نصب کولر گازی ال جی

پس از خرید کولر گازی ال جی یا هر برند دیگری، باید آن را نصب و راه اندازی کنید. کیفیت کاری این دستگاه تا حد زیادی به نحوه آن بستگی دارد. به عبارت بهتر می توان گفت که نصب کولر گازی مهم ترین مرحله کار با این محصول بوده و باید به شکل درست و بی نقص انجام شود. در غیر این صورت احتمال بروز مشکلاتی در عملکرد کولر و حتی خرابی بخش هایی از آن وجود خواهد داشت. اما باید بدانید که راه اندازی و نصب کولرگازی و اسپلیت حساسیت ها و ظرافت هایی دارد که هر کسی قادر به رعایت کردن آنها نیست.

ما در این مطلب، شما همراهان عزیز را با نکاتی کاربردی پیرامون نصب کولر گازی ال جی و جزئیات این فرایند آشنا خواهیم کرد. البته تنها اطلاع از این نکات برای نصب دستگاه کافی نیست و ابزارها و تجهیزات خاصی هم مورد نیاز هستند. شما عزیزان می توانید برای نصب اصولی کولر گازی lg خود از کارشناسان نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

آموزش نصب کولر گازی ال جی

نصب پنل داخلی یا indoor ، بررسی و نصب اتصالات الکتریکی، وصل کردن لوله ها و نصب پنل بیرونی یا outdoor مراحل اصلی هستند که در آموزش نصب کولر گازی ال جی و سایر برندهای این دستگاه مورد توجه قرار می گیرند. هریک از این مراحل، شامل اقدامات مهم و حساسی می شوند که اگر اشتباه انجام شوند، کارکرد کلی دستگاه به خطر خواهد افتاد. به عنوان مثال اگر محل نصب پنل داخلی استحکام لازم را نداشته باشد، احتمال افتادن پنل و شکستن آن بسیار بالا خواهد بود.

بنابراین افرادی که در زمینه نصب این دستگاه فعالیت می کنند باید دوره های تخصصی را در این زمینه گذرانده باشند. چنانچه هریک از مراحل نصب درست انجام نشده و یا خطایی در اجرای آنها رخ دهد، نمی توان عملکرد بی نقص کولر را تضمین کرد. با مراجعه به سایر بخش های وب سایت، می توانید فیلم آموزش نصب کولر گازی ال جی را تماشا کرده و با جزئیات انجام این فرایند آشنا شوید.

مراحل نصب کولر گازی lg

نصب پنل داخلی

بیشتر کولرهای گازی امروزی دو تکه و دارای یک پنل داخلی و یک پنل خارجی هستند. اولین کاری که در فرایند نصب این دستگاه انجام می شود، نصب پنل داخلی است. این پنل باید روی پایه مخصوصی نصب شود که به دیوار متصل می گردد. نصاب با استفاده از تراز، پایه ها را ایمن سازی می کند تا تحمل وزن و ابعاد پنل را داشته باشد. سپس نوبت به نصب لوله ها در دیوار می رسد. لوله کشی توکار کولر امروزه بهترین روش برای نصب لوله های این دستگاه به شمار می رود. آنچه در این مرحله نصب کولر گازی ال جی اهمیت دارد این است که فاصله لوله ها با دیوار و نیز شیب آنها به درستی رعایت شود. در غیر این صورت، تخلیه آب با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین فراموش نکنید که پنل داخلی باید به دور از منابع گرمایشی همچون بخاری و پکیج و … نصب شود.

بررسی اتصالات الکتریکی

پس از این که پنل داخلی کولر روی پایه ها سوار شده و از استحکام آن مطمئن شدید، نوبت به بررسی اتصالات و کابل های دستگاه می رسد. کارشناس نصب باید واحد و پوشش ن  را بردارد و تمامی اتصالات الکتریکی و لوله ها را با دقت چک کند. باید از وصل بودن کابل های برق به پایانه های پیچ و بی نقص بودن این بخش ها اطمینان کامل حاصل شود. همچنین باید کابل های مورد استفاده، با نمودار برق دستگاه تطابق کامل داشته باشند. چنانچه هریک از موارد ذکر شده درست نباشند، مشکلاتی در روند نصب کولر گازی ال جی شما ایجاد خواهد شد.

نصب پنل بیرونی

نصب پنل بیرونی هم دیگر مرحله در فرایند نصب کولر گازی ال جی است که اهمیت بسیاری دارد. جایی که پنل بیرونی در آن نصب می شود باید حتی الامکان دور از تابش مستقیم نور خورشید باشد. همچنین بهتر است برای کارکرد بهتر دستگاه، هوای کافی در اطراف کندانسور جریان داشته باشد. سعی کنید محل نصب پنل خارجی را به گونه ای انتخاب کنید که از گرد و غبار به دور باشد. پایه های کندانسور یا پنل بیرونی هم باید به شکل اصولی و محکم نصب شوند تا ایرادی در کار این قطعه به وجود نیاید.

شارژ گاز کولر گازی ال جی

آخرین مرحله نصب کولر گازی lg شارژ گاز است. تمامی کولرهای گازی و اسپلیت ها با نوعی گاز خنک کننده (عمدتا فرئون) کار می کنند. به تناسب کاهش حجم این گاز در کولر، قدرت خنک کنندگی این دستگاه نیز کاهش خواهد یافت. کولرهای جدید نیز فاقد گاز هستند و باید پیش از استفاده به آنها گاز تزریق کرد. شارژ گاز  کولر گازی به روش هایی همچون شارژ با ترازو، گیج مانوفیلد و یا شارژ با آمپرمتر انجام می شود. کارشناس با توجه به مدل کولر و نوع گاز مصرفی، یکی از این روشها را برای شارژ کولر انتخاب می کند. پس از شارژ گاز، عملیات نصب کولر گازی ال جی به پایان رسیده و نصاب دستگاه را روشن کرده و نحوه عملکرد آن را تست می کند.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ، مرکزی تخصصی است که تکنسین های ماهر تعمیرات کولرگازی در آن مشغول به کار هستند. تعمیر کولر در این مرکز با استفاده از ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته انجام می شود. تعمیرکاران فعال در این مرکز، شناخت کاملی نسبت به قطعات کولر گازی و نحوه عملکرد آنها داشته و می توانند مشکلات این دستگاه را به راحتی برطرف نمایند. لازم به ذکر است که در جهت تامین رفاه کاربران محترم، امکان تعمیر و سرویس کولر گازی در محل نیز در نمایندگی تعمیرات کولر گازی فراهم شده است. به این ترتیب شما عزیزان برای سرویس، تعمیر و شارژ کولر گازی خود از هر برندی، با تحمل کمترین زحمات، با کیفیت ترین سرویس ها را دریافت خواهید نمود. ضمن تماس با این نمایندگی، می توانید از خدمات مربوطه در بالاترین سطح کیفی و تخصصی برخوردار شوید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر