آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

سرویس های دوره ای دستگاه های چاپ موضوع حیاتی و با اهمیتی است. این سرویس های منظم و دوره ای باید با ساختار هر جز از دستگاه کپی هماهنگی داشته باشند. متاسفانه گاهی کاربر با طریقه ی نادرست تمیز کاری اجزای ماشین های چاپ ایرادهایی را ایجاد می کند که هزینه های تعمیراتی بالایی دارند. بنابراین هیچ گاه بدون آگاهی قبلی برای تمیز کردن ساختار درونی دستگاه کپی اقدام نکنید.

زیرا دستگاه های چاپ و تجهیزات اداری کوچک و بزرگ فارغ از نوع برند سازنده دارای حساسیت ساختاری بالایی هستند که با کوچک ترین ناهماهنگی از عملکرد اصلی خود دور می شوند. یکی از اجزای حساس ماشین های فتوکپی، درام است. درام با انتقال تصویر سند به برگه ی کاغذ نقش مهمی در دستگاه کپی ایفا می کند. این مقاله را دنبال کنید تا با نحوه ی صحیح تمیز کردن درام دستگاه کپی آشنا شوید.

چه زمانی برای تمیز کردن درام دستگاه کپی اقدام کنیم؟

براساس عقیده ی کارشناسان، سرویس های دوره ای منظم ماشین های چاپ باید برحسب میزان استفاده ی کاربر از دستگاه باشند. اگر روزانه به چاپ اسناد بسیاری می پردازید، فاصله بین دوره های سرویس دهی را کاهش دهید. از طرفی اگر محیطی که دستگاه چاپ قرار گرفته است، گرد و غبار زیادی به خود می بیند هم از فاصله ی میان هر دوره ی سرویس بکاهید. گاهی امکان دارد دستگاه کپی درست زیر پنجره قرار گرفته باشد.

مسلما در این حالت گرد و غبار بسیاری سلامت دستگاه کپی را تهدید می کند. به هر حال حداکثر هر شش ماه یک بار با رعایت پارامترهای استاندارد ساختار درونی دستگاه کپی را سرویس کنید. اگر احساس می کنید تمیز کردن درام دستگاه کپی برای شما کار پیچیده ای است، می توانید از خدمات سرویس در محل نمایندگی کپی استفاده کنید. کافی است با یکی از شماره های این نمایندگی تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت نمایید.

آموزش تمیز کردن درام دستگاه کپی

تمیز کردن درام و رفع مشکل چاپ بی کیفیت اسناد

آلودگی های سطح درام علاوه بر گرد و غبار می تواند تونرهای اضافی سیستم باشد که در حین شکل گیری فرآیند چاپ بر روی درام خشک می شود. در این حالت ارائه ی تصاویر کدر و پیدایش مشکل سیاه شدن برگه های به چاپ رسیده، امری طبیعی است. اگر بی کیفیتی کاغذهای چاپ شده ی دستگاه کپی مورد استفاده ی شما مرتبا تکرار می شود، بهتر است فرآیند تمیز کردن درام دستگاه کپی را جدی بگیرید.

البته گاهی تمیز کردن ساختار درام ماشین فتوکپی برای رفع مشکل بی کیفیتی چاپ کافی نیست. خطوط و خراش های ریز و درشت بدنه ی درام با هیچ چیز جز تعویض برطرف نخواهد شد. بنابراین رفع ایرادات درام به نوع اختلال موجود بستگی دارد. خاطرنشان می نماییم که نمایندگی کپی می تواند پروسه ی تعویض درام را برای انواع چاپگرهای موجود در بازار به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

مراحل تمیز کردن درام دستگاه کپی

برای تمیز کردن درام دستگاه کپی مراحل زیر را با احتیاط فراوان طی کنید، دقت داشته باشید که هیچ خراشی روی ساختار درام ایجاد نشود:

  • به عنوان مرحله ی اول فرآیند تمیز کردن درام دستگاه کپی، لازم است سیستم را خاموش کنید و اجازه دهید چاپگر چند دقیقه ای خاموش بماند و خنک شود.
  • دو شاخه ی دستگاه را از برق بکشید.
  • درب اصلی دستگاه کپی را باز کنید.
  • کارتریج را بیرون بکشید و درام را بیابید.
  • در این مرحله سعی کنید کارتریج کاملا تخلیه شود.
  • نوار میلار داخل دستگاه که یک نوار با تیغه ی پلاستیکی است را پیدا کنید.
  • توسط نوار میلار سطح درام را تمیز کنید تا ذرات اضافی تونر پاک شوند.
  • در انتها درام را در جای خود قرار دهید و درب دستگاه را ببندید.

تعمیرات تخصصی در نمایندگی کپی

نمایندگی کپی هر آنچه که برای چاپ باکیفیت اسناد توسط چاپگر قابل انجام باشد را ارائه می نماید. با حضور در یکی از شعب این مجموعه می توانید کلیه ی ایرادات ریز و درشت ماشین های کپی را به بهترین شکل ممکن برطرف سازید. فرقی ندارد که دستگاه کپی مورد استفاده ی شما گرفتار چه مشکلی است، کارشناسان ما با تمامی عیوب احتمالی ماشین های چاپ آشنا بوده و آن ها را براساس پارامترهای اصولی و استاندارد تعمیر می نمایند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩