شارژ کارتریج دستگاه کپی

کارتریج یکی از مهم ترین بخش های دستگاه کپی است. این قطعه مخزن مواد مصرفی دستگاه است و باید به شکل منظم شارژ شود. هم زمان با کاهش سطح مواد این محفظه، کیفیت چاپ نیز کاهش پیدا خواهد کرد. ادامه این وضعیت حتی منجر به بروز مشکلات جدی در نحوه کار دستگاه و آسیب دیدگی برخی قطعات آن خواهد شد. از این رو شارژ کارتریج دستگاه کپی یک اقدام مهم است که باید در زمان مناسب انجام شود.

شارژ کارتریج کار چندان سختی نیست اما مراحل و نکاتی دارد که رعایت آنها لازم و ضروری است. ما در ادامه نکات مهم شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی را برای شما همراهان عزیز شرح خواهیم داد. اگر برای انجام این فرایند نیاز به کمک داشتید، می توانید با تیم کارشناسی نمایندگی تعمیر دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران تماس برقرار کنید. همکاران ما فرایند شارژ کارتریج دستگاه کپی را با استفاده از مواد مرغوب و به بهترین شکل انجام می دهند.

شارژ کارتریج دستگاه کپی

آموزش شارژ کارتریج دستگاه کپی

برای شارژ کردن کارتریج دستگاه فتوکپی خود باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 1. پیش از هر کاری دستگاه کپی را از برق کشیده و مطمئن شوید که برق در آن جریان ندارد.
 2. درپوش دستگاه را بردارید.
 3. کارتریج را به آرامی و با احتیاط از محفظه مخصوصش خارج کنید.
 4. حالا هد کارتریج را با استفاده از یک پارچه تمیز و مقداری آب گرم تمیز کنید. این کار به خصوص برای دستگاه های جوهر افشان ضروری بوده و باید حتما انجام شود.
 5. ضمن مراجعه به دفترچه راهنمای دستگاه و اطلاع از نوع جوهر سازگار با دستگاه، جوهر مورد نیاز را خریداری کنید. دقت کنید جوهری که در کارتریج دستگاه تان می ریزید حتما اورجینال بوده و کیفیت بالایی داشته باشد.
 6. جوهر را داخل سرنگ بریزید.
 7. در این مرحله شارژ کارتریج کپی ، جوهر داخل سرنگ را به داخل کارتریج تزریق کنید.
 8. با استفاده از یک سرنگ خالی، کارتریج را هواگیری کرده و مطمئن شوید که هوا در آن وجود ندارد.
 9. پس از پایان کار، اطراف منافذ ورودی جوهر را تمیز کرده و کارتریج را با دقت در محفظه مخصوصش جایگذاری کنید.
 10. دستگاه کپی را روشن کنید و ضمن چاپ یک برگه، مطمئن شوید که فرایند شارژ کارتریج به درستی انجام شده است.

چه موقع اقدام به شارژ کارتریج دستگاه فتوکپی کنیم؟

به نظر شما چه موقع باید کارتریج دستگاه کپی تان را شارژ کنید؟ حجم شارژ تونر دستگاه کپی یا جوهر مورد استفاده پس از مدتی استفاده از دستگاه کاهش پیدا می کند. هیچ لزومی ندارد مخزن جوهر یا تونر فتوکپی شما همیشه پر باشد. همین که حجم مواد از حد مشخصی کمتر شود، دستگاه شروع به صدور ارورهایی می کند.

کد خطای مربوط به کارتریج در دستگاه های مختلف فرق می کند. اما به محض دیدن این ارور هم نباید کارتریج را شارژ کنید. بهتر است پیش از خالی شدن محفظه اقدام به شارژ کارتریج دستگاه کپی تان کنید. البته می توانید این کار را پس از صادر شدن ارور تونر دستگاه هم انجام داده و از افت کیفیت یا کمرنگ شدن کپی جلوگیری نمایید.

شارژ کارتریج فتوکپی در محل

بعضی از دستگاه های کپی وزن بالایی دارند و انتقال آنها به مرکز تعمیرات کار راحتی نیست. همین مساله موجب شده که بسیاری از کاربران برای شارژ کردن کارتریج دچار مشکل شده و به دلیل ناوارد بودن، مراحل کار را اشتباه انجام دهند.

شارژ کارتریج دستگاه کپی در محل ، سرویسی کاربردی است که نمایندگی مجاز کپی به این دسته از کاربران ارائه می دهد. به واسطه این طرح، تیم تعمیرات کپی به محل کار یا منزل شما مراجعه کرده و فرایند شارژ کارتریج را به نحو احسن به انجام می رسانند. به این ترتیب کارتریج دستگاه فتوکپی شما به نحو احسن شارژ شده و می توانید با اطمینان خاطر از دستگاه استفاده کنید.

هزینه شارژ کارتریج دستگاه کپی

هزینه شارژ کارتریج دستگاه کپی به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نوع دستگاه کپی
 • برند دستگاه کپی
 • مدل کارتریج
 • محل شارژ کارتریج
 • رنگ جوهر یا تونر کارتریج
 • کیفیت

در کل می توان گفت که هزینه شارژ کارتریج دستگاه کپی متغیر بوده و تا بررسی نشدن موارد بالا نمی توان هزینه دقیقی برای شارژ آن اعلام کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه شارژ کارتریج دستگاه کپی خود، می توانید با همکاران ما در واحد پشتیبانی مرکز تعمیرات دستگاه کپی تماس بگیرید. 

نمایندگی دستگاه کپی پشتیبان مشتری

فروش و تعمیرات، دو امر مجزا اما مرتبط به هم هستند. بسیاری از مراکز خدماتی، فعالیت خود را به یکی از این حوزه ها محدود کرده اند و در سایر زمینه ها، خدمات رسانی نمی کنند. این در حالی است که نمایندگی دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران ، مجموعه ای از خدمات فروش، تعمیر و سرویس های پس از فروش محصول مذکور را به مراجعین خود ارائه می دهد. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید هریک از خدمات مورد نظرتان را در یک مجموعه سازمان دهی شده و منظم دریافت کنید.

برای این که روند اجرایی این مرکز منظم تر باشد، هریک از فرایندهای مذکور در یک واحد مجزا انجام می شوند. هریک از این واحدها، متناسب با نوع فعالیت شان به تجهیزات به روز و مدرن مجهز شده اند و پرسنل با تجربه و کاربلد در آنها فعالیت می کنند. مشتری مداری، شعار اصلی و بنیادی نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی است و تمامی فعالیت ها، در راستای تحقق این شعار انجام می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات این مجموعه می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت، با تیم پاسخگویی نمایندگی کپی در تماس باشید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر