تعمیر دستگاه رادیوگرافی دندان پزشکی

تعمیر رادیوگرافی دندان پزشکی که یکی از تجهیزات مهم و ضروری دندان پزشک است که با استفاده از آن مشکلات مربوط به دهان و دندان مشخص می شود، در نمایندگی تعمیر تجهیزات پزشکی انجام می شود.  پوسیده شدن دندان ها و همچنین آبسه از مشکلات رایج دهان و دندان است که می توان با کمک رادیوگرافی این بیماری ها را تشخیص داد. این دستگاه عملکرد بالایی دارد و برای تصویر برداری و ثبت تصاویر از داخل دهان بیمار مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به عملکرد بالای این دستگاه در دندان پزشکی اگر نقصی در عملکرد آن به وجود بیاید طبیعتا دندان پزشک در تشخیص بیماری های مربوط به دهان و دندان دچار مشکل می شود. این دستگاه در صورت خراب شدن قابلیت تعمیر دارد اما به این نکته باید دقت داشته باشید که تعمیر آن را به متخصصان کاربلد بسپارید. کارشناسان و متخصصان ما گرد هم آمده اند تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات فنی تجهیزات دندان پزشکی را برای شما ارائه دهند. در این مجموعه تعمیرات تخصصی دستگاه رادیوگرافی دندان پزشکی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب انجام می شود.

تعمیر دستگاه رادیوگرافی دندان پزشکی

اهمیت دستگاه رادیوگرافی دندان پزشکی

اغلب برخی از مشکلات دهان و دندان قابل رویت نیست و دندان پزشک برای تشخیص بیماری دهان و دندان نیازمند ابزار دقیق تری است که بتواند با کمک آن ابزار دهان و دندان را به خوبی معاینه کند. برای تشخیص بیماری دهان و دندان رادیوگرافی دندان پزشکی کاربرد بالایی دارد. تصویر برداری و ثبت تصاویر از دهان و دندان موجب می شود تا دندان پزشک به خوبی مشکلات مربوط به دهان و دندان را تشخیص دهد و اقدامات اولیه را بعد از آن انجام دهد. دندان پزشک با استفاده از این دستگاه به خوبی می تواند استخوان زیر لثه ها و نوک ریشه ها را ببیند تا به موقع بتواند اقدامات اولیه جهت درمان را برای بیمار انجام دهد. طبیعتا قسمت های داخلی دهان و دندان به راحتی قابل دیدن نیست اما این دستگاه کارآیی بالایی در تشخیص بیماری های دهان و دندان دارد. در دندان پزشکی برای تشخیص و تصویر برداری دهان و دندان از انواع مختلفی از رادیوگرافی استفاده می شود. با توجه به اهمیت هر کدام از  دستگاه ها در دندان پزشکی باید در صورت خراب شدن، تعمیرات انواع دستگاه رادیوگرافی  دندان پزشکی را جدی گرفته به این خاطر که در صورت عدم توجه به این قضیه مشکلات جدی تری در دستگاه پیش می آید.

عملکرد دستگاه رادیوگرافی دندان پزشکی

رادیوگرافی دندان پزشکی یکی از پیشرفته ترین تجهیزات دندان پزشکی است که در تشخیص بیماریهای فک و دندان اهمیت بالایی دارد. اگر چه دندان پزشک با معاینه سطحی مشکلات فک و دهان را تشخیص می دهد اما در برخی از موارد این احتمال وجود دارد که درد دندان ناشی از مشکلات جدی تری باشد که با چشم قابل دیدن نیست. این دستگاه با توجه به ساختار و طراحی بی نظیری که دارد قابلیت بالایی در تصویر برداری از نوک دندان و لثه ها دارد. پوسیدگی دندان های عقل، آبسه و مشکلاتی نظیر آن در دهان با استفاده از رادیوگرافی انجام می شود. رادیوگرافی از داخل دهان و خارج از دهان با تاباندن اشعه ایکس انجام می شود و طی این فرآیند از دهان و دندان تصویر برداری کرده تا پزشک بتوان با بررسی کردن تصاویر بیماری دهان و دندان را تشخیص دهد. سرویس دهی و تعمیر دستگاه رادیوگرافی دندان نقش بسزایی در عملکرد و کارآیی این دستگاه دارد. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود از مقاله تعمیر یونیت دندان پزشکی نیز دیدن نمایید.

کاربرد رادیوگرافی دندان پزشکی

رادیوگرافی در دندان پزشکی اهمیت بالایی دارد به این خاطر که دندان پزشک با بررسی کردن تصاویر ضبط شده از این دستگاه می تواند پوسیدگی دندان را تشخیص دهد از طرفی این دستگاه کاربردهای زیادی دارد که می توان به برخی از کاربردهای آن در متن پایین اشاره کرد:

  • به دندان پزشک کمک می کند تا درمان مناسبی جهت ایمپلنت دندان، عصب کشی و کشیدن دندان برای بیمار انجام دهد.
  • از طرفی افرادی که قصد مرتب کردن دندان و ارتودنسی را دارند طبق تصویر برداری این دستگاه، توسط پزشک برنامه ریزی و درمان مناسب انجام می می گیرد.
  • مشکلات مربوط به فک و دهان از قبیل تومور، آبسه و کیست تشخیص داده می شود.
  • تشخیص مشکلات مربوط به دندان های عقل و دندان هایی که به درستی در لثه رشده نکرده از دیگر کاربردهای مربوط به رادیوگرافی دندان پزشکی است.

دلایل خراب شدن رادیوگرافی دندان پزشکی

دستگاه رادیوگرافی هم مانند سایر تجهیزات دندان پزشکی ممکن است در طول زمان استفاده یا مشکلات هر چند ناچیز روبه رو شود و نیاز به تعمیر و سرویس دهی داشته باشد. اما سوال این جاست که چه دلایلی موجب خراب شدن  و اختلال در عملکرد این دستگاه می شود. در ادامه با ما باشید تا برخی از این دلایل را برای شما بیان کنیم.

دلایل مهم سرویس دهی و تعمیر رادیوگرافی عبارت اند از:

خراب شدن برد

دربعضی از مواقع در صورت زیاد کار کردن دستگاه داغ می کند و قطعات الکترونیکی در برد دستگاه بیش از حد داغ می شود. گرد و غبار موجود در هوا نیز از جمله دلایلی است که بر روی قطعات الکترونیکی در برد می نشیند و باعث به هم خوردن عملکرد دستگاه می شود.

سوختن خازن

خازن یکی از قطعات اصلی رادیوگرافی دندان پزشکی است که نقش اصلی در عملکرد بالای این دستگاه دارد. در بعضی از مواقع احتمال سوختن خازن دستگاه وجود دارد در نهایت دستگاه نیاز به سرویس دهی و تعمیر پیدا می کند. در زمان تعمیر می توان خازن های نو را جایگزین خازن های سوخته کرد تا بدین ترتیب عملکرد دستگاه راندمان بالایی داشته باشد.

سوختن لامپ

لامپ نیز یکی از قطعات اصلی و حساس در تعمیر رادیوگرافی دندان پزشکی است. در برخی از مواقع به علت سوختن لامپ دستگاه عملکرد خوبی نخواهد داشت به همین منظور در زمان سرویس دهی باید لامپ جدید را جایگزین لامپ سوخته کرد. به این نکته دقت داشته باشید که در هنگام تعویض لامپ دستگاه از یک دستمال تمیز استفاده کنید به این خاطر که لامپ سریع گرد و غبار را جذب کرده و در نهایت تصویر برداری به شکل صحیح انجام نخواهد شد.

4.6/5 (7 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر