چرا برگه هنگام کپی سیاه می شود؟

همانطور که اطلاع دارید، فرایند کار دستگاه کپی نسبتا طولانی و زمان بر است. حال اگر بعد از گذشت این زمان طولانی، برگه کپی شده کیفیت لازم را نداشته باشد، چه اتفاقی می افتد؟ سیاه شدن برگه در دستگاه کپی ، یکی از مشکلاتی است که بعضا ایجاد شده و کاربران را درگیر می کند. این مشکل نسبتا رایج است و دلایل متعددی هم برای آن وجود دارد. البته وجود خطوط یا نقاط سیاه روی برگه کپی چندان مشکل حادی نیست و معمولا به برطرف می شود.

اما گاهی برگه به اندازه ای سیاه می شود که خواندن محتوای آن عملا غیر ممکن است. در ادامه مطلب پیش رو، با کمک کادر فنی نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ، علل و دلایل سیاه شدن برگه در دستگاه کپی را مورد بررسی قرار داده و راه حل های کاربردی را نیز برای رفع این مشکل به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. برای آشنایی با این راه حل ها و رفع ایراد مورد بحث، همراه ما باشید.

5/5 (1 امتیاز)

دلایل سیاه شدن برگه در دستگاه کپی

به طور کلی عوامل و اتفاقات متعددی دست به دست هم می دهند تا عملکرد دستگاه فتوکپی مختل و کیفیت چاپ دچار ایراد گردد. با توجه به این که رنگ و کیفیت چاپ، به شدت تحت تاثیرکیفیت تونر و کارتریج و  نحوه ی کار درام دستگاه کپی است، سیاه شدن برگه را نیز می توان ناشی از همین موارد دانست. خرابی درام و درست کار نکردن این قطعه نیز فرایند پخش و تثبیت جوهر روی برگه را مختل کرده و به این ترتیب، باعث بیرون آمدن کاغذ به صورت کاملا سیاه از دستگاه می گردد. پاک کن درام هم یکی دیگر از قطعاتی است که به گفته کارشناسان تعمیرات فتوکپی، در کیفیت چاپ تاثیر داشته و می تواند باعث سیاهی برگه شود.

جالب است بدانید که پر بودن بیش از حد کارتریج نیز منجر به سیاه شدن برگه در دستگاه کپی می شود. در این شرایط، توازن پخش جوهر یا تونر به هم ریخته و نتیجتا، کاغذ سیاه می گردد. توجه داشته باشید که استفاده از کاغذهای نا متناسب با مدل دستگاه نیز می تواند در بروز مشکل مورد بحث تاثیر گذار باشد. از آنجا که ادامه دار شدن این مساله می تواند زمینه ساز بروز آسیب های جدی تر در دستگاه شود، توصیه می کنیم هرچه زودتر اقدامات لازم برای بررسی و تعمیر دستگاه کپی را در مرکزی معتبر انجام دهید.

راه حل های رفع سیاه شدن کاغذ در فتوکپی

رفع مشکل سیاه شدن کاغذ در دستگاه کپی و انتخاب روش این کار، بستگی به دلایل بروز مشکل دارد. چنانچه ایراد از کیفیت مواد مصرفی است، باید این مواد با نمونه های با کیفیت و مرغوب جایگزین گردند؛ فراموش نکنید که تونر و جوهر بی کیفیت، در دراز مدت به درام و کارتریج آسیب خواهد رساند. اگر در بررسی کارتریج متوجه سرریز شدن تونر بودید، تونر اضافی را از آن خارج کرده و درام و کارتریج را تمیز نمایید. در صورت خرابی یا آلودگی درام، یا تعویض یا تمیز کردن این بخش می توان مشکل سیاه شدن کاغذ در دستگاه فتوکپی را برطرف کرد.

البته بررسی، تعمیر و تعویض درام، نیاز به مهارت بالایی دارد و بهتر است که برای انجام آن، از متخصصین نمایندگی تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. گاهی هم ممکن است سیاه شدن برگه در دستگاه کپی به دلیل به هم ریختن تنظیمات آن باشد. در این صورت، منوی تنظیمات را باز کرده و میزان نور یا رنگ دستگاه را تنظیم کنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی دستگاه کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی و حرفه ای، در زمینه ی فروش و ترمیم انواع مدل های فتوکپی فعالیت می کند. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند. انواع برندهای مطرح از جمله کانن، کونیکا مینولتا، ریکو، اچ پی، زیراکس، کیوسرا و … در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرند. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید از ترمیم فتوکپی خود به صورت حرفه ای اطمینان داشته باشید و آن را مثل روز اول از همکاران ما تحویل بگیرید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر