نصب کولر گازی

نصب کولر گازی مهم ترین کاری است که شما بعد از خرید این دستگاه باید انجام دهید. این دستگاه قطعات و بخش های بسیاری دارد که اغلب آنها برای کاربران ناشناخته هستند. به همین دلیل مراحل نصب باید توسط افرادی انجام شود که در این حوزه تجربه و مهارت کافی دارند. در غیر این صورت ممکن است مراحل اشتباه انجام شده و یا اجزا کولر در حین نصب آسیب ببینند. در مطلب امروز راجع به نصب کولرهای گازی و نکات مرتبط با آن با شما صحبت خواهیم کرد.

نکات ارائه شده به شما کمک می کنند که با مراحل نصب کولر آشنا شده و این کار را راحت تر انجام دهید. البته توصیه اکید می کنیم که برای نصب این دستگاه از تکنسین های حرفه ای کمک بگیرید. در غیر این صورت درگیر تبعات نصب اشتباه و حتی خرابی کولرتان خواهید شد. نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران جزء معتبر ترین مراکزی است که خدمات مربوط به نصب کولر گازی را به متقاضیان ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

نصب کولر گازی

 آموزش نصب کولر گازی

آنچه در آموزش نصب کولرهای گازی مورد توجه قرار می گیرد، انجام مراحل این فرایند به صورت صحیح و بی نقص است. برای نصب اصولی کولر گازی باید مراحل زیر را طی کنید:

نصب پنل داخلی (indoor)

پنل داخلی کولر گازی معمولا وزن بالایی دارد. اگر این پنل زمین بیفتد به شدت آسیب خواهد دید. بنابراین شما باید اول فکری به حال محل نصب دستگاه کنید. برای این منظور باید پایه های دستگاه را روی دیوار نصب کنید. پایه ها باید به گونه ای نصب شوند که کاملا محکم بوده و تحمل وزن بالای کولر را داشته باشند. استفاده از تراز، فرایند ایمن سازی را راحت تر خواهد کرد.

سپس نوبت به نصب لوله ها در دیوار می رسد. گفتنی است لوله کشی توکار کولر گازی بهترین روش برای نصب لوله های این دستگاه است. فاصله لوله ها با دیوار و نیز شیب آنها باید به درستی رعایت شود تا گردش آب به درستی انجام شود. همچنین فراموش نکنید که پنل داخلی باید به دور از منابع گرمایشی همچون بخاری و پکیج و … نصب شود.

بررسی اتصالات الکتریکی

پس از محکم و ایمن سازی محل نصب کولرگازی ، باید اتصالات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. واحد و کاور (پوشش) کولری که خریده اید را برداشته و اتصالات الکتریکی را بررسی نمایید. باید کاملا مطمئن شوید که کابل های برق به پایانه های پیچ وصل هستند و هیچ ایراد یا نقصی در آنها وجود ندارد.

همچنین باید کابل های مورد استفاده، با نمودار برق دستگاه تطابق کامل داشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است انتقال جریان برق به درستی انجام نشده و مشکلاتی برای بردها یا سایر بخش ها ایجاد گردد.

وصل کردن لوله ها

سومین مرحله راه اندازی کولر گازی مربوط به وصل کردن لوله هاست. کارشناسان تعمیر کولر گازی معتقدند که بهتر است لوله ‌کشی از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار انجام گردد. همچنین اگر خمیدگی در لوله ها وجود نداشته باشد، کولر شما عملکرد بهتری خواهد داشت.

نصب پنل بیرونی (outdoor)

آخرین مرحله نصب کولرگازی، نصب پنل بیرونی است. جایی که پنل بیرونی در آن نصب می شود باید به دور از تابش مستقیم نور آفتاب باشد و هوای کافی در آن جریان داشته باشد. همچنین بهتر است محل نصب پنل خارجی به گونه ای انتخاب شود که از گرد و غبار دور باشد. پایه های کندانسور کولر گازی یا پنل بیرونی هم باید به شکل اصولی و محکم نصب شوند تا ایرادی در کار این قطعه به وجود نیاید.

هزینه نصب کولر گازی

مطمئنا در مورد هزینه نصب کولر گازی و اقدامات جانبی آن سوالاتی دارید. به طور کلی نصب کولر و تجهیزات مرتبط با آن هزینه چندان بالایی ندارد. پس از این که کارشناس نمایندگی تعمیرات کولر گازی به آدرس شما اعزام شد، امکانات و محدودیت های موجود را بررسی می کند. سپس هزینه نصب را به صورت تقریبی برآورد کرده و به شما اعلام می کند. برای براورد این هزینه، کارشناس نصب بر اساس میزان کاری که باید انجام دهد و نیز مقدار متریال مصرفی نظر می دهد. آنچه اهمیت دارد این است که با پرداخت هزینه نصب کولرگازی ، شما به صورت بالقوه هزینه تعمیرات دستگاه را از لیست مخارج خود حذف خواهید کرد. چون مراحل نصب درست انجام می شود و کولر شما به درستی کار خواهد کرد.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩