هنگام قطع شدن برق در آسانسور چه باید کرد؟

خونسردی تان را حفظ کنید! نه قرار است آسانسور سقوط کند و نه امکان خفگی وجود دارد. قطعی برق در سراسر دنیا به دلایل مختلف اتفاق می افتد و بین همه وسایل برقی که از کار می افتند، توقف آسانسور می تواند شرایط خاصی ایجاد کند. در این مطلب از مرکز تعمیر تاسیسات ساختمان قصد داریم به کارهایی که باید در شرایط قطع برق در آسانسور انجام شود بپردازیم.

قطع برق در آسانسور

قطع برق در آسانسور و روانشناسی!

قطع برق در آسانسور باعث متوقف شدن آن می شود. بنابراین اگر فرد یا افراد در آسانسور با انجام دادن اعمالی که خطر برایشان ایجاد می کند، مشکل جدیدی درست نکنند، اتفاق دیگری نمی افتد. اما محرک این اعمال هیجانی و از روی ترس و اضطراب چیست؟ به طور کلی می توان گفت فوبیا از فضای بسته یا باورهای غلط درمورد قطعی برق در آسانسور افراد را به این کارها وا می دارد.

افرادی که از قرار گرفتن در فضای بسته وحشت دارند، بهتر است به هیچ وجه تنهایی سوار آسانسور نشوند. مخصوصا در صورتی که ساختمان مد نظر خالی یا بسیار خلوت و کم رفت و آمد است. اگر در هر حال این افراد در آسانسور گیر کردند، باید بنشینند و سعی کنند با وسایل ارتباطی، شرایط خود را به دیگران اعلام کنند.

باورهای غلط از جمله امکان سقوط آسانسور در زمان قطع شدن برق یا خفگی در فضای بسته نیز از دیگر عواملی هستند که باعث تشدید اضطراب افراد می شود. برای اصلاح این باورها باید بدانید آسانسور در این شرایط حرکت غیر طبیعی و فاجعه آفرین نخواهد داشت. علاوه بر این ممکن است با استفاده برق پشتیبان حداقل یک طبقه جا به جا شوید و در نیز باز شود.

در رابطه با ترس از خفگی نیز باید بدانید که آسانسور به اندازه کافی منافذ و راه های عبور و گردش هوا برای حرکت هوای تازه را دارد. در نهایت مطمئن باشید در صورتی که ساختمان خلوت نباشد، به زودی متوجه گیر کردن شما در آسانسور می شوند و به کمک شما خواهند آمد.

هنگام قطع برق در آسانسور چه کنیم؟

بعد از حفظ ارامش نکاتی که در ادامه بیان می کنیم مهمترین و بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید:

  • از روی صفحه کلید آسانسور، کلید با علامت زنگوله که به رنگ زرد یا قرمز است را فشار دهید تا دیگران از وضعیت شما مطلع شوند.
  • معمولا طبق قوانین آدرس کامل ساختمانی که آسانسور در آن قرار دارد، شماره مسئول ساختمان، نگهبان، تکنسین آسانسور و در نهایت آتش نشانی (125) روی آن هک شده است. در صورتی که آنتن دارید به ترتیب با شماره های موجود تماس بگیرید.
  • از تلفن خود به هیچ وجه برای انجام کارهای غیر ضروری استفاده نکنید. همچنین تنها در شرایط ضروری از چراغ قوه تلفن خود استفاده کنید.
  • در نهایت گوشه آسانسور بنشینید تا در صورت وصل شدن دوباره برق و حرکت آسانسور تعادل خود را از دست ندهید.
  • در نهایت به یاد داشته باشید که به هیچ وجه برای باز کردن درب از داخل یا خارج شدن از پنل سقف آسانسور تلاش نکنید. این کارها باعث می شود نجات شما از این شرایط مدت بیشتری طول بکشد.
5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر