برای تعمیر برد اسپلیت تماس بگیرید

تا بحال با این مساله مواجه شده اید که اسپلیت شما ناگهان خاموش شده و عملکرد آن متوقف شود؟ آیا می دانید تعمیر اسپلیت در این شرایط چگونه انجام می شود؟ این مساله معمولا ناشی از خرابی برد و کار نکردن آن است. همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری راجع به تعمیر برد اسپلیت به شما ارائه دهیم. برد قطعه مهمی است و مثل همه محصولات الکتریکی، در اسپلیت و کولر گازی هم وجود دارد. تمام فرمان های لازم برای کار اسپیلت توسط برد صادر می شود و اگر درست کار نکند، کارکرد کلی دستگاه نیز با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

در واقع باید چنین گفت که برد با همه قطعات اسپلیت در ارتباط است و به همین دلیل تعمیرات آن اهمیت زیادی دارد. تعمیرکاری که برد را ترمیم می کند باید مهارت بالایی در این زمینه داشته باشد و بتواند بدون آسیب رساندن به سایر بخش ها، این قطعه را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کند. نمایندگی اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران فرایند تعمیر برد اسپلیت را به گونه ای انجام می دهد که مشکل این قطعه به طور کامل برطرف خواهد شد.

5/5 (2 امتیاز)

عیب یابی برد اسپلیت

برای این که تعمیرکار بداند برد اسپلیت یا کولر گازی به چه میزانی آسیب دیده و قابل تعمیر است یا خیر، باید آن را عیب یابی کند. مهم ترین روش عیب یابی برد اسپلیت، توجه به علائم دستگاه است. معمولا خرابی یا سوختن برد باعث خاموش شدن ناگهانی اسپلیت در حین کار می شود. در این شرایط، تعمیرکار برد را بررسی و عیب یابی می کند تا بداند کدام یک از قطعات چشمی، سنسورها و ترانس آسیب دیده اند. معمولا این اجزا قابل ترمیم نبوده و حتما باید تعویض شوند. اگر امکان تعمیر برد اسپلیت وجود نداشته و این قطعه سوخته باشد، تعمیرکار آن را با یک برد جدید جایگزین می کند. در ادامه شما را با نحوه تعویض برد الکتریکی اسپلیت آشنا می کنیم.

تعمیر برد اسپلیت چگونه انجام می شود؟

اولین کار در تعمیرات برد اسپلیت ، عیب یابی این دستگاه و مشخص کردن میزان آسیب دیدگی برد است. گاهی مشکل بسیار ساده است و تنها یکی از اجزای برد از کار افتاده است. در این شرایط، کافی است تعمیرکار قطعه آسیب دیده را تعویض کند تا اسپلیت مثل قبل به فعالیت خود ادامه دهد.

مثلا تعویض چشمی، سنسورها و حتی ترانس، اقدامات ساده ای هستند که در برخی مواقع، مشکل برد را برطرف می کنند. اما برد سوخته باشد، تنها کاری که می توان کرد تعویض این قطعه است. در این صورت، برد جدید باید اورجینال باشد و با مشخصات و ظرفیت دستگاه تطبیق کامل داشته باشد. معمولا پس از تعویض برد اسپلیت ، فرایند کاری این دستگاه به حالت عادی باز می گردد، مگر این که قطعات دیگر هم مشکل داشته باشند.

برد در اسپلیت چگونه کار می کند؟

اولین ویژگی board اسپیلت این است که این قطعه ارتباط مستقیم با برق دارد و از این طریق، فرمان هایی را به سایر بخش های دستگاه صادر می کند. واضح تر این که برد کارکرد تمامی قطعات اسپلیت شما را تحت کنترل دارد. این مساله باعث شده که خرابی بورد، تمامی اجزای اسپیلیت را تحت تاثیر قرار داده و عملکرد کلی دستگاه را مختل نماید. روشن نشدن و یا خاموش شدن ناگهانی دستگاه، از جمله مشکلاتی هستند که در اثر سوختن این قطعه مهم ایجاد می گردند.

چشمی، سنسورها و ترانس، اجزایی هستند که برای تعمیر برد اسپلیت ، نیاز به تعمیر یا تعویض آنها می باشد. البته گاهی برای ترمیم این قطعه، باید ریموت کنترل اسپلیت را نیز مورد بررسی و تعمیر قرار داد. پیش تر هم گفتیم که اگر این بخش سوخته باشد، تنها با تعویض آن می توان مساله را برطرف کرد.

مراحل تعویض برد اسپلیت

1- بدنه بخش داخلی اسپیلت را باز کنید.

2- محفظه برد را برداشته و اتصالات آن را جدا کنید.

3- قبل از جدا کردن هر یک از سیم ها، از حالت  اتصال آنها عکس بگیرید تا بعدا چیزی را فراموش نکنید.

4- همراه  برد کنترل، پنج کانکتور به چشم می خورد که با حروف G، C، R،  Yو W نام گذاری  شده اند. آنها را یک به یک باز کنید.

5- سیم هایی که به برد کنترل اتصال دارند را با دم باریک جدا کنید.

6- در ادامه ی مراحل تعویض برد اسپلیت، سوکت سیم های پاور که به رنگ  سیاه و سفید می باشند را هم جدا نمایید.

7- سوکت سیم های رنگی را هم  جدا کنید.

8- حالا می توانید برد را از دستگاه بیرون بیاورید.

9- برد جدید را مطابق با نقشه قبلی دستگاه نصب کنید.

10- سیم پاور را متصل کرده و سایر سیم ها را بر اساس عکس هایی که از اتصال های اولیه گرفتید به برد جدید یا تعمیر شده وصل کنید.

11- در نهایت، محفظه برد را در جای خود قرار دهید.

تعمیرات برد اسپلیت در کدام موارد ضروری است؟

اگر در حین کار اسپلیت چندبار برق ضعیف و یا دچار نوسان شد، خطر از کار افتادن یا سوختن برد الکتریکی آن وجود دارد. در اثر این نوسانات، قطعه ای که راجع به آن صحبت می کنیم به شدت دچار مشکل شده و حتی احتمال سوختن آن وجود دارد. چشمی، سنسور و ترانس قطعات بسیار حساسی هستند و در اثر کم و زیاد شدن های مداوم جریان برق، به راحتی از کار می افتند. با خرابی هریک از این اجزا، صدور فرمان به سایر قطعات با مشکل مواجه خواهد شد و به تبع آن، اسپلیت یا کولرگازی شما با مشکلاتی مواجه خواهد شد. از کار افتادن کمپرسور کولر گازی و ایجاد حالت اورلود از جمله مسائلی هستند که در صورت عدم تعمیر برد اسپلیت در زمان مناسب با آنها مواجه خواهید شد.

نمایندگی تعمیرات اسپلیت انتخابی هوشمندانه

نمایندگی تعمیرات اسپلیت شما را به یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر تهویه مطبوع دعوت می کند. این مرکز با نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند و مدعی ارائه با کیفیت ترین سرویس ها در زمینه ترمیم اسپلیت می باشد. پس از برقراری اولین تماس با این مجموعه، شما نیز ادعای ما را تصدیق خواهد کرد. تیم تعمیرات اسپلیت در محل، تخصصی ترین دوره های این حوزه را گذرانده اند و به همین دلیل نیز از دانش به روز و مهارت بالایی برخوردار می باشند.

استفاده از تجهیزات و ابزار آلات پیشرفته به آنها این امکان را داده که بتوانند مشکلات و ایرادهای انواع مدل های داکت، ایستاده و … را در اسرع وقت برطرف کنند. به دلیل مهارت بالا در عیب یابی و ترمیم، سرعت کار بالا است و کیفیت نیز در عالی ترین سطح قرار دارد. چنانچه نیاز به هرگونه خدمات در زمینه سرویس، تعمیر، نصب و یا شارژ این محصول داشتید، کافی است با نمایندگی تعمیرات اسپلیت تماس بگیرید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر