نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

کارتریج بخش مهمی از هر پرینتر و دستگاه کپی را تشکیل می دهد. یک اختلال جزیی در ساختار تشکیل دهنده ی کارتریج منجر به خرابی قطعات مختلفی چون درام، یونیت فیوزینگ و مین برد سیستم می شود. بنابراین خرید کارتریج مرغوب و با کیفیت مسئله ی با اهمیتی است. برای شناسایی کارتریج اصل از تقلبی باید معیارهای خاصی را مد نظر قرار دهید که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم.

آموزش شبكه كردن دو كامپيوتر

طریقه ی شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

بررسی بارکد بسته ‌بندی کارتریج

اسکن کد مخصوص روی بسته بندی کارتریج یکی از اصلی ترین راهکارهایی می باشد که در شناسایی کارتریج اصلی از تقلبی کاربرد دارد. برندهای مختلف دستگاه های کپی، برنامه های اسکن بارکد را برای انواع و اقسام گوشی های موبایل طراحی می کنند. خیلی راحت این برنامه ها را می توان دانلود کرد و پروسه ی اسکن را انجام داد.

اما ممکن است محدودیت هایی برای استفاده از چنین اپ هایی در کشور ما وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است به دنبال بررسی نشان هولوگرامی ویژه ای باشید که با لوگوی اصلی شرکت سازنده ی کارتریج در نزدیکی بارکد قرار می گیرد. معمولا اجناس تقلبی این برچسب را با کیفیت نامناسبی به چاپ می رسانند. اگر لوگوی مورد بحث کاملا با حرکت دادن جعبه تغییر رنگ می دهد به احتمال قوی با جنس اورجینال روبه رو هستید.

مقایسه ی قیمت کارتریج

قیمت معیار قابل اعتمادی برای شناسایی کارتریج اصل از تقلبی نیست. قیمت بالا نمی تواند دلیلی برای اورجینال بودن کارتریج باشد. ممکن است یک کالای تقلبی به قیمت اورجینال یا حتی بالاتر از آن فروخته شود. براساس توصیه ی کارشناسان نمایندگی رسمی دستگاه کپی بهترین کار یک آمارگیری قیمتی است. به فروشگاه های اینترنتی مختلف مراجعه کنید و محدوده ی قیمت کارتریج مورد نظر خود را بیابید.

بررسی وضعیت چاپ کارتریج

زمانی که کارتریج تقلبی را وارد دستگاه چاپ می کنید، شاهد برگه های به چاپ رسیده ای هستید که از سطح کیفی بسیار پایینی برخوردار هستند. اگر توجهی به این قضیه نداشته باشید و استفاده از کارتریج تقلبی را ادامه دهید، خرابی چاپگر امری طبیعی است.

فراموش نکنید که هزینه ی تعمیر چاپگر به مراتب بیشتر از تعویض دوباره ی کارتریج می باشد. برای  کسب راهنمایی های بیشتر در مسیر تشخیص کارتریج اصلی از تقلبی با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر