تعمیر فن اسپلیت

اسپلیت به عنوان یکی از پر کاربرد ترین انواع کولر گازی ، قطعه ای به نام فن دارد که اگر از کار افتاده و یا بشکند، مشکلاتی را در عملکرد این دستگاه به وجود می آورد. فن با این هدف در دستگاه تعبیه شده که دمای دستگاه را به حالت تعادل رسانده و به هرچه بهتر شدن فرایند خنک سازی کمک کند. یکی از مشکلات ناشی از خرابی فن، صدا دادن اسپلیت است. لذا تعمیر فن کولر گازی اسپلیت یکی از مراحل مهم در تعمیرات این دستگاه به شمار می رود که باید در اسرع وقت انجام شود.

البته تعمیر این قطعه در صورتی مفید خواهد بود که به شکل درست و توسط افراد دارای تخصص انجام شود. در ادامه این مطلب، نکاتی را در مورد مشکلات ناشی از خرابی فن کولر گازی به شما عزیزان ارائه داده و شما را با روش های تعمیر این قطعه آشنا خواهیم نمود. در صورت نیاز، می توانید خدمات تخصصی تعمیر فن اسپلیت را از نمایندگی تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار دریافت نمایید.

5/5 (1 امتیاز)

تعمیر فن اسپلیت در چه مواردی ضروری است؟

حساسیت های موجود در فن موجب شده که این قطعه مستعد آسیب پذیری باشد و همواره در معرض مشکلات متعددی قرار بگیرد. مهم ترین مشکلی که تعمیر این قطعه را ضروری می سازد، کار نکردن فن اسپیلت است. این مشکل ممکن است در اثر خرابی و یا حتی سوختن موتور فن به وجود بیاید. باید بدانید که سوختن فن یا موتور مشکلی بسیار جدی است و اگر به موقع برطرف نشود، حتی می تواند منجر به آسیب دیدگی سایر بخش های اسپلیت شود.

یکی دیگر از موارد تعمیرات فن نیز مربوط به زمانی است که فن کار می کند، اما به صورت کامل و درست عمل نمی کند و نتیجتا، فرایند خنک سازی و پرتاب باد دستگاه با اختلالاتی مواجه می گردد. آنچه اهمیت دارد این است که به محض مشاهده مشکل در کارکرد فن ، مراتب را به یکی از کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی مرکز سخت افزار ایران گزارش داده و به دنبال ترمیم یا تعویض این قطعه باشید.

دلایل خرابی فن اسپلیت

نیم سوز شدن رله برد

رله برد یکی از اجزاء اسپلیت است که ولتاژ مورد نیاز برای کار دستگاه را فراهم می کند. حالتی تحت عنوان نیم سوز شدن رله برد وجود دارد که منجر به از کار افتادن فن یا ایجاد مشکلاتی در نحوه کار این قطعه می گردد. در این صورت، تعمیر فن اسپلیت منوط به تعویض رله برد خواهد بود.

خرابی موتور فن

یکی دیگر از دلایلی که در فرایند تعمیرات فن اسپلیت مورد توجه قرار می گیرد، از کار افتادن موتور فن است. موتور قطعه ای به نان بلبرینگ دارد که در صورت فرسودگی یا از بین رفتن، موتور فن را معیوب کرده و آن را از کار خواهد انداخت. تعویض موتور فن، بهترین راه حل در این شرایط برای رفع مشکل فن می باشد.

از کار افتادن سنسور کنترل دما

دیگر دلیل مهم در تعمیر فن اسپلیت ، از کار افتادن قطعه ای به نام سنسور کنترل دما است. سنسور و نحوه کار آن، تاثیر بسیاری روی کارکرد فن دارد و از کار افتادن آن، می تواند منجر به بروز ایرادهایی در کار فن یا موتور فن شود. با تعمیر سنسور کنترل دما می توان مشکل را برطرف کرده و تعمیر فن اسپلیت را به راحتی انجام داد.

از کار افتادن شفت بیرونی و داخلی موتور فن

یکی از دلایل خرابی یا از کار افتادن فن اسپلیت، از کار افتادن شفت بیرونی و داخلی موتور فن دستگاه است. در توضیح این مشکل باید گفت که موتور فن اسپلیت و کولرگازی، یک محور دارد که دارای دو تیغه در طرفین می باشد. این دو تیغه از یک طرف هوا را به داخل کویل ها می کشند و از طرف دیگر هوای گرم را خارج می کنند. در صورت شل شدن یا سوختن هریک از این تیغه ها، فن به شدت دچار مشکل خواهد شد و اختلالاتی را نیز در عملکرد اسپلیت به وجود خواهد آورد. تعمیر فن اسپلیت در این شرایط، نیاز به تعمیر یا تعویض شفت و یاتاقان خواهد داشت که فرایندی تخصصی است و باید توسط تعمیرکاران مجرب و دوره دیده انجام شود.

نمایندگی تعمیرات اسپلیت مجموعه ای مجاز

نمایندگی مجاز تعمیرات اسپلیت، مرکزی تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر انواع مدل های اسپیلت هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند.

به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می نمایند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر