خط e1 چیست؟

شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ برای اینکه بتوانند به صورت هم‌زمان پاسخگوی چندین تماس از سوی مشتریان خود باشند، نمی‌توانند از خطوط معمولی یا همان خطوط آنالوگ که تنها قابلیت برقراری یک تماس را دارند استفاده کنند از این‌رو از خطوطی به نام e1 استفاده می‌کنند؛ اگر دوست دارید بیشتر با خط e1 ، امکانات و انواع آن آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

خط e1 چیست و چه تفاوتی با خط معمولی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم خط معمولی یا همان خط آنالوگ، امکان برقراری تنها یک تماس را برای شما فراهم می‌کند به گونه‌ای که اگر با شخصی در حال مکالمه باشید و شخص دیگری با شماره شما تماس بگیرید، بوق اشغال را می‌شوند؛ درصورتی که خط e1 امکان برقراری 30 تماس به صورت هم‌زمان را فراهم می‌کند از این‌رو سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ برای اینکه بتوانند در آن واحد پاسخگوی تماس‌های زیادی از سوی مشتریانشان خود باشند از خطوط دیجیتال e1 استفاده می‌کنند.

نحوه برقراری ارتباط بین خط e1 با مرکز شما چگونه است؟

برای برقراری ارتباط بین خط e1 از مخابرات تا مرکز یا سازمان شما از مودم e1 استفاده می‌شود؛ درواقع برای برقراری ارتباط بین هر یک از خطوط e1 از مخابرات تا شرکت شما از یک مودم e1 استفاده می‌شود. نوع و مدل مودم e1 توسط خود شرکت مخابرات برای شما تعیین خواهد شد؛ به گونه‌ای که پس از ارائه درخواست خرید خط ایوان از مخابرات، مخابرات نوع و مدل مودم را برای شما تعیین کرده و آن را به محل مورد نظر ارسال می‌کند تا جهت پیاده‌سازی ارتباط بین خط ایوان با مرکز خود، تنظیمات لازم را بر روی آن اجرا کنید.

خط ایوان چه امکاناتی دارد؟

 • ضبط کردن تمامی مکالمات
 • امکان توزیع تماس‌های ورودی
 • ثبت کامل اطلاعات تماس‌گیرنده
 • ثبت گزارشات دقیق و کاربردی از تمامی تماس‌ها
 • امکان تعیین استراتژی منحصر به فرد برای نحوه پاسخگویی به هر یک از تماس‌ها

 • قابلیت ارسال و دریافت فکس
 • امکان انتشار پیام صوتی در خط e1 دوطرفه
 • کیفیت صدای بالا و بدون نویز هنگام مکالمه
 • امکان اتصال به انواع بانک‌های اطلاعاتی مانند: SQL Server، Oracle و Access

انواع خطوط e1

 • خط e1 چهار رقمی یک طرفه

همانطور که از نام این خط پیداست خط e1 چهار رقمی یک طرفه از چهار رقم برخوردار می‌باشد مانند شماره شرکت های وب که 1565 است؛ علاوه‌بر این، این نوع خط ایوان به صورت یک طرفه می‌باشد یعنی اینکه تنها مشتریان سازمان می‌توانند با سازمان تماس بگیرند و کارکنان آن نمی‌توانند با استفاده از این خط با مشتریان تماس بگیرند.

 • خط e1 چهار رقمی دو طرفه

خط e1 چهار رقمی دو طرفه نیز مانند خط ایوان چهار رقمی یک طرفه است با این تفاوت که در این نوع خط، علاوه‌بر اینکه مشتریان می‌توانند با سازمان تماس بگیرند، کارکنان سازمان نیز می‌توانند با مشتریان تماس بگیرند.

 • خط e1 پنج رقمی یک طرفه

این خط یک شماره 5 رقمی دارد که تنها امکان برقراری تماس از سوی مشتریان با سازمان را فراهم می‌کند به گونه‌ای که کارکنان سازمان امکان برقراری تماس با مشتریان را ندارند.

 • خط e1 پنج رقمی دو طرفه

خط e1 پنج رقمی دو طرفه نیز مانند خط ایوان پنج رقمی یک طرفه است با این تفاوت که خط ایوان پنج رقمی دو طرفه علاوه‌بر اینکه امکان برقراری تماس از سوی مشتریان به کارکنان سازمان را فراهم می‌کند، امکان برقراری تماس از سوی کارکنان سازمان با مشتریان را نیز فراهم می‌کند.

راه‌اندازی خط e1 توسط مرکز طراحی شبکه

درصورتی که برای شرکت یا سازمان خود خطوط e1 را از مخابرات خریداری کرده‌اید و قصد پیاده‌سازی آن و همچنین اعمال تنظیمات مورد نیاز بر روی مودم e1 را دارید، تنها کافیست که با مرکز طراحی شبکه تماس بگیرید؛ تکنسین‌های مرکز طراحی شبکه پس از تماس شما به محل مورد نظر اعزام شده و به صورت حرفه‌ای به راه‌اندازی خط e1 در سازمان یا شرکت شما می‌پردازند و همچنین تنظیمات مورد نیاز بر روی مودم e1 را به صورت تخصصی اعمال می‌کنند.

مرکز طراحی شبکه با برخوردار بودن از کارشناسان و تکنسین‌های متخصص در زمینه شبکه خدمات نصب، راه‌اندازی خطوط پنج رقمی را به بهترین شکل ممکن به کاربران ارائه می‌دهد. متقاضیان خطوط پنج رقمی سیپ فون و سیپ ترانک می‌توانند با مرکز طراحی شبکه تماس بگیرند و در زمینه نوع خط مورد نیازشان یا نوع مشکلی که برای خطوط  آن‌ها به وجود آمده است از کارشناسان این مرکز مشاوره رایگان دریافت کنند؛ سپس به صورت حضوری به مرکز طراحی شبکه مراجعه کرده و درخواست خود را مبنی بر نصب و راه‌اندازی راه اندازی خط 5 رقمی در تهران و شهرستان ها ارائه دهند تا تکنسین‌های این مرکز جهت ارائه خدمات به محل مورد نظر اعزام شوند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر