دلیل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی مشکل رایجی است که می تواند برای هر چاپگری اتفاق بیفتد. این معضل به راحتی سد راه فعالیت های اصلی دستگاه فتوکپی خواهد بود. البته طبیعی است که در حجم کاری بالا نهایتا یک الی دو بار با مشکل گیر کردن برگه ی کاغذ در دستگاه فتوکپی رو به رو شوید. اما اگر مرتبا شاهد پیدایش چنین اختلالی هستید، تعمیرات تخصصی و عیب یابی دستگاه ضروری است. در ادامه به تشریح علل اصلی ظهور مشکل گیر کردن کاغذ در فتوکپی می پردازیم.

دلیل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

دلایل اصلی گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی معمولا ریشه در خرابی کاغذکش دارد. کاغذکش قطعه ی مهمی است که همواره در معرض خطر استهلاک قرار می گیرد. عدم توجه به ظرفیت ماهیانه ی دستگاه کپی می تواند به شدت خرابی های کاغذکش بیافزاید. از طرفی استفاده از کاغذهای بیش از حد سبک، ضخیم و مقوایی و یا مرطوب نیز به پیدایش مشکل گیر کردن کاغذ در فتوکپی ختم می شود. برای آشنایی با خصوصیات کاغذهای استاندارد دفترچه ی راهنمای چاپگر را مطالعه کنید.

راه های مبارزه با مشکل گیر کردن کاغذ در فتوکپی

تعویض کاغذهای مصرفی

به عنوان اولین راهکار مقابله با مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی، کاغذهای مصرفی را تعویض کنید. اگر احساس می کنید، کاغذهای داخل سینی کمی نم دار هستند، آن ها را باد بزنید و یا در صورت امکان اجازه دهید خشک شوند.

جاسازی دوباره ی کاغذهای سینی تغذیه ی فتوکپی

نحوه ی قرار گرفتن کاغذ درون دستگاه کپی نیز می تواند باعث گیر کردن کاغذ شود. به ظرفیت سینی دقت کنید و با استفاده از دستورات موجود در دفترچه ی راهنمای دستگاه، کاغذهای تهیه شده را جاسازی کنید.

بررسی تنظیمات دستگاه کپی

تنظیمات مرتبط با اندازه ی کاغذ موضوع مهمی است که معمولا کاربر آن را فراموش می کند. در چنین شرایطی چاپگر با حالت پیش فرض خود شروع به فعالیت خواهد کرد. این حالت پیش فرض ممکن است در ظهور مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی نقش داشته باشد. به اندازه ی کاغذی که درون دستگاه قرار گرفته است، دقت کنید و تنظیمات اندازه ی کاغذ را با استفاده از پنل دستگاه یا قابلیت های ویندوز انجام دهید.

تعمیرات تخصصی دستگاه فتوکپی

اگر پس از اعمال راهکارهای ساده ی ذکر شده همچنان با مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی رو به رو هستید، برای تعمیر غلطک ها، رولرها و کاغذکش دستگاه کپی با مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی تعمیرات دستگاه فتوکپی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما طی مدت زمان کوتاهی کلیه ی عیوب سخت افزاری و نرم افزاری انواع و اقسام چاپگرهای موجود در بازار را تعمیر می کنند. لازم به ذکر است که خدمات مرکز سخت افزار ایران به همراه گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی عرضه می شوند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر