تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ

اگر از کاربران همیشگی لپ تاپ باشید، حتما با مشکل داغی بیش از حد بدنه ی لپ تاپ آشنا هستید. این حرارت باید به نحوی کنترل شود تا کارایی کلی لپ تاپ از بین نرود. به جز فن، خمیر سیلیکونی خاصی در لپ تاپ وجود دارد که به دفع حرارت سیستم کمک می کند. در اینجا قصد داریم کلیه ی جوانب مرتبط با تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ را شرح دهیم.

وظیفه ی خمیر سیلیکون لپ تاپ

خمیر سیلیکون لپ تاپ یکی از قطعات ناشناس برای کاربران عادی است. اما این خمیر از اهمیت بالایی برخوردار است. وظیفه ی اصلی خمیر سیلیکونی درون لپ تاپ دفع گرمای حاصل از فعالیت کارت گرافیک و پردازنده ی اصلی سیستم است. در واقع خمیر سیلیکون به عنوان یک منتقل کننده ی حرارت میان CPU و آلومینیوم مخصوص فن قرار می‌گیرد تا گرمای تولید شده را به سمت قطعه ی گرماگیر رایانه ارسال کند. پروسه ی انتقال صحیح حرارت از سمت خمیر سیلیکونی به گرماگیر لپ تاپ موجب اجرای آسان و سریع بازی های گرافیک بالا خواهد شد.

خمیر سیلیکون لپ تاپ

چه زمانی تعویض خمیر سیلیکونی درون لپ تاپ ضرورت می یابد؟

خمیر سیلیکون لپ تاپ یک نوع ماده ی شیمیایی است که به مرور زمان خاصیت خود را از دست می دهد. تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ به هنگام از خاصیت افتادن آن حائز اهمیت است. نشانه ی فرا رسیدن زمان تعویض خمیر مذکور، گرمای غیر عادی و زیادی است که بدنه ی دستگاه را دربرمی گیرد. این حالت در صورت اجرای بازی های مختلف دیده شده و حتی ممکن است به خاموشی لپ تاپ ختم شود.

هشدار: خرید خمیر سیلیکونی درون لپ تاپ را جدی بگیرید.

هر ماده ی شیمیایی در اثر عوامل مخرب محیطی، مانند رطوبت و گرما کیفیت ساختار سازنده ی خود را از دست می دهد. تغییر حالت خمیر سیلیکون لپ تاپ امری طبیعی است. اگر چند سالی می شود که از لپ تاپ خود به صورت روزانه استفاده می کنید، احتمال فاسد شدن خمیر سیلیکونی موجود در آن بالاست.

بهتر است پروسه ی تعویض خمیر سیلیکونی درون لپ تاپ را به دست کارشناسان مجرب بسپارید و از دستکاری های ناشیانه بپرهیزید. اما اگر قصد دارید این تعویض را خودتان انجام دهید، هنگام خرید دقت داشته باشید که نوع مرغوبی را برگزینید. برای تهیه ی خمیر سیلیکونی لپ تاپ و یا تعویض کامل آن می توانید به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مراجعه نمایید.

نحوه ی تعویض خمیر سیلیکونی درون لپ تاپ

دشوارترین مرحله در پروسه ی تعویض خمیر سیلیکون لپ تاپ، باز کردن لپ تاپ و یافتن خمیر است. این خمیر جزء بخش های دور از دسترس لپ تاپ است. بنابراین اگر احساس می کنید از عهده ی باز کردن لپ تاپ برنخواهید آمد، برای انجام فرآیند تعویض خمیر سیلیکونی درون لپ تاپ به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ مراجعه کنید. چراکه باید برای تعویض سیلیکون هارد، درایو نوری لپ تاپ و فن سیستم را باز کنید تا به CPU یا GPU دسترسی بیابید. سپس می بایست به باز کردن هیت سینک یا همان فلز نارنجی رنگی بپردازید که بر روی CPU یا GPU لپ تاپ بسته شده است. در آخر شاهد مقداری خمیر سیلیکونی خشک شده روی سی پی یو خواهید بود.

این خمیر را با استفاده از وسیله ای مانند کارت تلفن از روی سی پی یو جدا کنید. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از ابزارآلات تیز و برنده ای مثل چاقو استفاده کنید. اضافه های باقی مانده از خمیر را هم می توان توسط یک پارچه ی آغشته با الکل پاک کرد. پس از این کار مقدار نسبتا کمی از خمیر جدید روی سطح CPU یا GPU بزنید و به آرامی آن را پخش کنید تا سطح CPU پوشیده شود. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با نمایندگی تعمیرات لپ تاپ تماس حاصل فرمایید.

2.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر