نصب اسپلیت ال جی

نصب اسپلیت ال جی نیازمند توجه به استانداردهایی است که بی‌توجهی به آنها می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد. از میان این استانداردها می‌توان به جاگیری صحیح اسپلیت، میزان فاصله دستگاه از بالا و پایین، متریال بکاررفته جهت نصب نظیر لوله‌ها، سیم کشی و … اشاره کرد. جالب است بدانید که نصب نادرست و غیر اصولی اسپلیت نیز می‌تواند سبب خرابی این دستگاه و درست کار نکردن آن گردد.

نصب صحیح اسپلیت ال جی بسیار مهم است و اگر این کار به درستی انجام نشود، می‌تواند مشکلاتی را در روند کاری دستگاه ایجاد کند. هدف این مطلب این است که شما را با نکاتی مهم و کاربردی در خصوص فرایند نصب اسپلیت ال جی و جزئیات آن آشنا کند. به این ترتیب هزینه ای که بابت خرید این دستگاه صرف کرده اید به هدر نرفته و حداکثر بهره را از آن خواهید برد. البته شما عزیزان می توانید برای اطمینان از نصب اسپلیت LG خود به شکل حرفه ای و درست، از تیم متخصص نمایندگی تعمیرات اسپلیت LG کمک بگیرید.

مراحل نصب اسپلیت ال جی

نصب اسپلیت و کولر گازی ال جی و البته سایر برندها مراحلی دارد که باید به درستی طی شوند. پیش از هر کاری باید پنل داخلی دستگاه نصب شده و جایگاه آن به خوبی ایمن سازی شود. پایه ها روی دیوار نصب می شوند و سپس با استفاده از تراز، ایمن می شوند. مرحله بعدی لوله کشی است. امروزه بیشتر ساختمان ها از لوله کشی توکار اسپلیت و کولر گازی بهره می برند و از این نظر مشکلی ندارند. لوله کشی باید به گونه ای باشد که آب به راحتی در آنها به گردش در آید. نکته دیگر این که محل نصب اسپلیت ال جی باید دور از حرارت باشد. پس از محکم و ایمن سازی محل نصب، نصب‌کننده کابل ها و اتصالات دستگاه را مورد بررسی قرار می دهد.

کارشناس باید از سالم بودن کابل ها و تطابق آنها با نمودار برق دستگاه اطمینان حاصل کند. پس از انجام این مراحل، لوله ها بدون هیچ گونه خمیدگی و … به اسپلیت وصل می شوند. در نهایت پنل بیرونی هم نصب می گردد. بهتر است محل نصب پنل خارجی به گونه ای انتخاب شود که از گرد و غبار دور باشد. پایه های کندانسور یا پنل بیرونی هم باید به شکل اصولی و محکم نصب شوند تا ایرادی در کار این قطعه به وجود نیاید. در صورت رعایت کردن نکات ذکر شده می توانید اطمینان داشته باشید که نصب اسپلیت ال جی به درستی انجام شده و عملکرد آن در بهترین حالت خواهد بود.

نصب یونیت داخلی

اولین مرحله نصب اسپلیت و کولرگازی های دوتکه، نصب یونیت داخلی است. یونیت یا پنل داخلی، روی دیوار نصب می شود و باید پایه های محکمی داشته باشد که وزن آن را تحمل کنند. در غیر این صورت احتمال افتادن و شکستن پنل وجود دارد. نصاب برای نصب اسپلیت ال جی ، اول پایه ها را روی دیوار نصب و آنها را با دقت تراز می کند. محل نصب پنل داخلی اسپیلت باید دور از منابع حرارتی بوده و حداقل ١۵ سانتی متر فضای باز در بالا و طرفین داشته باشد. همچنین بهترین فاصله یونیت داخلی از سطح زمین، حدودا 2 متر است.

نصب باکس پنل اسپلیت

باکس پنل نوعی سیستم کمکی است هک برای نصب لوله های اسپلیت و نظم دادن به آنها مورد استفاده قرار می گیرد. در این مرحله نصب اسپلیت lg، سوراخ هایی متناسب با نوع و اندازه لوله ها و فاصله پنل های داخلی و بیرونی با یکدیگر، در دیوار ایجاد می شوند. توجه داشته باشید که سوراخ باید به سمت پایین و بیرون حرکت کند تا زهکشی به خوبی انجام شود. پس از طی این مرحله، لوله ها نصب و پنل ها متصل می گردند.

نصب کندانسور

پس از این که پنل داخلی اسپلیت ال جی نصب شد و اتصالات و لوله ها هم به درستی وصل شدند، باید کندانسور یا یونیت بیرونی راه اندازی شود. کندانسور باید در یک محیط باز و بدون گرد و خاک، آلودگی و پارازیت نصب شود. اگر جریان هوا اطراف پنل بیرونی اسپلیت مناسب نباشد، کندانسور نمی تواند درست کار کند و با مشکل مواجه می شود. نکته دیگر این که بهتر است کندانسور در ارتفاع مناسب نصب شود تا برف و باران وارد آن نشود. پس از تعیین محل مناسب برای نصب پنل بیرونی، باید سیم کشی مطابق با دستورالعمل های موجود انجام شده و هرگونه رطوبت و هوا از مدار کولر خارج گردد. در ادامه نصب اسپلیت ال جی، سرپوش دریچه های دوراهه و سه راهه و شیر سرویس هم برداشته شده و پس از پایان عملیات وکیوم، اتصالات لوله عایق بندی می شوند.

چک کردن اتصالات الکتریکی

سومین مرحله نصب اسپلیت ال جی و دیگر برندها مربوط به اتصالات الکتریکی است. نصاب باید تمام سیم های را بررسی کرده و مطمئن شود که به درستی به پایانه های پیچ وصل شده اند. همچنین اتصالات باید با نمودار یونیت تطابق کامل داشته باشند تا کابل ها به درستی نصب شده و هیچ گونه مشکلی در روند کاری کولر ایجاد نگردد.

شارژ گاز اسپلیت ال جی

پس از نصب اسپلیت ال جی یا هر برند دیگری، نوبت به شارژ گاز آن می رسد. به طور کلی وقتی می خواهید از کولر گازی یا اسپلیت خود برای اولین بار استفاده کنید، باید گاز آن را شارژ کنید. شارژ گاز اسپلیت ال جی یک فرایند مهم است که حساسیت های خاص خود را دارد. روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد که بسته به مدل دستگاه و نوع گاز مصرفی متفاوت است. تیم تعمیر اسپلیت ال جی در مرکز سخت افزار ایران برای شارژ کردن گاز کولر گازی از روش های رایجی همچون شارژ گاز وزنی با استفاده از ترازو، شارژ به وسیله گیج مانوفیلد و یا شارژ گاز به وسیله آمپر متر استفاده می کنند.

پس از انتخاب روش مناسب، دستگاه خاموش شده و شیلنگ گیج مانوفیلد به پمپ های فشار اسپلیت متصل می شود. پس از رسیدن دستگاه به دمای تعادل، شیلنگ شارژ گاز یا منبع تغذیه به کپسول گاز متصل شده و کمپرسور شارژ می شود. در صورت نیاز به راهنماییهای بیشتر در ارتباط با نصب اسپلیت ال جی و شارژ گاز آن می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات کولرگازی تماس بگیرید.

هزینه نصب اسپلیت LG

به طور کلی نصب اسپلیت ال جی و تجهیزات مرتبط با آن هزینه چندان بالایی ندارد. پس از این که کارشناس مرکز سخت افزار ایران به آدرس شما اعزام شد، امکانات و محدودیت های موجود را بررسی می کند. سپس هزینه نصب اسپلیت LG را به صورت تقریبی برآورد کرده و به شما اعلام می کند. برای براورد این هزینه، کارشناس نصب بر اساس میزان کاری که باید انجام دهد و نیز مقدار متریال مصرفی نظر می دهد. آنچه اهمیت دارد این است که با پرداخت هزینه نصب ، شما به صورت بالقوه هزینه تعمیرات دستگاه را از لیست مخارج خود حذف خواهید کرد. فراموش نکنید که نصب درست و اصولی از بروز بسیاری مشکلات عملکردی در هنگام کار اسپلیت و کولر گازی پیشگیری خواهد کرد.

نمایندگی تعمیرات اسپلیت ال جی

نمایندگی تعمیرات اسپلیت ال جی شما را به یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیر تهویه مطبوع دعوت می کند. این مرکز با نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند و مدعی ارائه با کیفیت ترین سرویس ها در زمینه فروش و تعمیرات اسپلیت می باشد. پس از برقراری اولین تماس با این مجموعه، شما نیز ادعای ما را تصدیق خواهد کرد. تیم تعمیرات اسپیلت ال جی تخصصی ترین دوره های این حوزه را گذرانده اند و به همین دلیل نیز از دانش به روز و مهارت بالایی برخوردار می باشند. چنانچه نیاز به هرگونه خدمات در زمینه سرویس، تعمیر، نصب و یا شارژ اسپلیت ال جی خود داشتید، کافی است با نمایندگی مجاز اسپلیت ال جی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر