در نمایندگی تعمیر موبایل تمام مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری تلفن همراه شما ریشه یابی و برطرف می شود.

نمایندگی تعمیر موبایل از مجهزترین و مدرن ترین مراکز تعمیراتی است. ابزار و تجهیزات عیب یابی و تعمیر و ترمیم در این نمایندگی، مدرن و پیشرفته است. تمامی این سرویس ها همراه با ضمانت نامه های کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با نمایندگی تعمیر موبایل تماس بگیرید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر