نصب سیپ ترانک مخابرات

تمامی مراحل نصب سیپ ترانک مخابرات به حرفه ای ترین شکل توسط کارشناسان مرکز طراحی شبکه انجام می شود. خطوط سیپ ترانک که به صورت 4 یا 5 رقمی عرضه می شوند، امکان انتقال چندین تماس را به صورت همزمان بین سوییچ مخابراتی با سانترال، سرور VOIP یا IP PBX فراهم می کنند.

کاهش هزینه های ارتباطی مهم ترین عاملی تهییج کننده مدیران شرکت ها برای نصب و استفاده از این خطوط است. اما برای نصب و راه اندازی خطوط سیپ ترانک باید چه کرد؟ به جز مرحله ثبت نام و دریافت که بر عهده مخابرات است، مابقی خدمات و سرویس های لازم برای نصب سیپ ترانک مخابرات را می توانید از مرکز سخت افزار ایران دریافت کنید.

پس از طی فرایند ثبت نام و واگذاری خط 5 رقمی سیپ ترانک در مخابرات منطقه خود، تیم کارشناسی ما به آدرس شما مراجعه می کنند. اگر تلفن گویا داشته باشید، فرایند نصب در کمتر از دو روز به پایان رسیده و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. همکاران ما تجهیزات و دستگاه های لازم برای راه اندازی این سرویس را به همراه داشته و در جهت نصب SIP Trunk  به بهترین شکل ممکن تلاش می کنند.

با توجه به این که فرایند نصب و راه اندازی خط پنج رقمی به شکل سخت افزاری و نرم افزاری انجام می شود، تکنسین هایی که برای این کار انتخاب شده اند از دانش و مهارت کافی در این حوزه ها برخوردار هستند. این بدان معنا است که می توانید با اطمینان خاطر، اجرای مراحل نصب خط سیپ ترانک خود را به تیم کارشناسی مرکز طراحی شبکه محول کنید.

سیپ ترانک چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا اطلاعاتی در مورد ماهیت عملکردی Sip Trunk دارید؟ این سرویس نوعی پروتکل ارتباطی است که توسط مخابرات و چند شرکت مرتبط دیگر در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. با استفاده از سیپ ترانک شما می توانید چندین تماس را به صورت همزمان بین سوییچ مخابراتی با سانترال، سرور VOIP یا IP PBX منتقل کنید. در واقع سیپ ترانک نوعی ارتباط پر ظرفیت بین دستگاه سانترال و یا سرور voip مشترک و سوییچ های مخابرات محسوب می شود. این سرویس در قالب خطوط 4 یا 5 رقمی به کاربران ارائه می شود.

ارتباط سیپ ترانک با اسکایپ بیزینس و سرویس های مشابه، قابلیت های متعددی را در اختیار کاربران قرار می دهد. به لطف این قابلیت ها بخش ارتباطی مجموعه های تجاری و خدماتی به میزان قابل توجهی ارتقا خواهد یافت. پس از نصب و راه اندازی سیپ ترانک ، ظرفیت تماسی برابر با 30 کانال یا بیشتر به مشترکین اعطا می شود. یعنی شما می توانید به صورت همزمان 30 تماس داشته باشید. پروتکل Session Initiation Protocol یا Sip به معنی پروتکل برقراری نشست یا شروع جلسات است. در بین سرویس های ویپ، سیپ ترانک محبوب ترین سرویس است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر راجع به سیپ ترانک و نصب و راه اندازی آن از طریق شماره های موجود در سایت، با واحد web مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

چرا نصب سیپ ترانک مخابرات برای شما مفید است؟

سیپ ترانک یا همان Sip Trunk  نوعی پروتکل ارتباطی است که امکان انتقال چندین تماس را به صورت همزمان بین سوییچ مخابراتی با سانترال فراهم می کند. این یعنی یک ارتباط پر ظرفیت بین دستگاه سانترال و یا سرور voip مشترک و سوییچ های مخابرات با ظرفیت تماس 30 کاناله. در واقع اولین مزیت نصب سیپ ترانک مخابرات این است که شما می توانید 30 تماس همزمان روی ترانکی که از مخابرات تهیه کرده اید برقرار کنید. حال که با کلیت سیپ ترانک و خط آن آشنا شدید، باید بدانید که این سرویس چه کاربردها و مزایایی دارد و اصلا چرا باید از سیپ ترانک استفاده کنید.

اولین چیزی که باید بدانید این است که خط 5 رقمی سیپ ترانک روی بستر شبکه LAN یا همان فیبر نوری ارائه می شود؛ مطمئنا از مزایای فیبر نوری آگاهی دارید. تمام مزایای خطوط LAN در سیپ ترانک نیز وجود دارند. اولین بهره ای که با نصب سیپ ترانک مخابرات به شما خواهد رسید، کاهش قابل توجه هزینه ها است. با استفاده از این سرویس دیگر ناچار به پرداخت هزینه های هنگفت برای تهیه سخت افزار FXO نخواهید بود.

همچنین سیپ ترانک صدای بسیار با کیفیتی را به شما ارائه می دهد که خود موجب ارتقا کیفی تماس های دریافتی خواهد شد. هزینه دریافت و نصب Sip Trunk  هم به مراتب از هزینه خطوط E1 کمتر بوده و صرفه جویی 25 درصدی را برای شما به همراه خواهد داشت. پس از نصب سیپ ترانک مخابرات توسط کادر فنی واحد شبکه در مرکز سخت افزار ایران، نتایج سودمند این اقدام را به وضوح در روند کاری خود مشاهده خواهید کرد.

نصب و راه اندازی سیپ ترانک چگونه انجام می شود؟

اولین گام برای بهره مندی از مزایای نصب سیپ ترانک مخابرات این است که درخواست دریافت این سرویس را در مخابرات منطقه خود به ثبت برسانید. البته برخی شرکت های دیگر هم وجود دارند که تحت شرایطی، خطوط سیپ ترانک را به متقاضیان ارائه می دهند. مدت زمان مشخصی حدود دو ماه طول می کشد تا خط به شما واگذار شود. برای ثبت نام در این سرویس به مدارکی همچون تصویر اساسنامه و مدارک ثبت شرکت، کپی شناسنامه مدیرعامل و نماینده شرکت، فرم کد اقتصادی و … نیاز خواهید داشت. پس از واگذاری خط رقمی سیپ ترانک ، باید از کارشناسان شبکه برای نصب و راه اندازی تجهیزات مورد نظرتان کمک بگیرید.

تیم کارشناسی وب در مرکز سخت افزار ایران برای این منظور به شما کمک خواهند کرد. هریک از این خطوط که به خط E1 هم معروف هستند، معادل سی خط شهری هستند که با یک سرشماره چهار یا پنج رقمی قابل دسترسی هستند. توصیه می شود پیش از واگذاری خط، تجهیزات گیرنده خطوط E1 و سایر زیرساخت های لازم را فراهم کنید. همکاران ما پس از بررسی شرایط مجموعه و با توجه به ظرفیت ها، امکانات و محدودیت های موجود، فرایند راه اندازی و نصب سیپ ترانک مخابرات را به انجام می رسانند.

تجهیزات سخت افزاری نصب سیپ ترانک

لازمه نصب و راه اندازی درست سیپ ترانک و بهره مندی حداکثری از امکانات این سرویس، استفاده از تجهیزات مناسب می باشد. اولین دستگاهی که برای راه اندازی این خطوط لازم است، یک مودم .biz (دات بیز) می باشد. کار این مودم این است که خط دریافتی تلفن را به شبکه متصل کتد. کیفیت مودم دات بیز و نحوه عملکرد آن اهمیت بسیاری در فرایند نصب و استفاده از خطوط سیپ ترانک دارد. مودم مورد استفاده شما باید از حالت های Bridge پشتیبانی کند و در مود Mode حالت ESM قرار داده شود.

مخابرات مودم های Cisco سیسکو، Huawei  هوآوی، iTas  آی تاس و sntu را برای این کار پیشنهاد می دهد. برای خرید و انتخاب مودم می توانید با کارشناسان وب مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. پس از تهیه مودم همکاران ما باقی مراحل نصب و راه اندازی سیپ ترانک را به نحو احسن انجام می دهند.

خرید خطوط سیپ ترانک به تنهایی برای ارتقا بخش ارتباطی مجموعه خدماتی شما کافی نیست. نصب و راه اندازی سیپ ترانک و نحوه انجام این فرایند اهمیت بسیاری در عملکرد سیستم دارد. این کار نیاز به دانش سخت افزاری و نرم افزاری داشته و باید توسط متخصصین شبکه انجام شود. مهندسین ارشد شبکه مرکز سخت افزار ایران ضمن برخورداری از دانش فنی و تخصصی لازم، مراحل نصب و سیپ ترانک را انجام می دهند.

همکاران ما سالها در این حوزه فعالیت کرده و بر روش ها و فناوری های جدید تسلط کامل دارند. آنها پس از بررسی امکانات و پتانسیل مجموعه شما بهترین روش و راهکار را برای پیاده سازی سیپ ترانک و سرویس های جانبی آن انتخاب و اجرا می کنند. اولویت همکاران ما انتخاب و اجرای روش هایی است که بیشترین بازدهی را برای شما عزیزان به همراه داشته باشد. پس از برقراری تماس با کارشناس وب در مرکز سخت افزار ایران، راهنمایی های لازم را در خصوص خرید و نصب و راه اندازی سیپ ترانک دریافت خواهید کرد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر