تعمیر کمپرسور دندان پزشکی

تعمیر کمپرسور دندان پزشکی یکی از اساسی ترین مواردی است که باید در زمان خراب شدن کمپرسور جهت تعمیر آن انجام داد.کمپرسورهای هوا در یک مطب دندانپزشکی هوا را فشرده، تمیز، خشک و ذخیره می‌کنند و در کنار سایر تجهیزات مختلف هوا نظیر صندلی‌های جراحی دندانپزشکی ، هندپیس‌ها، تجهیزات آزمایشگاهی، و ….. در مطب دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به کارآیی بالای کمپرسور در دندان پزشکی این دستگاه از جمله تجهیزات مهمی است که فراهم سازی آن در مطب دندان پزشکی بسیار حیاتی و ضروری است. در صورت خراب شدن کمپرسور و عدم توجه به تعمیر این دستگاه عملکرد دندان پزشک به کلی متوقف می شود و در نتیجه خدمات رسانی دندان پزشک برای بیماران نیز کاهش می یابد.

تعمیر کمپرسور دندان پزشکی

تعمیر تخصصی کمپرسور دندان پزشکی

تعمیرات کمپرسور دندان پزشکی یکی از ضروریات لازم جهت تعمیر دستگاه کمپرسور محسوب می شود ودر اسرع وقت باید دستگاه را تعمیر و راه اندازی کرد.

اگر به تعمیر کمپرسور هوای اضطراری نیاز دارید یا علاقه مند به طراحی یک سیستم هوای فشرده سفارشی جدید برای مطب یا ساختمان دندانپزشکی خود هستید، می توانید با شماره های مادر صفحه ی تماس با ما ارتباط برقرار کنید از خدمات نمایندگی تعمیرات تخصصی جهت تعمیر کمپرسور هوا و سایر تجهیزات دندان پزشکی بهره مند شوید.

اهمیت تعمیر کمپرسور دندان پزشکی

کمپرسور هوا از جمله تجهیزات ضروری در مطب دندان پزشکی به حساب می آید. یک مطب دندانپزشکی مدرن بدون آن نمی تواند برای مشتریان خود خدمات رسانی کند به همین خاطر کار دندان پزشک در نبود این دستگاه به کلی متوقف خواهد شد. هندپیس‌هایی که دندانپزشکان و کارکنان آن‌ها برای درمان دندان‌های بیماران خود استفاده می‌کنند، نیاز به جریان مداوم هوای با کیفیت بالا دارد. کمپرسور دندانپزشکی در این ظرفیت به قدری حیاتی است که برخی از مطب های دندانپزشکی دارای دو کمپرسور هستند که یکی از آنها به عنوان پشتیبان و در صورت از کار افتادن کمپرسور اصلیدر مطب مورد استفاده قرار می گیرد. آموزش تعمیر کمپرسور دندان پزشکی با توجه به کارآیی بالای این دستگاه یکی از ضروریات مهم  به حساب می آید.

عملکرد کمپرسور دندان پزشکی

کمپرسور هوا دستگاهی است که هوای با کیفیت و فشار بالا ایجاد می‌کند، که سپس از طریق خطوط تخصصی به اپراتورهای دندان‌پزشکی تحویل داده می‌شود، جایی که هندپیس‌هایی را که دندان‌پزشک یا متخصص بهداشت برای تمیز کردن و درمان دندان‌های بیمار استفاده می‌کنند، اجرا می‌کند. این یک واحد مستقل متشکل از یک یا چند موتور است که هوا تولید می کند، یک رادیاتور که هوا را خنک می کند تا به فیلتر ادغام کننده کمک کند تا رطوبت را قبل از خشک کن حذف کند، یک سیستم خشک کن که رطوبت باقی مانده را خارج می کند و یک مخزن برای ذخیره مواد فشرده شده. هوا تا زمانی که مورد نیاز باشد. با توجه به عملکرد این دستگاه در خدمات رسانی دندان پزشک به بیمار باید تعمیر کمپرسور دندان پزشکی را جدی گرفته و در اسرع وقت جهت تعمیر آن اقدام نمود و یا در صورت وجود مشکلات جدی تر تعمیر این دستگاه را به افراد متخصص سپرد.

نحوه تنظیم و تعمیرات کمپرسور دندان پزشکی

برای اینکه کمپرسور هوا عملکرد بالایی داشته باشد به سه عملکرد اصلی از جمله حفظ قدرت، فشار و  همچنین جریان هوای فشرده احتیاج دارد. در زیر اطلاعاتی در مورد نحوه تعمیر کمپرسور دندان پزشکی بیان می کنیم تا شما خودتان به راحتی تعمیر آن را انجام دهید اما به یاد داشته باشید برای تعمیرات پیچیده تر این دستگاه به سایت امداد کار مراجعه کنید. در ادامه به سه روش برای تعمیر کمپرسور توسط خودتان اشاره می کنیم که شما به راحتی می توانید کمپرسور را تعمیر کنید.

آموزش تنظیم فشار هوا در کمپرسور

برای تنظیم جریان هوا باید در ابتدا با برداشتن پیچ ها، پوشش پلاستیکی بالای کمپرسور را بردارید سپس درپوش را بردارید تا بتوانید به دو پیچ زیر شیر نگهدارنده فشار برسید. دقت داشته باشید که پیچ بالا کمپرسور را خاموش می کند، در حالی که پیچ پایین آن را روشن می کند.کمپرسور را روشن و سپس خاموش کنید و سپس تنظیمات کمپرسور را بررسی کنید. باید فشار را با پیچ بالایی تنظیم کنید. برای افزایش فشار، پیچ را سفت کنید یا برای کاهش فشار، پیچ را باز کنید. دریچه تخلیه فشار را درگیر کنید و هنگام روشن شدن کمپرسور به فشار آن توجه کنید. برای تنظیم تنظیمات از پیچ پایین استفاده کنید. هنگامی که فشار صحیح را پیدا کردید، تعمیر کمپرسور هوا را با تعویض درپوش و پیچ ها به اتمام برسانید.

آموزش تنظیم و بازیابی قدرت کمپرسور

اگر کمپرسور همچنان روشن نمی شود، دکمه ریست را فشار دهید. این دکمه معمولاً در کنار موتور، معمولاً نزدیک سیم برق قرار دارد اگر با فشردن دکمه قدرت دستگاه برنگشت باید موارد دیگر را بررسی کنید.

تلاش کنید کمپرسور را به پریز دیگری وصل کنید در واقع بررسی کنید که قطع کننده مدار برای دوشاخه ای که در حال حاضر استفاده می کنید خاموش باشد. در صورت عدم بازیابی قدرت مشکل دستگاه جدی است و باید برای تعمیر کمپرسور دندان پزشکی باید از متخصصین کمک بگیرید.

آموزش تعمیر نشتی کمپرسور

با جدا کردن همه ابزارها و شیلنگ ها شروع کنید یک بار کمپرسور را روشن کنید و عملکرد آن را چک کنید. با استفاده از محلول آب و صابون در اطراف اتصالات از یک اسپری کمک بگیرید و در صورت تشکیل شدن حباب بر روی اتصالات متوجه نشتی خواهید شد.

در صورت بروز نشتی باید در ابتدای تعمیر کمپرسور دندان پزشکی باید کمپرسور را خاموش و مخزن آن را خارج کنید. اتصالات محل تشکیل حباب ها را بردارید و از مقداری نوار لوله کش تفلون روی رزوه های اتصالات استفاده کنید.اتصالات را دوباره روی آن قرار دهید و آنها را سفت کنید سپس کمپرسور را روشن کنید و دوباره عملکرد آن را بررسی کنید.

5/5 (21 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر