رفع مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ

لپ تاپ دستگاه پر مصرفی است که با مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری متعددی رو به رو می شود. یکی از مشکلات رایجی که ممکن است در انواع و اقسام لپ تاپ های دیده شود، مشکل سیاهی صفحه ی نمایش آن می باشد. این مشکل دارای علل گوناگونی است. در ادامه به بررسی دلایل سیاه شدن صفحه لپ تاپ می پردازیم.

سیاه شدن صفحه لپ تاپ

علل اصلی سیاه شدن صفحه لپ تاپ

مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی آن اتفاق می افتد. اصلی ترین علل ظهور این مشکل عبارتند از:

  • اختلالات نرم افزاری موجود در لپ تاپ

امکان دارد تداخلات نرم افزاری و خرابی های ناشی از آن در جای جای ویندوز نفوذ کرده و کارایی سخت افزار لپ تاپ شما را هم از بین ببرد. یک حمله ی ویروسی دردسرساز، تنظیمات نادرست، نصب و راه اندازی ناقص ویندوز و باگ های برنامه های مختلف می توانند نقش بزرگی در سیاه شدن نمایشگر لپ تاپ داشته باشند. سعی کنید وضعیت نرم افزاری لپ تاپ خود را مرتبا بررسی نمایید و از اجرای برنامه های ناشناس و مشکوک به بدافزار بپرهیزید.

  • از کار افتادن کابل فلت لپ تاپ

کابل فلت هر لپ تاپ در مسیر لولای آن قرار می گیرد. از این رو خرابی لولای لپ تاپ می تواند با پارگی کابل فلت که به عنوان یک رابط تصویر از مادربرد عمل می کند، هم مسیر شود. باز و بستن پی در پی درب لپ تاپ در پیدایش خرابی های لولا و فلت ال سی دی سیستم دخیل است. توصیه می شود مقاله چرا مادربرد خراب میشه را حتما مطالعه کنید.

  • سوختگی پیکسل های صفحه نمایش لپ تاپ

سوختگی پیکسل به دو صورت نقطه ای و یا کامل در نمایشگر لپ تاپ قابل رویت است. معمولا اتصالی نمایشگر که در اثر اتفاقاتی چون اصابت ضربه و آبخوردگی ایجاد می شود؛ به سوختگی پیکسل ختم می گردد. در چنین شرایطی لپ تاپ را خاموش کنید و به مراکز تعمیراتی معتبر مراجعه نمایید.

  • کارت گرافیک معیوب لپ تاپ

خرابی های موجود در کارت گرافیک رابطه ی مستقیمی در کارایی نمایشگر لپ تاپ دارند. از کار افتادگی درایور کارت گرافیک و یا قطعه ی سخت افزاری آن می بایست به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. با حضور در مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی تعمیرات لپ تاپ می توانید طی مدت زمان کوتاهی شاهد رفع عیوب کارت گرافیک لپ تاپ باشید.

اگر نمایشگر لپ تاپ سیاه شده و اطلاعات خود را نیاز دارید پیشنهاد می کنیم مقاله ریکاوری هارد لپ تاپ را هم مطالعه کنید.

راهکاری برای رفع مشکل سیاه شدن نمایشگر لپ تاپ

از آنجا که مشکل سیاه شدن صفحه نمایش لپ تاپ می تواند دارای علل مختلفی باشد، باید از یک تعمیرکار مجرب و ماهر در مسیر عیب یابی سیستم کمک بگیرید. اما در ابتدا پیش از آن که نسبت به تعمیر لپ تاپ اقدام کنید، یک بار کلیه ی لوازم جانبی متصل به لپ تاپ را جدا کرده و رایانه را ریست کنید.

در اغلب اوقات وصل بودن ابزارهای جانبی باعث بالا نیامدن ویندوز و سیاه شدن مانیتور می شود. اما اگر پس از بیرون کشیدن لوازم جانبی هم نمایشگر لپ تاپ سیاه باقی ماند؛ به یکی از شعب مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩