انتقال تصویر دوربین مداربسته

با انتقال تصویر دوربین مدار بسته روی گوشی موبایل یا کامپیوتر می توانید، در شرایطی که دور از منزل یا محل کار خود باشید، مکان مورد نظر را کنترل نمایید. اهمیت این مسئله به خصوص موقع مسافرت دو چندان می شود ‌و خیالتان را از بابت امنیت خانه یا مغازه آسوده می کند. در ادامه بحث روش انجام این کار را مفصلاً توضیح می دهیم.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته

مفهوم انتقال تصویر دوربین مدار بسته

انتقال تصویر دوربین مدار بسته یعنی این که بتوان تصاویر دوربین را از طریق اینترنت یا به صورت آفلاین روی موبایل یا کامپیوتر مشاهده نمود. این امر موجب می شود که کنترل اماکنی همچون منزل، اداره، فروشگاه و غیره به بهترین شکل انجام گیرد.

از راه های مختلفی می توان تصاویر دوربین را انتقال داد که عبارتند از:

  • انتقال تصاویر روی رایانه
  • انتقال روی تلفن هوشمند
  • انتقال بدون اینترنت

چگونه تصویر دوربین مدار بسته را روی موبایل انتقال دهید؟

منتقل نمودن تصاویر دوربین مدار بسته بر روی تلفن های هوشمند به روش زیر انجام می شود:

1- قبل از هر کاری برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته، باید برنامه های مربوطه را روی گوشی خود نصب کنید. سپس یک مودم و دستگاه NVR یا DVR را فراهم کنید، تا بتوانید تصاویر را به بهترین نحو ضبط نمایید. نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید، این است که حتما برنامه نصب شده روی موبایل با دستگاه های انتخابی سازگار باشد.

2- در مرحله بعد باید به کمک کابل HDMI یا VGA  دستگاه DVR  را به نمایشگر خود متصل کنید.

3- اکنون باید تنظیمات مربوط به DVR را انجام دهید و برای جلوگیری از فراموشی مواردی همچون HTTP Port، آدرس آی پی،Default Gateway  و Subnet Mask را یادداشت نمایید.

4- سپس باید تنظیمات مربوط به مودم را به دقت انجام دهید. برای انجام تنظیمات لازم است که در مرورگر خود آدرس آی پی مودم را وارد کنید.

5- در گام بعدی باید یوزرنیم و پسورد خود را تایپ نمایید.

6- وارد قسمت تنظیمات شده و از طریق منوی Advanced Setup روی گزینه NAT کلیک کنید.

7- اکنون به صفحه ای هدایت می شوید که در قسمت Virtual Circuit  لازم است، گزینه انتخاب شده را از بین PVC0 تا PVC7  تغییر دهید. چنانچه گزینه صحیح را برگزینید، موارد DMZ و Virtual Server به شما نشان داده می شود.

8- سپس از طریق Virtual Server یا  DMZ، تنظیمات مربوط به Port Forwarding را انجام دهید.

9- در گام آخر نیز تنظیمات مربوط به گوشی موبایل را انجام دهید. یعنی پس از نصب نرم افزار مربوط به انتقال تصاویر، تلفن هوشمند خود را به اینترنت متصل کرده و تصاویر ضبط شده بر روی آن را مشاهده نمایید.

چگونه می توانید تصاویر دوربین را روی کامپیوتر انتقال دهید؟

برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته روی کامپیوتر نیاز به اینترنت و همچنین دستگاه DVR یا NVR دارید. در ادامه به روش انجام انتقال می پردازیم:

  • نخست از قسمت تنظیمات دستگاه DVR یاNVR ، گزینه Network را انتخاب کنید.
  • سپس لازم است که تیک DHCP را بردارید، تا غیر فعال شود.
  • در مرحله بعد در قسمت IP Address ، آی پی مربوط به دستگاه DVR را وارد نمایید.
  • اکنون از طریق مرورگر خود یوزرنیم و پسورد مودم را تایپ کنید، تا بتوانید وارد قسمت تنظیمات مودم شوید. سپس لازم است که دستور Virtual server- NAT- Advanced setup را اجرا کنید. تمام اطلاعات این بخش را به دقت یادداشت نمایید.
  • روی دکمه Save بزنید، تا تمام اطلاعات وارد شده روی مودم ذخیره گردد.
  • در مرحله بعد DVR IP Address را در مرورگر وارد کنید، تا بتوانید با وارد کردن یوزرنیم و پسورد مربوط DVR تصاویر منتقل شده از دوربین را ببینید.

آموزش انتقال تصاویر بدون اینترنت

برای انتقال تصویر دوربین مدار بسته بدون نیاز به اینترنت می توانید از تکنولوژی وایرلس و یا تکنولوژی شبکه استفاده کنید. توجه داشته باشید که موقعی که وایرلس را انتخاب می کنید، احتمال دارد که با محدودیت هایی در انتقال تصاویر مواجه شوید. یکی از محدودیت ها این است که این روش تنها تا شعاع ۱۰۰ متری قابل استفاده می باشد و در فواصل دورتر دریافت تصاویر امکان پذیر نیست. مگر این که از آنتن های رادیویی استفاده نمایید.

در صورتی که بخواهید کابل شبکه را برای دیدن تصاویر روی موبایل یا رایانه به کار ببرید، ضروری است که دوربین شما از نوع Ip باشد. چنانچه دوربین مورد استفاده از نوع آنالوگ باشد، برای این که بتوانید داده های آن را به دیجیتال تبدیل کنید، ضروری است که از یک ویدئو سرور استفاده نمایید.

4.2/5 (5 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر