چرا لپ تاپ داغ می کند؟

لپ تاپ های امروزی بدنه ی ظریف و باریکی دارند که اجزای یک کیس را در خود جای می دهند. این فشردگی اجزای درونی لپ تاپ عاملی برای شکل گیری حرارت در داخل لپ تاپ می باشد. بنابراین داغی بدنه ی لپ تاپ امری طبیعی است. اما اگر بدنه ی لپ تاپ مورد استفاده ی شما در حدی داغ می شود که لمس آن دشوار است، باید به دنبال راه حلی برای رفع مشکل داغی لپ تاپ باشید.

داغ کردن لپ تاپ طی مدت زمان کوتاهی می تواند کارایی CPU، کارت گرافیک و انواع و اقسام مدارهای داخلی سیستم را از بین ببرد. ادامه ی این مقاله را از دست ندهید تا به شما بگوییم چرا بدنه ی لپ تاپ بیش از حد داغ می شود و باید برای رفع آن چه کاری انجام داد.

چرا لپ تاپ داغ می کند؟

دلایل اصلی داغ کردن لپ تاپ

  • فن لپ تاپ از کار افتاده است.

اولین دلیل داغی بیش از حد لپ تاپ، خرابی فن است. ساختار فشرده ی لپ تاپ برای فعالیت صحیح خود به عملکرد فن نیاز دارد. دمای پردازش های قطعات مختلف لپ تاپ با استفاده از فن دفع می شوند. به هنگام خرابی فن احتمال دارد با مشکلاتی چون ریستارت شدن و پیدایش صفحه ی آبی لپ تاپ نیز رو به رو شوید.

اگر صداهای عجیب و غریبی از فن به گوش می رسد و یا شاهد روشن نشدن آن هستید، بدون فوت وقت نسبت به تعمیر و بازیابی کارایی فن اقدام کنید. گاهی ممکن است یک پاکسازی کلی و استاندارد سلامت فن را بازگرداند. به هر حال مشکل هر چه باشد در نمایندگی تعمیر لپ تاپ قابل حل است.

علت و راهکارهای رفع مشکل سیاه شدن صفحه لپ تاپ در این مقاله !

  • مجرای تهویه ی هوای لپ تاپ آلوده است.

اگر اغلب اوقات در محیطی از لپ تاپ استفاده می کنید که سیستم در معرض گرد و غبار بسیاری قرار می گیرد، باید هر چند وقت یک بار به صورت دوره ای اجزای مختلف لپ تاپ از جمله بخش تهویه ی هوا را تمیز کنید. مجرای تهویه ی هوای لپ تاپ در واقع بخش بیرونی فن دستگاه است که کاربر می تواند با استفاده از دستمال بدون پرزی آن را به آرامی تمیز کند. یکی از دلایل پیش پا افتاده و در عین حال با اهمیت به وجود آمدن مشکل داغ کردن لپ تاپ، آلودگی این مجرای عبور هواست.

  • بدافزارهای مخربی درون لپ تاپ حضور دارند.

دلیل دیگر داغ کردن لپ تاپ، حضور بدافزارهای مخرب و هجوم ویروس های گوناگون در ساختار فنی لپ تاپ است. اگر نرم افزار ناشناسی در لپ تاپ حضور دارد، سریعا آن را حذف کنید. معمولا Task Manager ویندوز می تواند شما را در تشخیص ویروسی شدن لپ تاپ یاری کند. اگر این ابزار مرتبا استفاده ی شدید از منابع سخت افزاری اصلی سیستم چون CPU و گرافیک را شناسایی می نماید، بدون آن که پردازش های لیست شده برایتان آشنا باشند، لپ تاپ با ویروس های زیادی دست و پنجه نرم می کند.

این موضوع در شکل گیری حرارت بالای بدنه ی لپ تاپ، نمایش هشدارها و پیغام های بسیار و البته هنگ کردن سیستم نیز دخیل خواهد بود. از این رو هیچ گاه استفاده از آنتی ویروس های معتبر و فعال را فراموش نکنید.

  • مدت زیادی است که ویندوز را آپدیت نکرده اید.

ویندوز و درایورهای مختلف سخت افزار لپ تاپ ممکن است پس از مدتی باگ داشته باشند. این باگ ها و تداخلات نرم افزاری ساختار ویندوز و درایورهای آپدیت نشده منجر به پیدایش مشکل داغ کردن لپ تاپ خواهند شد. بنابراین همواره باید دقت کنید که ویندوز و درایورهای لپ تاپ مرتبا آپدیت شوند. در اغلب اوقات ویندوز به صورت اتوماتیک درایورهای سیستم را به روزرسانی می کند. اما اگر این به روزرسانی برای درایوری انجام نشده است؛ به صورت دستی نسبت به آپدیت آن اقدام کنید.

میخوای بدونی چرا لپ تاپ هنگ می کند ؟ پس مقالشو بخون !

راهکارهایی برای مبارزه با حرارت بالای بدنه ی لپ تاپ

برای مبارزه با مشکل داغ کردن لپ تاپ پیشنهاد می کنیم در نگهداری از فن سیستم کوشا باشید. فن در اثر استهلاک و کارکرد بالا دچار اختلال می شود. از این رو بهتر است از فن های جانبی و کول پد استفاده کنید تا کارایی صحیح فن ادامه دار گردد. تنظیمات نیز می تواند در رفع مشکل داغی بیش از حد لپ تاپ موثر باشد. تنظیم روشنایی و سرعت CPU به متعادل سازی دمای بدنه کمک می کند. فراموش نکنید که در نصب برنامه های سیستم هم باید دقت بالایی داشته باشید و از نرم افزارهایی استفاده کنید که CPU با پردازش آن ها سازگار است.

همچنین می بایست آنتی ویروس های انتخابی خود را در نسخه های کم حجم تهیه نمایید. آنتی ویروس های سنگین باعث کند شدن بخش نرم افزاری و در نتیجه داغی لپ تاپ خواهند شد. اگر پس از اعمال این راهکارهای ابتدایی همچنان معضل داغی لپ تاپ باقی است؛ با نمایندگی تعمیر لپ تاپ تماس بگیرید. ما در کنار شما هستیم. نمایندگی رسمی تعمیر لپ تاپ کارایی انواع و اقسام لپ تاپ های موجود در بازار را به بهترین شکل ممکن بازگردانی می نماید.

1/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر