3 روش برای رفع مشکل خط انداختن دستگاه کپی

آیا شما هم با مشکل خط انداختن دستگاه کپی تان درگیر هستید؟ به شما حق می دهیم که از این مساله نگران باشید. این اصلا اتفاق خوبی نیست که پس از صرف چند ساعت وقت و کپی گرفتن چندین برگه، در همه آنها یک سری خطوط سیاه اضافه دیده شود. بسیاری از دستگاه های کپی، فارغ از برند، در برهه ای از زمان دچار این ایراد شده و خطوط غیر عادی را در برگه های خارج شده به چاپ می رسانند.

شما باید قبل از هرکاری، با دلایل بروز این اتفاق آشنا شوید. وقتی علت مشکل را بدانید، راحت تر می توانید برای برطرف کردن آن اقدام کنید. البته ترفندها و روش های خوبی هم برای رفع این ایراد وجود دارد که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر علی رغم انجام دادن راه حل های ذکر شده مشکل خط انداختن دستگاه کپی شما برطرف نشد، تکنسین های نمایندگی تعمیرات کپی در خدمت شما هستند تا دستگاه را به شکل حرفه ای ترمیم کنند.

5/5 (2 امتیاز)

خط انداختن دستگاه کپی چه دلایلی دارد؟

چنانچه درام دستگاه کپی شما خراب باشد و کارتریج و غلطک ها ایرادی داشته باشند، برگه های چاپ شده با مشکلاتی مثل خطوط اضافی همراه خواهند بود. البته این بستگی به شانس شما دارد؛ گاهی هیچ یک از این قطعات مشکلی ندارند و تنها دلیل خط انداختن دستگاه فتوکپی ، آلودگی یا خط دار بودن خود سند اصلی است. این مشکل یک دلیل دیگر هم دارد و آن آلودگی شیشه دستگاه کپی است.

به این معنا که وجود گرد و خاک یا تونرهای اضافی روی شیشه، مستقیما روی برگه چاپ شده تاثیر خواهد گذاشت. اگر چنین باشد که رفع مشکل خط انداختن دستگاه کپی کار چندان سختی نیست و به راحتی می توان از این مشکل رهایی یافت. اما در صورت خرابی قطعاتی مثل کارتریج، درام و …، تعمیرات دستگاه کپی وارد یک فاز تخصصی خواهد شد که از عهده شما به عنوان یک کاربر عادی خارج است.

راه حل های مشکل خط انداختن دستگاه فتوکپی

لکه های تونر را تمیز کنید

تونر ریزی یکی از مشکلات رایج دستگاه کپی است که معمولا در اثر خرابی کارتریج به وجود می آید. این مشکل موجب آلودگی شیشه شده و خطوطی را در برگه تمیز کنید. توجه داشته باشید که شیشه بسیار  حساس است و برای تمیز کردن آن به هیچ عنوان نباید از اشیاء نوک تیز استفاده کنید. حتی استفاده از پارچه های زبر هم می تواند منجر به بروز مشکل در کیفیت برگه های کپی شده گردد. بنابراین شیشه را با استفاده از دستمال نرم تمیز کنید تا خط و خشی روی شیشه نیفتد. پس از رفع این لکه ها، مشکل خطوط اضافی روی برگه برطرف خواهد شد و برگه های بیرون آمده از دستگاه، کیفیت لازم را خواهند داشت.

اسلاید شو را پاک سازی کنید

تا به حال راجع به اسلاید شو دستگاه کپی چیزی شنیده اید؟ این قطعه یک فناوری نسبتا جدید محسوب می شود که قطعات داخلی دستگاه را تمیز می کند. آلودگی این قطعه که به دلایل مختلف اتفاق می افتد، یکی از دلایل خط انداختن دستگاه کپی است. به طور کلی اسلاید شو هر چند وقت یک بار نیاز به پاکسازی دارد. با انجام دادن این کار، مشکل خط انداختن فتوکپی تا حد زیادی برطرف خواهد شد.

شیشه فتوکپی را تمیز کنید

یکی از بهترین راه حل های خط انداختن دستگاه کپی ، تمیز کردن شیشه این دستگاه است. با این کار، لکه ها و تونر های موجود روی شیشه پاک می شوند و به این ترتیب، برگه بدون هیچ گونه آلودگی از دستگاه خارج خواهد شد. حتما برای این کار، از دستمال نرم بدون پرز استفاه کنید. سعی کنید در صورت نیاز به شوینده، از مواد اسیدی استفاده نکنید. شیشه پاک کن غیر ساینده یا تمیز کننده لنز عینک، بهترین شوینده هایی هستند که می توانید از آنها برای تمیز کردن شیشه دستگاه فتوکپی تان استفاده کنید.

نکته بعدی این است که به هیچ عنوان مایع را مستقیما روی شیشه اسپری نکنید؛ چون این کار موجب نفوذ رطوبت به داخل دستگاه شده و مشکلات جدی تری را به وجود خواهد آورد. اگر شیشه دستگاه کپی را به شکل صحیح تمیز کنید، بدون شک مشکل خطوط اضافی روی برگه ها برطرف شده و دیگر شاهد آنها نخواهید بود.

نمایندگی تعمیرات کپی در تعمیرات ماشین های اداری

نمایندگی تعمیرات کپی یک مرکز معتبر و تخصصی است که کاربران می توانند کلیه نیازهای خود در زمینه ی این دستگاه را در آن برطرف کنند. این مرکز به دو بخش فروش و تعمیرات تقسیم شده و هر یک از این بخش ها خدمات ویژه ای را به کاربران ارائه می دهند. واحد تعمیرات دستگاه کپی، شامل چندین واحد تخصصی است که به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا مجهز شده است. برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری در این بخش فعالیت می کنند و انواع مشکلات این دستگاه را ترمیم می نمایند. گفتنی است فعالیت های نمایندگی دستگاه کپی، همه ی برندهای این دستگاه از جمله شارپ، توشیبا، زیراکس، کونیکا مینولتا، کانن و … را شامل شده و مطلقا محدود به برند خاصی نمی باشد.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر